15.01.2022 Juankoski Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (18)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Juankoski Ralli
15.01.2022
EK 2, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Pohjois-Savon AU
Hotelli-Ravintola Ruukin Kievari
 
Luokka 1 , V1600 , Lähti:12
EK2, 6.65km, nopein: 84.6km/h
SijNroNimiTulosEro
113Sutinen Petter ()4:43,1
29Tiilikainen Tomi (S)4:43,30,2
312Parviainen Aki ()4:46,02,9
411Martiskainen Ismo ()4:47,64,5
510Tonteri Joonas (S)4:48,45,3
64Pitkänen Matti (S)4:49,66,5
75Lindström Juha (S)4:59,015,9
82Puranen Jani (S)5:03,520,4
91Ylennysmäki Jouni (S)5:03,620,5
106Kuorikoski Tero (S)5:04,221,1
113Mäntynen Ville (S)30:00,025:16,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)12:47,4
29Tiilikainen Tomi (S)12:55,4 8,0
313Sutinen Petter ()12:58,6 11,2
412Parviainen Aki ()12:59,7 12,3
511Martiskainen Ismo ()13:14,4 27,0
64Pitkänen Matti (S)13:32,3 44,9
75Lindström Juha (S)13:55,9 1:08,5
81Ylennysmäki Jouni (S)13:58,1 1:10,7
96Kuorikoski Tero (S)14:04,7 1:17,3
102Puranen Jani (S)14:13,5 1:26,1
113Mäntynen Ville (S)38:20,6 25:33,2


Keskeyttäneet: 8, Rissanen Janne (S), 2B, Ulosajo
 
Luokka 2 , V1600 Nuoret 14-18 , Lähti:7
EK2, 6.65km, nopein: 82.8km/h
SijNroNimiTulosEro
118Koskinen Timo (S)4:49,2
219Säisä Sakke (S)4:54,14,9
320Sokka Oskari (S)5:03,214,0
417Mynttinen Samuli (S)5:17,728,5
516Järvinen Onni (S)5:23,434,2
615Rönkkö Reettu (S)5:26,437,2
714suvinen juulia (S)5:40,050,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Koskinen Timo (S)13:12,8
219Säisä Sakke (S)13:17,3 4,5
320Sokka Oskari (S)13:34,7 21,9
416Järvinen Onni (S)14:33,6 1:20,8
517Mynttinen Samuli (S)14:42,1 1:29,3
615Rönkkö Reettu (S)14:47,7 1:34,9
714suvinen juulia (S)15:27,5 2:14,7

 
Luokka 3 , V 2000 , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 86km/h
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)4:38,5
224ilminen Mirco (S)4:47,08,5
322Paasikivi Teemu (S)5:04,926,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)12:32,8
224ilminen Mirco (S)13:05,6 32,8
322Paasikivi Teemu (S)14:12,1 1:39,3

 
Luokka 4 , V 1000 nuoret 14-18v , Lähti:0
 
Luokka 5 , Hisse 1050 , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 70.5km/h
SijNroNimiTulosEro
126kuparinen antti (S)5:39,6
225Uotila Matti (S)5:43,84,2
327Båga Vesa (S)5:47,57,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Båga Vesa (S)15:53,0
226kuparinen antti (S)15:53,2 0,2
325Uotila Matti (S)17:10,7 1:17,7

 
Luokka 6 , Hisse 1400 , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 76.2km/h
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)5:14,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)14:24,4


Keskeyttäneet: 28, Konttinen Matti (S), 2A, Moottori  -   30, Leppälahti Jouni (S), LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 7 , Hisse 1650 , Lähti:0
 
Luokka 8 , Hisse 2050 , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 83.4km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kiiskinen Samuli ()4:47,1
290Merenniemi Jonne ()4:47,90,8
331Hartojoki Harri (S)4:48,91,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Merenniemi Jonne ()12:51,6
232Kiiskinen Samuli ()12:58,1 6,5
331Hartojoki Harri (S)13:02,8 11,2

 
Luokka 9 , Viri 1400 , Lähti:1
EK2, 6.65km, nopein: 71.8km/h
SijNroNimiTulosEro
133Pulkkinen Hannu ()5:33,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Pulkkinen Hannu ()15:11,7

 
Luokka 10 , Viri 1650 , Lähti:13
EK2, 6.65km, nopein: 90.7km/h
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)4:23,9
244suuronen Juha-pekka (S)4:27,73,8
342Niini Timi (S)4:29,75,8
436Melanen Jukka (S)4:29,85,9
538Jauhiainen Oskari (S)4:30,06,1
635Lämsä Tommi (S)4:33,89,9
741Puikkonen Jani (S)4:37,813,9
847Immonen Juha ()4:37,914,0
939Lindén Jari (S)4:38,014,1
1040Hokkala Joakim (S)4:43,819,9
1146Hassinen Kimmo ()4:47,823,9
1237Salo Jukka (S)4:56,732,8
1334Jaatinen Rami (S)5:02,538,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144suuronen Juha-pekka (S)11:50,0
245Kuusinen Teemu (S)11:53,5 3,5
336Melanen Jukka (S)12:01,4 11,4
438Jauhiainen Oskari (S)12:03,9 13,9
542Niini Timi (S)12:06,6 16,6
635Lämsä Tommi (S)12:21,3 31,3
741Puikkonen Jani (S)12:30,9 40,9
847Immonen Juha ()12:31,5 41,5
939Lindén Jari (S)12:35,1 45,1
1040Hokkala Joakim (S)12:52,0 1:02,0
1146Hassinen Kimmo ()12:59,7 1:09,7
1237Salo Jukka (S)13:17,7 1:27,7
1334Jaatinen Rami (S)13:28,3 1:38,3

 
Luokka 11 , Viri 2050 , Lähti:10
EK2, 6.65km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()4:30,8
253Laitinen Henri (S)4:41,610,8
355kytölä kari (S)4:43,712,9
452Riihimäki Tomi (S)4:43,813,0
549Leppänen Pasi (S)4:59,528,7
656KARJALAINEN KARI ()5:06,836,0
750Petri Leppänen (S)5:06,936,1
848Tiainen Nestori (S)6:42,22:11,4
951Ruotsalainen Joonas (S)12:43,78:12,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()12:14,4
255kytölä kari (S)12:22,4 8,0
352Riihimäki Tomi (S)12:27,1 12,7
453Laitinen Henri (S)12:41,2 26,8
549Leppänen Pasi (S)13:19,3 1:04,9
650Petri Leppänen (S)13:33,4 1:19,0
756KARJALAINEN KARI ()13:46,4 1:32,0
848Tiainen Nestori (S)18:30,6 6:16,2
951Ruotsalainen Joonas (S)20:17,7 8:03,3


Keskeyttäneet: 54, Oksanen Matias (S), 1B, Moottori
 
Luokka 12 , Viri 2550 , Lähti:8
EK2, 6.65km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiTulosEro
165Karjalainen Ville ()4:31,8
259Laitinen Pasi (S)4:37,25,4
361Karppi Tero (S)4:37,65,8
464Koljonen Veeti ()4:37,75,9
563Saarelainen Mika ()4:50,118,3
666Saarelainen Joonas ()4:50,418,6
762Hyttinen Anssi (S)4:51,920,1
858Matilainen Kalle (S)5:25,854,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Karjalainen Ville ()12:00,9
264Koljonen Veeti ()12:04,3 3,4
359Laitinen Pasi (S)12:08,4 7,5
461Karppi Tero (S)12:11,5 10,6
562Hyttinen Anssi (S)12:42,4 41,5
663Saarelainen Mika ()13:06,5 1:05,6
766Saarelainen Joonas ()13:18,2 1:17,3
858Matilainen Kalle (S)14:36,4 2:35,5

 
Luokka 13 , Viri yli 2550 , Lähti:2
EK2, 6.65km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)4:26,2
268Hartikainen Alex ()30:00,025:33,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)11:55,1
268Hartikainen Alex ()38:59,3 27:04,2

 
Luokka 14 , Proto 2wd turbo , Lähti:0
 
Luokka 15 , Lada alle 1650 , Lähti:0
 
Luokka 16 , Lada yli 1650 , Lähti:2
EK2, 6.65km, nopein: 82.1km/h
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)4:51,5
269Harju Janne (S)4:53,41,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)12:37,2
269Harju Janne (S)13:25,9 48,7

 
Luokka 17 , VW Aircooled , Lähti:0
 
Luokka 18 , BMW Orginal , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 86km/h
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)4:38,3
273Pannula Kristian (S)4:43,65,3
372Järveläinen Pasi (S)4:51,112,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)12:05,0
273Pannula Kristian (S)12:49,3 44,3
372Järveläinen Pasi (S)13:09,0 1:04,0

 
Luokka 19 , Senior +50v , Lähti:13
EK2, 6.65km, nopein: 88.3km/h
SijNroNimiTulosEro
183rantanen petteri (S)4:31,1
276Hukkanen Kai (S)4:40,99,8
377Ihalainen Mika (S)4:43,512,4
478Syvänen Sami (S)4:43,812,7
579Oksanen Petri (S)4:47,416,3
674Ahonen Timo (S)4:50,919,8
787Pennanen Matti ()4:55,124,0
888Väätäinen Riku ()5:00,629,5
984Hakkarainen Markku ()5:01,230,1
1081Mertanen Juha (S)5:12,341,2
1180Koskinen Jukka (S)5:29,057,9
1286Hiltunen Juha ()5:34,11:03,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183rantanen petteri (S)12:01,1
276Hukkanen Kai (S)12:18,1 17,0
377Ihalainen Mika (S)12:32,9 31,8
478Syvänen Sami (S)12:48,6 47,5
574Ahonen Timo (S)13:01,0 59,9
687Pennanen Matti ()13:04,2 1:03,1
784Hakkarainen Markku ()13:05,1 1:04,0
879Oksanen Petri (S)13:21,0 1:19,9
988Väätäinen Riku ()13:26,0 1:24,9
1081Mertanen Juha (S)13:42,3 1:41,2
1180Koskinen Jukka (S)13:51,0 1:49,9
1286Hiltunen Juha ()15:28,5 3:27,4


Keskeyttäneet: 75, Häkkilä Matti (S), 2B, Vetoakseli
 
Luokka 20 , 4wd alle -96 vm , Lähti:0
 
Luokka 21 , 4wd yli -96 vm , Lähti:1
EK2, 6.65km, nopein: 88km/h
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)4:32,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)12:06,8

 
Luokka 22 , V1000 yleinen , Lähti:0
 
Luokka 23 , Nuotti 2wd , Lähti:3
EK2, 6.65km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()4:36,1
293Jauhiainen Ville ()4:40,64,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()12:33,5
293Jauhiainen Ville ()12:41,6 8,1


Keskeyttäneet: 91, Väänänen Aki (), 2A, Tekninen vika
 
Luokka 24 , Nuotti 4wd , Lähti:0