04.09.2021 Tammisaaren Venekeskus Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Tammisaaren Venekeskus Rally
04.09.2021
EK 1, LUOKKATULOKSET
Harrasterallisarja
 
Östermans Altrans
 
Luokka 1 , Nuorten Mestaruus V1600 , Lähti:8
EK1, 10.2km, nopein: 96.5km/h
SijNroNimiTulosEro
166Pulkkinen Veeti6:20,7
264Koskinen Timo6:23,83,1
371Dahlqvist Raoul6:25,44,7
467Sokka Oskari6:38,217,5
565Goman Joakim6:41,921,2
668Korhonen Nuutti6:42,321,6
769Löytynoja Topi6:57,436,7
870Koskinen Matias6:58,637,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
166Pulkkinen Veeti6:20,7
264Koskinen Timo6:23,8 3,1
371Dahlqvist Raoul6:25,4 4,7
467Sokka Oskari6:38,2 17,5
565Goman Joakim6:41,9 21,2
668Korhonen Nuutti6:42,3 21,6
769Löytynoja Topi6:57,4 36,7
870Koskinen Matias6:58,6 37,9

 
Luokka 3 , Klassikko Mestaruus alle 1050 , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 83.2km/h
SijNroNimiTulosEro
125Båga Vesa7:21,5
226Uotila Matti7:35,914,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Båga Vesa7:21,5
226Uotila Matti7:35,9 14,4

 
Luokka 4 , Klassikko Mestaruus alle 1350 , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
123Soukka Jani6:25,3
222Herronen Kari6:32,06,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Soukka Jani6:25,3
222Herronen Kari6:32,0 6,7


Keskeyttäneet: 24, Paarala Mikko, 1B, Ulosajo
 
Luokka 6 , Klassikko Mestaruus alle 2050 , Lähti:0
 
Luokka 7 , Klassikko Mestaruus yli 2050 , Lähti:1
EK1, 10.2km, nopein: 91.2km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori6:42,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori6:42,8

 
Luokka 8 , Klassikko Mestaruus VW Aircooled , Lähti:7
EK1, 10.2km, nopein: 96.1km/h
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari6:22,0
214Eerola Erkki6:29,37,3
317Wiik Stefan6:38,316,3
416Niittymäki Esa6:39,517,5
518Hannu Mika6:51,029,0
620Laine Jukka6:57,535,5
719Laurila Antti7:14,452,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari6:22,0
214Eerola Erkki6:29,3 7,3
317Wiik Stefan6:38,3 16,3
416Niittymäki Esa6:39,5 17,5
518Hannu Mika6:51,0 29,0
620Laine Jukka6:57,5 35,5
719Laurila Antti7:14,4 52,4

 
Luokka 9 , Klassikko Mestaruus Lada , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti6:17,3
212Harju Janne6:33,516,2
311Hytönen Timo6:40,723,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti6:17,3
212Harju Janne6:33,5 16,2
311Hytönen Timo6:40,7 23,4

 
Luokka 10 , Seniori mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK1, 10.2km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka6:00,3
287Mäkelä Kai6:07,47,1
389Rantala Tauno6:18,017,7
490Tukia Nikoi6:36,636,3
588Isotalo Jorma6:58,758,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka6:00,3
287Mäkelä Kai6:07,4 7,1
389Rantala Tauno6:18,0 17,7
490Tukia Nikoi6:36,6 36,3
588Isotalo Jorma6:58,7 58,4

 
Luokka 11 , Seniori mestaruus 2WD yli 2250cc , Lähti:5
EK1, 10.2km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli5:56,3
281Tuoriniemi Markku5:58,72,4
383Hosionaho Heikki6:07,811,5
482Riekki Simo6:16,620,3
585penkkala seppo6:49,853,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli5:56,3
281Tuoriniemi Markku5:58,7 2,4
383Hosionaho Heikki6:07,8 11,5
482Riekki Simo6:16,6 20,3
585penkkala seppo6:49,8 53,5

 
Luokka 12 , Nuotti Mestaruus 4WD , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 112.1km/h
SijNroNimiTulosEro
179Vierimaa Saku5:27,6
278Hyttinen Kai5:30,73,1
380Löytynoja Tommi6:11,644,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
179Vierimaa Saku5:27,6
278Hyttinen Kai5:30,7 3,1
380Löytynoja Tommi6:11,6 44,0

 
Luokka 13 , Nuotti Mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto6:09,9
276Kihlman Harri6:25,615,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto6:09,9
276Kihlman Harri6:25,6 15,7

 
Luokka 14 , Nuotti Mestaruus 2WD yli 1650cc , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne5:51,5
274Hellman Tero6:12,721,2
375Koivunen Teemu6:20,529,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne5:51,5
274Hellman Tero6:12,7 21,2
375Koivunen Teemu6:20,5 29,0

 
Luokka 15 , Harrasterallin mestaruus 4WD , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo5:59,8
263Lappalainen Jukka6:03,33,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo5:59,8
263Lappalainen Jukka6:03,3 3,5

 
Luokka 16 , Harrasterallin mestaruus V1600 ja 1400cc (Trophy autot) , Lähti:9
EK1, 10.2km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku6:14,6
254Valkonen Nico6:24,19,5
356Tonteri Joonas6:24,39,7
457Hakala Jarno6:25,510,9
558Sällinen Ville6:39,725,1
653Pentinmäki Ari6:40,726,1
759Tuomaala Jere6:40,826,2
860Uhre Harri7:03,148,5
961Aalto Jouni7:09,955,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku6:14,6
254Valkonen Nico6:24,1 9,5
356Tonteri Joonas6:24,3 9,7
457Hakala Jarno6:25,5 10,9
558Sällinen Ville6:39,7 25,1
653Pentinmäki Ari6:40,7 26,1
759Tuomaala Jere6:40,8 26,2
860Uhre Harri7:03,1 48,5
961Aalto Jouni7:09,9 55,3

 
Luokka 17 , Harrasterallin mestaruus H2050 (V2000) , Lähti:4
EK1, 10.2km, nopein: 100.5km/h
SijNroNimiTulosEro
151Ketomäki Toni6:05,2
250Ketomäki Esa6:17,111,9
352Heinonen Timo6:18,313,1
449Koskela Toni6:26,821,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Ketomäki Toni6:05,2
250Ketomäki Esa6:17,1 11,9
352Heinonen Timo6:18,3 13,1
449Koskela Toni6:26,8 21,6

 
Luokka 18 , Harrasterallin mestaruus BMW Original , Lähti:4
EK1, 10.2km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
146Hinttu Tuomo6:27,8
245Pannula Kristian6:45,617,8
348Pohjanharju Ossi6:45,617,8
447Teppola Jussi6:53,425,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Hinttu Tuomo6:27,8
245Pannula Kristian6:45,6 17,8
348Pohjanharju Ossi6:45,6 17,8
447Teppola Jussi6:53,4 25,6

 
Luokka 20 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:4
EK1, 10.2km, nopein: 100.4km/h
SijNroNimiTulosEro
141Hirvikangas Mika6:05,8
243Kuivas Jani6:12,26,4
342Jokinen Sami6:14,58,7
444Jauhiainen Oskari6:18,212,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Hirvikangas Mika6:05,8
243Kuivas Jani6:12,2 6,4
342Jokinen Sami6:14,5 8,7
444Jauhiainen Oskari6:18,2 12,4

 
Luokka 21 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK1, 10.2km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko5:57,5
238Salonen Jani6:15,417,9
337Pentinpuro Jarno6:20,723,2
439Tukia Kimmo6:28,030,5
540Koivurinne Erkko6:41,944,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko5:57,5
238Salonen Jani6:15,4 17,9
337Pentinpuro Jarno6:20,7 23,2
439Tukia Kimmo6:28,0 30,5
540Koivurinne Erkko6:41,9 44,4

 
Luokka 22 , Harrasterallin mestaruus 2WD yli 2250cc, TDI , Lähti:5
EK1, 10.2km, nopein: 103.6km/h
SijNroNimiTulosEro
131Hosionaho Jarmo5:54,4
230Katainen Petri6:05,411,0
332Palola Tuomo6:14,219,8
435Perälä Janne6:20,526,1
533Löytynoja Matti6:35,040,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Hosionaho Jarmo5:54,4
230Katainen Petri6:05,4 11,0
332Palola Tuomo6:14,2 19,8
435Perälä Janne6:20,5 26,1
533Löytynoja Matti6:35,0 40,6

 
Luokka 23 , Harrasterallin mestaruus Protot , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
127Ruotsalainen John6:07,2
229Sipponen Eero6:40,833,6
328Paananen Jani7:08,11:00,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Ruotsalainen John6:07,2
229Sipponen Eero6:40,8 33,6
328Paananen Jani7:08,1 1:00,9

 
Luokka 25 , Lisöluokat Nuotti V1600 ja Trophy 1400 cc yhdistettynä , Lähti:0