04.09.2021 Tammisaaren Venekeskus Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Tammisaaren Venekeskus Rally
04.09.2021
EK 1, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
 
Östermans Altrans
 
Luokka 26 , Lisäluokat Nuotti 2wd muut , Lähti:8
EK1, 10.2km, nopein: 104.3km/h
SijNroNimiTulosEro
194Ämmälä Jere5:52,2
295Makkonen Antti-Petteri6:00,38,1
397Heino Jani6:00,78,5
493Ruohorinne Hannu6:02,810,6
596Konkola Niko6:08,115,9
698Varjo Teemu6:11,819,6
792Saarinen Heikki6:35,643,4
891Danielsson Magnus7:03,31:11,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
194Ämmälä Jere5:52,2
295Makkonen Antti-Petteri6:00,3 8,1
397Heino Jani6:00,7 8,5
493Ruohorinne Hannu6:02,8 10,6
596Konkola Niko6:08,1 15,9
698Varjo Teemu6:11,8 19,6
792Saarinen Heikki6:35,6 43,4
891Danielsson Magnus7:03,3 1:11,1

 
Luokka 27 , Lisäluokat Nuotti 4wd ja Lite R , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 112.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1100haataja mikko5:27,3
299Reinikainen Petri6:05,738,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100haataja mikko5:27,3
299Reinikainen Petri6:05,7 38,4

 
Luokka 28 , Lisöluokat 4wd ja Lite R , Lähti:1
EK1, 10.2km, nopein: 94.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1101Vallineva Jukka6:27,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1101Vallineva Jukka6:27,3

 
Luokka 29 , Lisäluokat Classic alle 1650 cc , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 95.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Sarkimo Esa6:24,4
2102Holm Ilpo6:25,91,5
3104Haakanen Harri6:44,520,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Sarkimo Esa6:24,4
2102Holm Ilpo6:25,9 1,5
3104Haakanen Harri6:44,5 20,1

 
Luokka 30 , Lisäluokat Classic yli 1650 cc , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 88.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Söyring Petri6:53,8
2105Nikkilä Ismo7:04,010,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Söyring Petri6:53,8
2105Nikkilä Ismo7:04,0 10,2

 
Luokka 31 , Lisäluokat Classic 4wd , Lähti:0
 
Luokka 32 , Lisäluokat V1600 ja Trophy 1400 cc yhdistettynä , Lähti:7
EK1, 10.2km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Kauppinen Tuukka6:31,7
2110Salmikari Petri6:34,73,0
3112Sarjula Esko6:46,114,4
4113Andersin Jan6:48,416,7
5139Kavander Jere6:48,917,2
6108Söderström Oliver6:53,021,3
7109Niini Ismo7:07,535,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Kauppinen Tuukka6:31,7
2110Salmikari Petri6:34,7 3,0
3112Sarjula Esko6:46,1 14,4
4113Andersin Jan6:48,4 16,7
5139Kavander Jere6:48,9 17,2
6108Söderström Oliver6:53,0 21,3
7109Niini Ismo7:07,5 35,8

 
Luokka 33 , Lisäluokat H2050 cc , Lähti:2
EK1, 10.2km, nopein: 91.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Niini Tomi6:41,6
2114Virkkala ilkka6:59,117,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1115Niini Tomi6:41,6
2114Virkkala ilkka6:59,1 17,5

 
Luokka 34 , Lisäluokat Seniorit 2wd , Lähti:6
EK1, 10.2km, nopein: 101.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1118Rantasalo Esa6:01,8
2117Oksanen Petri6:17,816,0
3116Österholm Stig6:22,821,0
4120Tähkä Marko6:30,528,7
5121Kaipainen Juha6:36,234,4
6119Wirtanen Kari6:39,737,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1118Rantasalo Esa6:01,8
2117Oksanen Petri6:17,8 16,0
3116Österholm Stig6:22,8 21,0
4120Tähkä Marko6:30,5 28,7
5121Kaipainen Juha6:36,2 34,4
6119Wirtanen Kari6:39,7 37,9

 
Luokka 35 , Lisäluokat HR 2wd alle 2050 cc , Lähti:12
EK1, 10.2km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1122Högström Juha5:58,1
2123Sabell Sami6:04,05,9
3128Niini Jesse6:04,76,6
4126Allamo Kim6:05,17,0
5124Montonen Juha6:13,315,2
6127Paananen Esa6:15,016,9
7131Jörg Jan6:19,221,1
8133Nikkanen Tino6:23,525,4
9132Kylmälä Mika6:25,927,8
10130Meskus Petteri6:31,633,5
11125Niini Pasi6:43,945,8
12129Hakanperä Antti6:51,253,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1122Högström Juha5:58,1
2123Sabell Sami6:04,0 5,9
3128Niini Jesse6:04,7 6,6
4126Allamo Kim6:05,1 7,0
5124Montonen Juha6:13,3 15,2
6127Paananen Esa6:15,0 16,9
7131Jörg Jan6:19,2 21,1
8133Nikkanen Tino6:23,5 25,4
9132Kylmälä Mika6:25,9 27,8
10130Meskus Petteri6:31,6 33,5
11125Niini Pasi6:43,9 45,8
12129Hakanperä Antti6:51,2 53,1

 
Luokka 36 , Lisäluokat HR 2wd yli 2050 cc ja Protoluokka yhdistettynä , Lähti:4
EK1, 10.2km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1137Mikkonen Lasse-Pekka5:58,4
2135Richardt Tuomas6:01,22,8
3136Nikusaari Miika6:07,38,9
4134paronen marko6:10,812,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1137Mikkonen Lasse-Pekka5:58,4
2135Richardt Tuomas6:01,2 2,8
3136Nikusaari Miika6:07,3 8,9
4134paronen marko6:10,8 12,4

 
Luokka 37 , Lisäluokat Naisten luokka , Lähti:0
 
Luokka 38 , Lisäluokat Nuoret V1600 ja Trophy 1400 cc yhdistettynä , Lähti:1
EK1, 10.2km, nopein: 94.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Rajala Kimi6:28,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Rajala Kimi6:28,5

 
Luokka 39 , Lisäluokat Nuoret alle HR2050 cc , Lähti:1
EK1, 10.2km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1140Eronen Aki6:29,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1140Eronen Aki6:29,8

 
Luokka 40 , Lisäluokat Aloittelijat alle 5 kilpailua ajaneet , Lähti:9
EK1, 10.2km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1145Hietakangas Allu6:20,1
2149Pyrhönen Timo6:31,111,0
3147Marttila Kalle6:38,218,1
4148Rautanen Sami6:45,525,4
5146Syvähuoko Juho6:46,025,9
6144Kujansuu Mikko6:49,829,7
7142Kiviaho Janne7:01,241,1
8141Hintikka Jani7:11,951,8
9143Kuparinen Antti8:03,51:43,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1145Hietakangas Allu6:20,1
2149Pyrhönen Timo6:31,1 11,0
3147Marttila Kalle6:38,2 18,1
4148Rautanen Sami6:45,5 25,4
5146Syvähuoko Juho6:46,0 25,9
6144Kujansuu Mikko6:49,8 29,7
7142Kiviaho Janne7:01,2 41,1
8141Hintikka Jani7:11,9 51,8
9143Kuparinen Antti8:03,5 1:43,4

 
Luokka 41 , Kutsuluokka 4wd , Lähti:3
EK1, 10.2km, nopein: 112.2km/h
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Axel5:27,3
21Kalle Markkanen5:27,70,4
32Juolahti Arto5:30,53,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Lindholm Axel5:27,3
21Kalle Markkanen5:27,7 0,4
32Juolahti Arto5:30,5 3,2

 
Luokka 42 , Kutsuluokka 2wd , Lähti:6
EK1, 10.2km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
17Paananen Timo6:07,3
24Wirtanen Edgar6:08,71,4
36tiainen Pasi6:10,63,3
49Kippilä Tero6:12,35,0
58Wikström Janne6:17,710,4
65Lehto Tero6:19,412,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
17Paananen Timo6:07,3
24Wirtanen Edgar6:08,7 1,4
36tiainen Pasi6:10,6 3,3
49Kippilä Tero6:12,3 5,0
58Wikström Janne6:17,7 10,4
65Lehto Tero6:19,4 12,1