15.01.2022 Juankoski Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (18)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 Maali> Yleiskilpailun tulos
Juankoski Ralli
15.01.2022
EK 5, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Pohjois-Savon AU
Savon Rengas
 
Luokka 1 , V1600 , Lähti:12
EK5, 18.2km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)11:31,7
29Tiilikainen Tomi (S)11:33,41,7
312Parviainen Aki ()11:38,66,9
411Martiskainen Ismo ()11:43,912,2
513Sutinen Petter ()11:44,212,5
64Pitkänen Matti (S)11:50,118,4
73Mäntynen Ville (S)11:57,525,8
86Kuorikoski Tero (S)12:32,61:00,9
91Ylennysmäki Jouni (S)12:33,41:01,7
105Lindström Juha (S)13:14,21:42,5
112Puranen Jani (S)14:02,32:30,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Tonteri Joonas (S)31:52,4
29Tiilikainen Tomi (S)32:10,1 17,7
312Parviainen Aki ()32:20,4 28,0
413Sutinen Petter ()32:25,5 33,1
511Martiskainen Ismo ()32:51,7 59,3
64Pitkänen Matti (S)33:20,4 1:28,0
71Ylennysmäki Jouni (S)34:46,5 2:54,1
86Kuorikoski Tero (S)34:52,4 3:00,0
95Lindström Juha (S)35:48,3 3:55,9
102Puranen Jani (S)36:48,5 4:56,1
113Mäntynen Ville (S)58:07,0 26:14,6


Keskeyttäneet: 8, Rissanen Janne (S), 2B, Ulosajo
 
Luokka 2 , V1600 Nuoret 14-18 , Lähti:7
EK5, 18.2km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
119Säisä Sakke (S)12:08,8
220Sokka Oskari (S)12:11,42,6
315Rönkkö Reettu (S)12:54,846,0
416Järvinen Onni (S)13:03,654,8
517Mynttinen Samuli (S)13:04,555,7
614suvinen juulia (S)14:14,12:05,3
718Koskinen Timo (S)15:21,63:12,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Säisä Sakke (S)33:19,8
220Sokka Oskari (S)33:47,6 27,8
315Rönkkö Reettu (S)36:13,9 2:54,1
416Järvinen Onni (S)36:25,9 3:06,1
518Koskinen Timo (S)36:30,7 3:10,9
617Mynttinen Samuli (S)36:39,0 3:19,2
714suvinen juulia (S)38:59,8 5:40,0

 
Luokka 3 , V 2000 , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)11:32,4
222Paasikivi Teemu (S)13:19,11:46,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Ketomäki Toni (S)31:27,3
222Paasikivi Teemu (S)36:02,6 4:35,3


Keskeyttäneet: 24, ilminen Mirco (S), 4A, Tekninen vika
 
Luokka 4 , V 1000 nuoret 14-18v , Lähti:0
 
Luokka 5 , Hisse 1050 , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 78.9km/h
SijNroNimiTulosEro
127Båga Vesa (S)13:50,3
226kuparinen antti (S)13:59,18,8
325Uotila Matti (S)15:58,12:07,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Båga Vesa (S)39:09,4
226kuparinen antti (S)39:13,6 4,2
325Uotila Matti (S)42:46,1 3:36,7

 
Luokka 6 , Hisse 1400 , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)13:30,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Anttonen Pekka (S)36:27,4


Keskeyttäneet: 28, Konttinen Matti (S), 2A, Moottori  -   30, Leppälahti Jouni (S), LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 7 , Hisse 1650 , Lähti:0
 
Luokka 8 , Hisse 2050 , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 93.4km/h
SijNroNimiTulosEro
131Hartojoki Harri (S)11:41,8
290Merenniemi Jonne ()11:42,40,6
332Kiiskinen Samuli ()11:44,83,0
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Merenniemi Jonne ()32:10,5
231Hartojoki Harri (S)32:24,0 13,5
332Kiiskinen Samuli ()32:25,4 14,9

 
Luokka 9 , Viri 1400 , Lähti:1

Keskeyttäneet: 33, Pulkkinen Hannu (), 4A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 10 , Viri 1650 , Lähti:13
EK5, 18.2km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)11:05,8
239Lindén Jari (S)11:35,629,8
336Melanen Jukka (S)11:35,830,0
438Jauhiainen Oskari (S)11:36,730,9
535Lämsä Tommi (S)11:42,636,8
641Puikkonen Jani (S)12:01,155,3
747Immonen Juha ()12:02,756,9
846Hassinen Kimmo ()12:12,91:07,1
934Jaatinen Rami (S)14:10,23:04,4
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Kuusinen Teemu (S)30:06,0
236Melanen Jukka (S)30:51,2 45,2
338Jauhiainen Oskari (S)30:56,7 50,7
435Lämsä Tommi (S)31:35,4 1:29,4
539Lindén Jari (S)31:38,0 1:32,0
647Immonen Juha ()32:07,9 2:01,9
741Puikkonen Jani (S)32:10,9 2:04,9
846Hassinen Kimmo ()32:56,4 2:50,4
934Jaatinen Rami (S)35:27,0 5:21,0


Keskeyttäneet: 37, Salo Jukka (S), 5B, Ulosajo  -   40, Hokkala Joakim (S), 5B, Ulosajo  -   42, Niini Timi (S), 5B, Moottori  -   44, suuronen Juha-pekka (S), 4B, Tekninen vika
 
Luokka 11 , Viri 2050 , Lähti:10
EK5, 18.2km, nopein: 96.9km/h
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()11:16,3
251Ruotsalainen Joonas (S)11:40,524,2
352Riihimäki Tomi (S)11:41,925,6
453Laitinen Henri (S)12:27,61:11,3
549Leppänen Pasi (S)12:33,01:16,7
650Petri Leppänen (S)12:57,81:41,5
756KARJALAINEN KARI ()13:01,91:45,6
848Tiainen Nestori (S)16:12,24:55,9
955kytölä kari (S)18:38,57:22,2
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Väätäinen Antti ()30:42,8
252Riihimäki Tomi (S)31:42,2 59,4
353Laitinen Henri (S)32:49,5 2:06,7
449Leppänen Pasi (S)34:06,0 3:23,2
550Petri Leppänen (S)34:45,1 4:02,3
656KARJALAINEN KARI ()35:22,0 4:39,2
755kytölä kari (S)38:26,7 7:43,9
851Ruotsalainen Joonas (S)39:16,3 8:33,5
948Tiainen Nestori (S)45:06,7 14:23,9


Keskeyttäneet: 54, Oksanen Matias (S), 1B, Moottori
 
Luokka 12 , Viri 2550 , Lähti:8
EK5, 18.2km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
161Karppi Tero (S)11:19,8
265Karjalainen Ville ()11:30,310,5
359Laitinen Pasi (S)11:41,221,4
464Koljonen Veeti ()11:42,122,3
562Hyttinen Anssi (S)11:47,427,6
658Matilainen Kalle (S)13:06,11:46,3
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Karppi Tero (S)30:35,7
265Karjalainen Ville ()30:43,3 7,6
364Koljonen Veeti ()31:01,8 26,1
459Laitinen Pasi (S)31:07,4 31,7
562Hyttinen Anssi (S)32:06,5 1:30,8
658Matilainen Kalle (S)36:29,0 5:53,3


Keskeyttäneet: 63, Saarelainen Mika (), 5B, Tekninen vika  -   66, Saarelainen Joonas (), 5B, Tekninen vika
 
Luokka 13 , Viri yli 2550 , Lähti:2
EK5, 18.2km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)11:18,5
268Hartikainen Alex ()12:14,155,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
167Pulkkinen Ville (S)30:25,4
268Hartikainen Alex ()1:26:20,8 55:55,4

 
Luokka 14 , Proto 2wd turbo , Lähti:0
 
Luokka 15 , Lada alle 1650 , Lähti:0
 
Luokka 16 , Lada yli 1650 , Lähti:2
EK5, 18.2km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)12:09,0
269Harju Janne (S)12:32,823,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Friman Matti (S)32:31,1
269Harju Janne (S)34:01,0 1:29,9

 
Luokka 17 , VW Aircooled , Lähti:0
 
Luokka 18 , BMW Orginal , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)11:32,4
272Järveläinen Pasi (S)12:26,153,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Pohjonen Eemeli (S)30:57,7
272Järveläinen Pasi (S)33:30,5 2:32,8


Keskeyttäneet: 73, Pannula Kristian (S), 5B, Ulosajo
 
Luokka 19 , Senior +50v , Lähti:13
EK5, 18.2km, nopein: 97.1km/h
SijNroNimiTulosEro
176Hukkanen Kai (S)11:14,7
283rantanen petteri (S)11:53,939,2
377Ihalainen Mika (S)11:57,442,7
479Oksanen Petri (S)12:06,451,7
584Hakkarainen Markku ()12:08,653,9
678Syvänen Sami (S)12:16,61:01,9
780Koskinen Jukka (S)12:16,71:02,0
874Ahonen Timo (S)12:24,81:10,1
988Väätäinen Riku ()12:38,61:23,9
1087Pennanen Matti ()12:41,31:26,6
1186Hiltunen Juha ()14:10,52:55,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Hukkanen Kai (S)30:37,3
283rantanen petteri (S)31:12,5 35,2
377Ihalainen Mika (S)32:11,6 1:34,3
474Ahonen Timo (S)33:10,1 2:32,8
584Hakkarainen Markku ()33:17,2 2:39,9
679Oksanen Petri (S)33:25,3 2:48,0
787Pennanen Matti ()33:43,5 3:06,2
880Koskinen Jukka (S)33:58,4 3:21,1
988Väätäinen Riku ()34:07,6 3:30,3
1086Hiltunen Juha ()38:55,9 8:18,6
1178Syvänen Sami (S)43:11,1 12:33,8


Keskeyttäneet: 75, Häkkilä Matti (S), 2B, Vetoakseli  -   81, Mertanen Juha (S), 3A, Tekninen vika
 
Luokka 20 , 4wd alle -96 vm , Lähti:0
 
Luokka 21 , 4wd yli -96 vm , Lähti:1

Keskeyttäneet: 89, Heiskanen Matti (S), 5B, Tekninen vika
 
Luokka 22 , V1000 yleinen , Lähti:0
 
Luokka 23 , Nuotti 2wd , Lähti:3
EK5, 18.2km, nopein: 97km/h
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()11:15,5
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
192martikainen pasi ()31:06,0


Keskeyttäneet: 91, Väänänen Aki (), 2A, Tekninen vika  -   93, Jauhiainen Ville (), 3B, Tekninen vika
 
Luokka 24 , Nuotti 4wd , Lähti:0