15.01.2022 Juankoski Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (18)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Juankoski Ralli
15.01.2022
EK 4, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Pohjois-Savon AU
Reijo Hyvärinen Ky
 
Luokka 1 , V1600 , Lähti:12
EK4, 9.5km, nopein: 116.5km/h
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)4:53,5
213Sutinen Petter ()5:03,09,5
312Parviainen Aki ()5:03,39,8
49Tiilikainen Tomi (S)5:04,110,6
53Mäntynen Ville (S)5:10,517,0
64Pitkänen Matti (S)5:13,119,6
711Martiskainen Ismo ()5:13,219,7
81Ylennysmäki Jouni (S)5:21,327,8
96Kuorikoski Tero (S)5:22,529,0
102Puranen Jani (S)5:36,943,4
115Lindström Juha (S)5:44,350,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)20:20,7
29Tiilikainen Tomi (S)20:36,7 16,0
313Sutinen Petter ()20:41,3 20,6
412Parviainen Aki ()20:41,8 21,1
511Martiskainen Ismo ()21:07,8 47,1
64Pitkänen Matti (S)21:30,3 1:09,6
71Ylennysmäki Jouni (S)22:13,1 1:52,4
86Kuorikoski Tero (S)22:19,8 1:59,1
95Lindström Juha (S)22:34,1 2:13,4
102Puranen Jani (S)22:46,2 2:25,5
113Mäntynen Ville (S)46:09,5 25:48,8


Keskeyttäneet: 8, Rissanen Janne (S), 2B, Ulosajo
 
Luokka 2 , V1600 Nuoret 14-18 , Lähti:7
EK4, 9.5km, nopein: 110.9km/h
SijNroNimiTulosEro
119Säisä Sakke (S)5:08,4
218Koskinen Timo (S)5:13,45,0
320Sokka Oskari (S)5:14,35,9
415Rönkkö Reettu (S)5:32,824,4
516Järvinen Onni (S)5:44,836,4
617Mynttinen Samuli (S)5:50,241,8
714suvinen juulia (S)6:09,91:01,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Koskinen Timo (S)21:09,1
219Säisä Sakke (S)21:11,0 1,9
320Sokka Oskari (S)21:36,2 27,1
415Rönkkö Reettu (S)23:19,1 2:10,0
516Järvinen Onni (S)23:22,3 2:13,2
617Mynttinen Samuli (S)23:34,5 2:25,4
714suvinen juulia (S)24:45,7 3:36,6

 
Luokka 3 , V 2000 , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 119.1km/h
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)4:47,1
222Paasikivi Teemu (S)5:36,549,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)19:54,9
222Paasikivi Teemu (S)22:43,5 2:48,6


Keskeyttäneet: 24, ilminen Mirco (S), 4A, Tekninen vika
 
Luokka 4 , V 1000 nuoret 14-18v , Lähti:0
 
Luokka 5 , Hisse 1050 , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiTulosEro
126kuparinen antti (S)6:10,8
227Båga Vesa (S)6:12,61,8
325Uotila Matti (S)6:18,47,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126kuparinen antti (S)25:14,5
227Båga Vesa (S)25:19,1 4,6
325Uotila Matti (S)26:48,0 1:33,5

 
Luokka 6 , Hisse 1400 , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)5:37,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)22:57,1


Keskeyttäneet: 28, Konttinen Matti (S), 2A, Moottori  -   30, Leppälahti Jouni (S), LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 7 , Hisse 1650 , Lähti:0
 
Luokka 8 , Hisse 2050 , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 115.2km/h
SijNroNimiTulosEro
190Merenniemi Jonne ()4:56,8
231Hartojoki Harri (S)4:59,62,8
332Kiiskinen Samuli ()5:05,68,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Merenniemi Jonne ()20:28,1
232Kiiskinen Samuli ()20:40,6 12,5
331Hartojoki Harri (S)20:42,2 14,1

 
Luokka 9 , Viri 1400 , Lähti:1

Keskeyttäneet: 33, Pulkkinen Hannu (), 4A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 10 , Viri 1650 , Lähti:13
EK4, 9.5km, nopein: 122.3km/h
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)4:39,7
242Niini Timi (S)4:41,21,5
336Melanen Jukka (S)4:42,62,9
438Jauhiainen Oskari (S)4:44,64,9
539Lindén Jari (S)4:50,210,5
635Lämsä Tommi (S)4:52,813,1
747Immonen Juha ()4:57,217,5
846Hassinen Kimmo ()5:01,021,3
941Puikkonen Jani (S)5:03,023,3
1040Hokkala Joakim (S)5:03,423,7
1134Jaatinen Rami (S)5:06,326,6
1237Salo Jukka (S)13:01,58:21,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)19:00,2
236Melanen Jukka (S)19:15,4 15,2
342Niini Timi (S)19:19,6 19,4
438Jauhiainen Oskari (S)19:20,0 19,8
535Lämsä Tommi (S)19:52,8 52,6
639Lindén Jari (S)20:02,4 1:02,2
747Immonen Juha ()20:05,2 1:05,0
841Puikkonen Jani (S)20:09,8 1:09,6
940Hokkala Joakim (S)20:32,2 1:32,0
1046Hassinen Kimmo ()20:43,5 1:43,3
1134Jaatinen Rami (S)21:16,8 2:16,6
1237Salo Jukka (S)29:01,4 10:01,2


Keskeyttäneet: 44, suuronen Juha-pekka (S), 4B, Tekninen vika
 
Luokka 11 , Viri 2050 , Lähti:10
EK4, 9.5km, nopein: 122.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()4:39,3
255kytölä kari (S)4:46,97,6
351Ruotsalainen Joonas (S)4:47,68,3
452Riihimäki Tomi (S)4:53,914,6
553Laitinen Henri (S)5:01,622,3
649Leppänen Pasi (S)5:19,740,4
750Petri Leppänen (S)5:21,842,5
856KARJALAINEN KARI ()5:36,757,4
948Tiainen Nestori (S)6:42,92:03,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()19:26,5
255kytölä kari (S)19:48,2 21,7
352Riihimäki Tomi (S)20:00,3 33,8
453Laitinen Henri (S)20:21,9 55,4
549Leppänen Pasi (S)21:33,0 2:06,5
650Petri Leppänen (S)21:47,3 2:20,8
756KARJALAINEN KARI ()22:20,1 2:53,6
851Ruotsalainen Joonas (S)27:35,8 8:09,3
948Tiainen Nestori (S)28:54,5 9:28,0


Keskeyttäneet: 54, Oksanen Matias (S), 1B, Moottori
 
Luokka 12 , Viri 2550 , Lähti:8
EK4, 9.5km, nopein: 124.6km/h
SijNroNimiTulosEro
161Karppi Tero (S)4:34,5
265Karjalainen Ville ()4:39,65,1
364Koljonen Veeti ()4:41,16,6
459Laitinen Pasi (S)4:42,27,7
562Hyttinen Anssi (S)4:58,824,3
663Saarelainen Mika ()5:06,932,4
766Saarelainen Joonas ()5:15,340,8
858Matilainen Kalle (S)5:43,91:09,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Karjalainen Ville ()19:13,0
261Karppi Tero (S)19:15,9 2,9
364Koljonen Veeti ()19:19,7 6,7
459Laitinen Pasi (S)19:26,2 13,2
562Hyttinen Anssi (S)20:19,1 1:06,1
663Saarelainen Mika ()20:56,3 1:43,3
766Saarelainen Joonas ()21:19,1 2:06,1
858Matilainen Kalle (S)23:22,9 4:09,9

 
Luokka 13 , Viri yli 2550 , Lähti:2
EK4, 9.5km, nopein: 122.4km/h
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)4:39,5
268Hartikainen Alex ()5:07,427,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)19:06,9
268Hartikainen Alex ()1:14:06,7 54:59,8

 
Luokka 14 , Proto 2wd turbo , Lähti:0
 
Luokka 15 , Lada alle 1650 , Lähti:0
 
Luokka 16 , Lada yli 1650 , Lähti:2
EK4, 9.5km, nopein: 115.7km/h
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)4:55,6
269Harju Janne (S)5:16,721,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)20:22,1
269Harju Janne (S)21:28,2 1:06,1

 
Luokka 17 , VW Aircooled , Lähti:0
 
Luokka 18 , BMW Orginal , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 119.5km/h
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)4:46,3
273Pannula Kristian (S)4:50,44,1
372Järveläinen Pasi (S)5:09,823,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)19:25,3
273Pannula Kristian (S)20:21,1 55,8
372Järveläinen Pasi (S)21:04,4 1:39,1

 
Luokka 19 , Senior +50v , Lähti:13
EK4, 9.5km, nopein: 123km/h
SijNroNimiTulosEro
176Hukkanen Kai (S)4:38,0
283rantanen petteri (S)4:45,67,6
374Ahonen Timo (S)5:01,423,4
477Ihalainen Mika (S)5:03,325,3
578Syvänen Sami (S)5:04,826,8
684Hakkarainen Markku ()5:06,128,1
780Koskinen Jukka (S)5:09,031,0
887Pennanen Matti ()5:11,433,4
979Oksanen Petri (S)5:12,234,2
1088Väätäinen Riku ()5:15,837,8
1186Hiltunen Juha ()6:09,61:31,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183rantanen petteri (S)19:18,6
276Hukkanen Kai (S)19:22,6 4,0
377Ihalainen Mika (S)20:14,2 55,6
474Ahonen Timo (S)20:45,3 1:26,7
587Pennanen Matti ()21:02,2 1:43,6
684Hakkarainen Markku ()21:08,6 1:50,0
779Oksanen Petri (S)21:18,9 2:00,3
888Väätäinen Riku ()21:29,0 2:10,4
980Koskinen Jukka (S)21:41,7 2:23,1
1086Hiltunen Juha ()24:45,4 5:26,8
1178Syvänen Sami (S)30:54,5 11:35,9


Keskeyttäneet: 75, Häkkilä Matti (S), 2B, Vetoakseli  -   81, Mertanen Juha (S), 3A, Tekninen vika
 
Luokka 20 , 4wd alle -96 vm , Lähti:0
 
Luokka 21 , 4wd yli -96 vm , Lähti:1
EK4, 9.5km, nopein: 122.8km/h
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)4:38,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
189Heiskanen Matti (S)19:22,4

 
Luokka 22 , V1000 yleinen , Lähti:0
 
Luokka 23 , Nuotti 2wd , Lähti:3
EK4, 9.5km, nopein: 120.1km/h
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()4:44,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()19:50,5


Keskeyttäneet: 91, Väänänen Aki (), 2A, Tekninen vika  -   93, Jauhiainen Ville (), 3B, Tekninen vika
 
Luokka 24 , Nuotti 4wd , Lähti:0