04.09.2021 Tammisaaren Venekeskus Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Tammisaaren Venekeskus Rally
04.09.2021
EK 4, LUOKKATULOKSET
Harrasterallisarja
 
Santalan Betoni
 
Luokka 1 , Nuorten Mestaruus V1600 , Lähti:8
EK4, 3.9km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
171Dahlqvist Raoul2:23,6
264Koskinen Timo2:24,20,6
366Pulkkinen Veeti2:24,61,0
465Goman Joakim2:28,34,7
567Sokka Oskari2:28,75,1
668Korhonen Nuutti2:31,17,5
770Koskinen Matias2:32,99,3
869Löytynoja Topi2:33,39,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
166Pulkkinen Veeti19:27,3
264Koskinen Timo19:34,5 7,2
371Dahlqvist Raoul19:36,3 9,0
465Goman Joakim20:11,5 44,2
567Sokka Oskari20:16,1 48,8
668Korhonen Nuutti20:28,9 1:01,6
769Löytynoja Topi21:04,9 1:37,6
870Koskinen Matias21:10,6 1:43,3

 
Luokka 3 , Klassikko Mestaruus alle 1050 , Lähti:2
EK4, 3.9km, nopein: 84.5km/h
SijNroNimiTulosEro
126Uotila Matti2:46,2
225Båga Vesa2:48,11,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Båga Vesa22:22,9
226Uotila Matti22:48,4 25,5

 
Luokka 4 , Klassikko Mestaruus alle 1350 , Lähti:3
EK4, 3.9km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiTulosEro
123Soukka Jani2:22,5
222Herronen Kari2:24,92,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Soukka Jani19:37,5
222Herronen Kari19:42,5 5,0


Keskeyttäneet: 24, Paarala Mikko, 1B, Ulosajo
 
Luokka 6 , Klassikko Mestaruus alle 2050 , Lähti:0
 
Luokka 7 , Klassikko Mestaruus yli 2050 , Lähti:1
EK4, 3.9km, nopein: 95.4km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori2:27,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori20:20,3

 
Luokka 8 , Klassikko Mestaruus VW Aircooled , Lähti:7
EK4, 3.9km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari2:19,6
216Niittymäki Esa2:25,76,1
318Hannu Mika2:33,013,4
420Laine Jukka2:34,014,4
519Laurila Antti2:39,620,0
617Wiik Stefan2:55,335,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari19:26,3
216Niittymäki Esa20:13,1 46,8
317Wiik Stefan20:45,5 1:19,2
418Hannu Mika20:51,5 1:25,2
520Laine Jukka21:03,8 1:37,5
619Laurila Antti22:06,7 2:40,4


Keskeyttäneet: 14, Eerola Erkki, 4B, Ulosajo
 
Luokka 9 , Klassikko Mestaruus Lada , Lähti:3
EK4, 3.9km, nopein: 101km/h
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti2:19,0
211Hytönen Timo2:24,15,1
312Harju Janne2:24,85,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti19:08,9
212Harju Janne20:02,5 53,6
311Hytönen Timo20:13,6 1:04,7

 
Luokka 10 , Seniori mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK4, 3.9km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka2:19,5
289Rantala Tauno2:23,33,8
390Tukia Nikoi2:27,47,9
488Isotalo Jorma2:37,518,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka18:42,3
289Rantala Tauno19:21,3 39,0
390Tukia Nikoi20:11,1 1:28,8
488Isotalo Jorma21:16,8 2:34,5


Keskeyttäneet: 87, Mäkelä Kai, 3B, Tekniikka
 
Luokka 11 , Seniori mestaruus 2WD yli 2250cc , Lähti:5
EK4, 3.9km, nopein: 103.2km/h
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli2:16,1
281Tuoriniemi Markku2:18,82,7
383Hosionaho Heikki2:19,83,7
482Riekki Simo2:21,04,9
585penkkala seppo2:33,517,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli18:12,8
281Tuoriniemi Markku18:33,1 20,3
383Hosionaho Heikki18:42,1 29,3
482Riekki Simo19:20,0 1:07,2
585penkkala seppo20:46,6 2:33,8

 
Luokka 12 , Nuotti Mestaruus 4WD , Lähti:3
EK4, 3.9km, nopein: 115.6km/h
SijNroNimiTulosEro
178Hyttinen Kai2:01,5
280Löytynoja Tommi2:15,914,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Hyttinen Kai16:50,5
280Löytynoja Tommi1:07:25,1 50:34,6


Keskeyttäneet: 79, Vierimaa Saku, 4B, Ulosajo
 
Luokka 13 , Nuotti Mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:2
EK4, 3.9km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto2:19,5
276Kihlman Harri2:24,95,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto18:50,3
276Kihlman Harri19:40,1 49,8

 
Luokka 14 , Nuotti Mestaruus 2WD yli 1650cc , Lähti:3
EK4, 3.9km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne2:15,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne18:02,1


Keskeyttäneet: 74, Hellman Tero, 3B, Tekniikka  -   75, Koivunen Teemu, 4B, Ulosajo
 
Luokka 15 , Harrasterallin mestaruus 4WD , Lähti:2
EK4, 3.9km, nopein: 104km/h
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo2:15,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo18:23,3


Keskeyttäneet: 63, Lappalainen Jukka, 2B, Ulosajo
 
Luokka 16 , Harrasterallin mestaruus V1600 ja 1400cc (Trophy autot) , Lähti:9
EK4, 3.9km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku2:18,4
256Tonteri Joonas2:21,93,5
357Hakala Jarno2:23,95,5
458Sällinen Ville2:29,511,1
559Tuomaala Jere2:31,813,4
653Pentinmäki Ari2:37,018,6
760Uhre Harri2:40,321,9
861Aalto Jouni2:44,526,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku19:06,5
256Tonteri Joonas19:33,0 26,5
357Hakala Jarno19:43,7 37,2
459Tuomaala Jere20:30,4 1:23,9
553Pentinmäki Ari20:33,8 1:27,3
658Sällinen Ville20:34,8 1:28,3
760Uhre Harri21:35,1 2:28,6
861Aalto Jouni22:12,0 3:05,5


Keskeyttäneet: 54, Valkonen Nico, 2B, Ulosajo
 
Luokka 17 , Harrasterallin mestaruus H2050 (V2000) , Lähti:4
EK4, 3.9km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Toni2:18,6
250Ketomäki Esa2:19,61,0
352Heinonen Timo2:21,32,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Ketomäki Esa19:08,9
249Koskela Toni19:16,8 7,9
352Heinonen Timo20:41,6 1:32,7


Keskeyttäneet: 51, Ketomäki Toni, 2B, Tekniikka
 
Luokka 18 , Harrasterallin mestaruus BMW Original , Lähti:4
EK4, 3.9km, nopein: 97.2km/h
SijNroNimiTulosEro
148Pohjanharju Ossi2:24,5
246Hinttu Tuomo2:24,90,4
345Pannula Kristian2:25,20,7
447Teppola Jussi2:34,510,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Pohjanharju Ossi20:02,0
246Hinttu Tuomo20:27,1 25,1
345Pannula Kristian20:30,5 28,5
447Teppola Jussi21:01,3 59,3

 
Luokka 20 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:4
EK4, 3.9km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiTulosEro
142Jokinen Sami2:19,4
244Jauhiainen Oskari2:22,93,5
341Hirvikangas Mika2:34,114,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Hirvikangas Mika18:59,4
242Jokinen Sami19:01,0 1,6
344Jauhiainen Oskari19:08,8 9,4


Keskeyttäneet: 43, Kuivas Jani, 2A, Tekniikka
 
Luokka 21 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK4, 3.9km, nopein: 108.2km/h
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko2:09,7
237Pentinpuro Jarno2:22,112,4
339Tukia Kimmo2:22,913,2
440Koivurinne Erkko2:37,327,6
538Salonen Jani11:42,19:32,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko18:04,6
237Pentinpuro Jarno19:24,5 1:19,9
339Tukia Kimmo19:38,5 1:33,9
440Koivurinne Erkko20:41,9 2:37,3
538Salonen Jani28:38,9 10:34,3

 
Luokka 22 , Harrasterallin mestaruus 2WD yli 2250cc, TDI , Lähti:5
EK4, 3.9km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiTulosEro
130Katainen Petri2:16,6
231Hosionaho Jarmo2:20,94,3
333Löytynoja Matti2:28,011,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Hosionaho Jarmo18:19,9
230Katainen Petri18:46,4 26,5
333Löytynoja Matti20:01,1 1:41,2


Keskeyttäneet: 32, Palola Tuomo, 4B, Ulosajo  -   35, Perälä Janne, 4B, Ulosajo
 
Luokka 23 , Harrasterallin mestaruus Protot , Lähti:3
EK4, 3.9km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
129Sipponen Eero2:39,9
228Paananen Jani2:52,712,8
327Ruotsalainen John2:58,118,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Ruotsalainen John19:41,7
229Sipponen Eero20:58,7 1:17,0
328Paananen Jani22:24,6 2:42,9

 
Luokka 25 , Lisöluokat Nuotti V1600 ja Trophy 1400 cc yhdistettynä , Lähti:0