15.01.2022 Juankoski Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (18)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Juankoski Ralli
15.01.2022
EK 3, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Pohjois-Savon AU
Harjamäen Puutarha
 
Luokka 1 , V1600 , Lähti:12
EK3, 4.36km, nopein: 99.8km/h
SijNroNimiTulosEro
19Tiilikainen Tomi (S)2:37,2
23Mäntynen Ville (S)2:38,41,2
312Parviainen Aki ()2:38,81,6
413Sutinen Petter ()2:39,72,5
510Tonteri Joonas (S)2:39,82,6
611Martiskainen Ismo ()2:40,23,0
74Pitkänen Matti (S)2:44,97,7
86Kuorikoski Tero (S)2:52,615,4
91Ylennysmäki Jouni (S)2:53,716,5
105Lindström Juha (S)2:53,916,7
112Puranen Jani (S)2:55,818,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)15:27,2
29Tiilikainen Tomi (S)15:32,6 5,4
313Sutinen Petter ()15:38,3 11,1
412Parviainen Aki ()15:38,5 11,3
511Martiskainen Ismo ()15:54,6 27,4
64Pitkänen Matti (S)16:17,2 50,0
75Lindström Juha (S)16:49,8 1:22,6
81Ylennysmäki Jouni (S)16:51,8 1:24,6
96Kuorikoski Tero (S)16:57,3 1:30,1
102Puranen Jani (S)17:09,3 1:42,1
113Mäntynen Ville (S)40:59,0 25:31,8


Keskeyttäneet: 8, Rissanen Janne (S), 2B, Ulosajo
 
Luokka 2 , V1600 Nuoret 14-18 , Lähti:7
EK3, 4.36km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
118Koskinen Timo (S)2:42,9
219Säisä Sakke (S)2:45,32,4
320Sokka Oskari (S)2:47,24,3
415Rönkkö Reettu (S)2:58,615,7
517Mynttinen Samuli (S)3:02,219,3
616Järvinen Onni (S)3:03,921,0
714suvinen juulia (S)3:08,325,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Koskinen Timo (S)15:55,7
219Säisä Sakke (S)16:02,6 6,9
320Sokka Oskari (S)16:21,9 26,2
416Järvinen Onni (S)17:37,5 1:41,8
517Mynttinen Samuli (S)17:44,3 1:48,6
615Rönkkö Reettu (S)17:46,3 1:50,6
714suvinen juulia (S)18:35,8 2:40,1

 
Luokka 3 , V 2000 , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)2:35,0
224ilminen Mirco (S)2:40,25,2
322Paasikivi Teemu (S)2:54,919,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)15:07,8
224ilminen Mirco (S)15:45,8 38,0
322Paasikivi Teemu (S)17:07,0 1:59,2

 
Luokka 4 , V 1000 nuoret 14-18v , Lähti:0
 
Luokka 5 , Hisse 1050 , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 82.4km/h
SijNroNimiTulosEro
126kuparinen antti (S)3:10,5
227Båga Vesa (S)3:13,53,0
325Uotila Matti (S)3:18,98,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126kuparinen antti (S)19:03,7
227Båga Vesa (S)19:06,5 2,8
325Uotila Matti (S)20:29,6 1:25,9

 
Luokka 6 , Hisse 1400 , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 89.6km/h
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)2:55,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)17:19,6


Keskeyttäneet: 28, Konttinen Matti (S), 2A, Moottori  -   30, Leppälahti Jouni (S), LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 7 , Hisse 1650 , Lähti:0
 
Luokka 8 , Hisse 2050 , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kiiskinen Samuli ()2:36,9
290Merenniemi Jonne ()2:39,72,8
331Hartojoki Harri (S)2:39,82,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Merenniemi Jonne ()15:31,3
232Kiiskinen Samuli ()15:35,0 3,7
331Hartojoki Harri (S)15:42,6 11,3

 
Luokka 9 , Viri 1400 , Lähti:1
EK3, 4.36km, nopein: 82.4km/h
SijNroNimiTulosEro
133Pulkkinen Hannu ()3:10,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Pulkkinen Hannu ()18:22,1

 
Luokka 10 , Viri 1650 , Lähti:13
EK3, 4.36km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)2:27,0
244suuronen Juha-pekka (S)2:27,30,3
336Melanen Jukka (S)2:31,44,4
438Jauhiainen Oskari (S)2:31,54,5
542Niini Timi (S)2:31,84,8
641Puikkonen Jani (S)2:35,98,9
747Immonen Juha ()2:36,59,5
840Hokkala Joakim (S)2:36,89,8
939Lindén Jari (S)2:37,110,1
1035Lämsä Tommi (S)2:38,711,7
1134Jaatinen Rami (S)2:42,215,2
1237Salo Jukka (S)2:42,215,2
1346Hassinen Kimmo ()2:42,815,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144suuronen Juha-pekka (S)14:17,3
245Kuusinen Teemu (S)14:20,5 3,2
336Melanen Jukka (S)14:32,8 15,5
438Jauhiainen Oskari (S)14:35,4 18,1
542Niini Timi (S)14:38,4 21,1
635Lämsä Tommi (S)15:00,0 42,7
741Puikkonen Jani (S)15:06,8 49,5
847Immonen Juha ()15:08,0 50,7
939Lindén Jari (S)15:12,2 54,9
1040Hokkala Joakim (S)15:28,8 1:11,5
1146Hassinen Kimmo ()15:42,5 1:25,2
1237Salo Jukka (S)15:59,9 1:42,6
1334Jaatinen Rami (S)16:10,5 1:53,2

 
Luokka 11 , Viri 2050 , Lähti:10
EK3, 4.36km, nopein: 104.3km/h
SijNroNimiTulosEro
151Ruotsalainen Joonas (S)2:30,5
257Väätäinen Antti ()2:32,82,3
355kytölä kari (S)2:38,98,4
453Laitinen Henri (S)2:39,18,6
552Riihimäki Tomi (S)2:39,38,8
650Petri Leppänen (S)2:52,121,6
749Leppänen Pasi (S)2:54,023,5
856KARJALAINEN KARI ()2:57,026,5
948Tiainen Nestori (S)3:41,01:10,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()14:47,2
255kytölä kari (S)15:01,3 14,1
352Riihimäki Tomi (S)15:06,4 19,2
453Laitinen Henri (S)15:20,3 33,1
549Leppänen Pasi (S)16:13,3 1:26,1
650Petri Leppänen (S)16:25,5 1:38,3
756KARJALAINEN KARI ()16:43,4 1:56,2
848Tiainen Nestori (S)22:11,6 7:24,4
951Ruotsalainen Joonas (S)22:48,2 8:01,0


Keskeyttäneet: 54, Oksanen Matias (S), 1B, Moottori
 
Luokka 12 , Viri 2550 , Lähti:8
EK3, 4.36km, nopein: 104.7km/h
SijNroNimiTulosEro
161Karppi Tero (S)2:29,9
265Karjalainen Ville ()2:32,52,6
364Koljonen Veeti ()2:34,34,4
459Laitinen Pasi (S)2:35,65,7
562Hyttinen Anssi (S)2:37,98,0
663Saarelainen Mika ()2:42,913,0
766Saarelainen Joonas ()2:45,615,7
858Matilainen Kalle (S)3:02,632,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Karjalainen Ville ()14:33,4
264Koljonen Veeti ()14:38,6 5,2
361Karppi Tero (S)14:41,4 8,0
459Laitinen Pasi (S)14:44,0 10,6
562Hyttinen Anssi (S)15:20,3 46,9
663Saarelainen Mika ()15:49,4 1:16,0
766Saarelainen Joonas ()16:03,8 1:30,4
858Matilainen Kalle (S)17:39,0 3:05,6

 
Luokka 13 , Viri yli 2550 , Lähti:2
EK3, 4.36km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)2:32,3
268Hartikainen Alex ()30:00,027:27,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)14:27,4
268Hartikainen Alex ()1:08:59,3 54:31,9

 
Luokka 14 , Proto 2wd turbo , Lähti:0
 
Luokka 15 , Lada alle 1650 , Lähti:0
 
Luokka 16 , Lada yli 1650 , Lähti:2
EK3, 4.36km, nopein: 94.8km/h
SijNroNimiTulosEro
169Harju Janne (S)2:45,6
270Friman Matti (S)2:49,33,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)15:26,5
269Harju Janne (S)16:11,5 45,0

 
Luokka 17 , VW Aircooled , Lähti:0
 
Luokka 18 , BMW Orginal , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)2:34,0
273Pannula Kristian (S)2:41,47,4
372Järveläinen Pasi (S)2:45,611,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)14:39,0
273Pannula Kristian (S)15:30,7 51,7
372Järveläinen Pasi (S)15:54,6 1:15,6

 
Luokka 19 , Senior +50v , Lähti:13
EK3, 4.36km, nopein: 107.1km/h
SijNroNimiTulosEro
176Hukkanen Kai (S)2:26,5
283rantanen petteri (S)2:31,95,4
377Ihalainen Mika (S)2:38,011,5
480Koskinen Jukka (S)2:41,715,2
574Ahonen Timo (S)2:42,916,4
679Oksanen Petri (S)2:45,719,2
787Pennanen Matti ()2:46,620,1
888Väätäinen Riku ()2:47,220,7
984Hakkarainen Markku ()2:57,430,9
1086Hiltunen Juha ()3:07,340,8
1178Syvänen Sami (S)13:01,110:34,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183rantanen petteri (S)14:33,0
276Hukkanen Kai (S)14:44,6 11,6
377Ihalainen Mika (S)15:10,9 37,9
474Ahonen Timo (S)15:43,9 1:10,9
587Pennanen Matti ()15:50,8 1:17,8
684Hakkarainen Markku ()16:02,5 1:29,5
779Oksanen Petri (S)16:06,7 1:33,7
888Väätäinen Riku ()16:13,2 1:40,2
980Koskinen Jukka (S)16:32,7 1:59,7
1086Hiltunen Juha ()18:35,8 4:02,8
1178Syvänen Sami (S)25:49,7 11:16,7


Keskeyttäneet: 75, Häkkilä Matti (S), 2B, Vetoakseli  -   81, Mertanen Juha (S), 3A, Tekninen vika
 
Luokka 20 , 4wd alle -96 vm , Lähti:0
 
Luokka 21 , 4wd yli -96 vm , Lähti:1
EK3, 4.36km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)2:37,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)14:43,8

 
Luokka 22 , V1000 yleinen , Lähti:0
 
Luokka 23 , Nuotti 2wd , Lähti:3
EK3, 4.36km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()2:32,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()15:05,8


Keskeyttäneet: 91, Väänänen Aki (), 2A, Tekninen vika  -   93, Jauhiainen Ville (), 3B, Tekninen vika
 
Luokka 24 , Nuotti 4wd , Lähti:0