04.09.2021 Isokyrö RATI Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (11)  AT-pisteet (3)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Isokyrö RATI Ralli
04.09.2021
EK 2, LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
Pohjanyrön UA
Palhojainen
 
Luokka 1, V1600, enintään 1600cm3, Lähti:3
EK2, 7.55km, nopein: 83.1km/h
SijNroNimiTulosEro
124Pensas Jere5:26,9
225Lassila Leevi5:31,54,6
326Pajuoja Walle5:36,910,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Pensas Jere8:48,0
225Lassila Leevi8:56,1 8,1
326Pajuoja Walle9:08,1 20,1

 
Luokka 2, FIA R1 ja Ryhmä N/A FIN R, enintään 1400cm3, Lähti:0
 
Luokka 3, - N (2021 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) - FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot (VR4) kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin) R4 (VR4K, 1.1.2018 jälke, Lähti:8
EK2, 7.55km, nopein: 95.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ketomäki Jukka4:44,5
22Hautamäki Ville4:46,72,2
35Pasanen Juha5:00,015,5
44Ala-Talkkari Mikko5:08,524,0
59Mäki-Ikola Timo5:11,627,1
67Rajala Timo5:13,228,7
78Saari Miikka5:22,437,9
86Karhumäki Arttu5:23,939,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ketomäki Jukka7:33,3
22Hautamäki Ville7:36,6 3,3
35Pasanen Juha8:03,2 29,9
44Ala-Talkkari Mikko8:07,9 34,6
59Mäki-Ikola Timo8:19,4 46,1
67Rajala Timo8:27,5 54,2
76Karhumäki Arttu8:46,2 1:12,9
88Saari Miikka9:29,5 1:56,2

 
Luokka 4, R1 ja R2 (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset), Liite J art 260 2018 mukaiset autot - FIA Rally4, Liite J art 260 2021 mukaiset autot - FIA Rally5, Enintään 2000cm3, Lähti:0
 
Luokka 5, Nuoret V1600, enintään 1600cm3, Lähti:1
EK2, 7.55km, nopein: 81.2km/h
SijNroNimiTulosEro
127Kivioja Tuukka-Matias5:34,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Kivioja Tuukka-Matias9:06,8

 
Luokka 6, - Ryhmä N enintään 2000 cm3 - FIA R3 - FIN R enintään 2550 cm3 - F enintään 3050 cm3, Lähti:10
EK2, 7.55km, nopein: 87.4km/h
SijNroNimiTulosEro
111Koski Jari5:10,9
213Latvala Matti5:12,01,1
312Hannula Juha-Mikael5:16,35,4
416Tasanko Timo5:24,813,9
521Ristolainen Marko5:27,216,3
615Kapela Jukka5:28,217,3
714Riihimäki Tomi5:28,918,0
810Lemmetti Mika5:29,818,9
919Jämsen Sami5:38,727,8
1020Mahlanen Juha6:23,61:12,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Koski Jari8:13,2
213Latvala Matti8:21,9 8,7
310Lemmetti Mika8:23,3 10,1
412Hannula Juha-Mikael8:24,0 10,8
516Tasanko Timo8:43,8 30,6
615Kapela Jukka8:45,8 32,6
714Riihimäki Tomi8:46,3 33,1
821Ristolainen Marko8:47,2 34,0
919Jämsen Sami8:54,2 41,0
1020Mahlanen Juha10:11,2 1:58,0

 
Luokka 7, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1300cm3, Lähti:0
 
Luokka 8, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1600cm3, Lähti:1
EK2, 7.55km, nopein: 81.7km/h
SijNroNimiTulosEro
123Uusi-Ranta Arto5:32,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Uusi-Ranta Arto8:56,4

 
Luokka 9, Historic kaikki ikäkaudet, yli 1600cm3, Lähti:0