04.09.2021 Tammisaaren Venekeskus Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
Tammisaaren Venekeskus Rally
04.09.2021
EK 5, LUOKKATULOKSET
Harrasterallisarja
 
Melinda Keittiöt
 
Luokka 1 , Nuorten Mestaruus V1600 , Lähti:8
EK5, 6.2km, nopein: 102.6km/h
SijNroNimiTulosEro
166Pulkkinen Veeti3:37,5
264Koskinen Timo3:39,82,3
371Dahlqvist Raoul3:43,35,8
467Sokka Oskari3:48,310,8
565Goman Joakim3:48,611,1
668Korhonen Nuutti3:50,412,9
769Löytynoja Topi3:54,116,6
870Koskinen Matias4:00,222,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
166Pulkkinen Veeti23:04,8
264Koskinen Timo23:14,3 9,5
371Dahlqvist Raoul23:19,6 14,8
465Goman Joakim24:00,1 55,3
567Sokka Oskari24:04,4 59,6
668Korhonen Nuutti24:19,3 1:14,5
769Löytynoja Topi24:59,0 1:54,2
870Koskinen Matias25:10,8 2:06,0

 
Luokka 3 , Klassikko Mestaruus alle 1050 , Lähti:2
EK5, 6.2km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
125Båga Vesa4:12,5
226Uotila Matti4:20,37,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
125Båga Vesa26:35,4
226Uotila Matti27:08,7 33,3

 
Luokka 4 , Klassikko Mestaruus alle 1350 , Lähti:3
EK5, 6.2km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Herronen Kari3:41,4
223Soukka Jani3:42,41,0
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Soukka Jani23:19,9
222Herronen Kari23:23,9 4,0


Keskeyttäneet: 24, Paarala Mikko, 1B, Ulosajo
 
Luokka 6 , Klassikko Mestaruus alle 2050 , Lähti:0
 
Luokka 7 , Klassikko Mestaruus yli 2050 , Lähti:1
EK5, 6.2km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori3:49,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pihl Jori24:09,6

 
Luokka 8 , Klassikko Mestaruus VW Aircooled , Lähti:7
EK5, 6.2km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari3:47,1
216Niittymäki Esa3:49,42,3
318Hannu Mika3:56,19,0
417Wiik Stefan3:56,29,1
520Laine Jukka3:58,311,2
619Laurila Antti4:10,923,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Haapalainen Kari23:13,4
216Niittymäki Esa24:02,5 49,1
317Wiik Stefan24:41,7 1:28,3
418Hannu Mika24:47,6 1:34,2
520Laine Jukka25:02,1 1:48,7
619Laurila Antti26:17,6 3:04,2


Keskeyttäneet: 14, Eerola Erkki, 4B, Ulosajo
 
Luokka 9 , Klassikko Mestaruus Lada , Lähti:3
EK5, 6.2km, nopein: 105.4km/h
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti3:31,8
211Hytönen Timo3:43,912,1
312Harju Janne7:29,93:58,1
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Friman Matti22:40,7
211Hytönen Timo23:57,5 1:16,8
312Harju Janne27:32,4 4:51,7

 
Luokka 10 , Seniori mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK5, 6.2km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka3:35,1
289Rantala Tauno3:43,68,5
390Tukia Nikoi3:50,215,1
488Isotalo Jorma4:06,531,4
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Moilanen Pekka22:17,4
289Rantala Tauno23:04,9 47,5
390Tukia Nikoi24:01,3 1:43,9
488Isotalo Jorma25:23,3 3:05,9


Keskeyttäneet: 87, Mäkelä Kai, 3B, Tekniikka
 
Luokka 11 , Seniori mestaruus 2WD yli 2250cc , Lähti:5
EK5, 6.2km, nopein: 105.9km/h
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli3:30,8
281Tuoriniemi Markku3:31,00,2
383Hosionaho Heikki3:33,72,9
482Riekki Simo3:39,78,9
585penkkala seppo3:59,228,4
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Junttila Pauli21:43,6
281Tuoriniemi Markku22:04,1 20,5
383Hosionaho Heikki22:15,8 32,2
482Riekki Simo22:59,7 1:16,1
585penkkala seppo24:45,8 3:02,2

 
Luokka 12 , Nuotti Mestaruus 4WD , Lähti:3
EK5, 6.2km, nopein: 117.7km/h
SijNroNimiTulosEro
178Hyttinen Kai3:09,6
280Löytynoja Tommi3:35,726,1
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Hyttinen Kai20:00,1
280Löytynoja Tommi1:11:00,8 51:00,7


Keskeyttäneet: 79, Vierimaa Saku, 4B, Ulosajo
 
Luokka 13 , Nuotti Mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:2
EK5, 6.2km, nopein: 104.7km/h
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto3:33,1
276Kihlman Harri3:38,95,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
177Laine Risto22:23,4
276Kihlman Harri23:19,0 55,6

 
Luokka 14 , Nuotti Mestaruus 2WD yli 1650cc , Lähti:3
EK5, 6.2km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne3:31,5
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Seluska Janne21:33,6


Keskeyttäneet: 74, Hellman Tero, 3B, Tekniikka  -   75, Koivunen Teemu, 4B, Ulosajo
 
Luokka 15 , Harrasterallin mestaruus 4WD , Lähti:2
EK5, 6.2km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo3:31,5
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Leppänen Jarmo21:54,8


Keskeyttäneet: 63, Lappalainen Jukka, 2B, Ulosajo
 
Luokka 16 , Harrasterallin mestaruus V1600 ja 1400cc (Trophy autot) , Lähti:9
EK5, 6.2km, nopein: 102.2km/h
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku3:38,5
256Tonteri Joonas3:40,31,8
357Hakala Jarno3:43,75,2
459Tuomaala Jere3:47,38,8
553Pentinmäki Ari3:50,812,3
658Sällinen Ville3:52,614,1
760Uhre Harri4:02,724,2
861Aalto Jouni4:12,333,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Rantasalo Riku22:45,0
256Tonteri Joonas23:13,3 28,3
357Hakala Jarno23:27,4 42,4
459Tuomaala Jere24:17,7 1:32,7
553Pentinmäki Ari24:24,6 1:39,6
658Sällinen Ville24:27,4 1:42,4
760Uhre Harri25:37,8 2:52,8
861Aalto Jouni26:24,3 3:39,3


Keskeyttäneet: 54, Valkonen Nico, 2B, Ulosajo
 
Luokka 17 , Harrasterallin mestaruus H2050 (V2000) , Lähti:4
EK5, 6.2km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Toni3:34,2
250Ketomäki Esa3:36,52,3
352Heinonen Timo3:41,57,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Ketomäki Esa22:45,4
249Koskela Toni22:51,0 5,6
352Heinonen Timo24:23,1 1:37,7


Keskeyttäneet: 51, Ketomäki Toni, 2B, Tekniikka
 
Luokka 18 , Harrasterallin mestaruus BMW Original , Lähti:4
EK5, 6.2km, nopein: 100.5km/h
SijNroNimiTulosEro
148Pohjanharju Ossi3:42,2
246Hinttu Tuomo3:43,41,2
345Pannula Kristian3:47,55,3
447Teppola Jussi3:57,815,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Pohjanharju Ossi23:44,2
246Hinttu Tuomo24:10,5 26,3
345Pannula Kristian24:18,0 33,8
447Teppola Jussi24:59,1 1:14,9

 
Luokka 20 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 1650cc , Lähti:4
EK5, 6.2km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
141Hirvikangas Mika3:32,5
242Jokinen Sami3:34,31,8
344Jauhiainen Oskari3:34,82,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Hirvikangas Mika22:31,9
242Jokinen Sami22:35,3 3,4
344Jauhiainen Oskari22:43,6 11,7


Keskeyttäneet: 43, Kuivas Jani, 2A, Tekniikka
 
Luokka 21 , Harrasterallin mestaruus 2WD alle 2250cc , Lähti:5
EK5, 6.2km, nopein: 109km/h
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko3:24,8
237Pentinpuro Jarno3:40,615,8
339Tukia Kimmo3:42,417,6
440Koivurinne Erkko3:57,432,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Jalava Miko21:29,4
237Pentinpuro Jarno23:05,1 1:35,7
339Tukia Kimmo23:20,9 1:51,5
440Koivurinne Erkko24:39,3 3:09,9


Keskeyttäneet: 38, Salonen Jani, 5A, Tekniikka
 
Luokka 22 , Harrasterallin mestaruus 2WD yli 2250cc, TDI , Lähti:5
EK5, 6.2km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiTulosEro
130Katainen Petri3:32,7
233Löytynoja Matti3:49,316,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Katainen Petri22:19,1
233Löytynoja Matti23:50,4 1:31,3


Keskeyttäneet: 31, Hosionaho Jarmo, 5A, Tekniikka  -   32, Palola Tuomo, 4B, Ulosajo  -   35, Perälä Janne, 4B, Ulosajo
 
Luokka 23 , Harrasterallin mestaruus Protot , Lähti:3
EK5, 6.2km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
127Ruotsalainen John3:34,3
229Sipponen Eero4:01,727,4
328Paananen Jani4:22,047,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Ruotsalainen John23:16,0
229Sipponen Eero25:00,4 1:44,4
328Paananen Jani26:46,6 3:30,6

 
Luokka 25 , Lisöluokat Nuotti V1600 ja Trophy 1400 cc yhdistettynä , Lähti:0