29.1.2022 Habittaako Ralli 3.0

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (17)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Habittaako Ralli 3.0
29.1.2022
EK 1, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
LTM-Motorsport Ry
EK1
 
Luokka 1 , Alle 1350 Klassikko , Lähti:0
 
Luokka 2 , Yli 1350 Klassikko , Lähti:4
EK1, 10.8km, nopein: 89.1km/h
SijNroNimiTulosEro
15Saari Sami7:16,6
26Huovinen Esa7:20,94,3
37Karppinen Janne8:14,157,5
48Jyränkö Juhani8:25,11:08,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Saari Sami7:16,6
26Huovinen Esa7:20,9 4,3
37Karppinen Janne8:14,1 57,5
48Jyränkö Juhani8:25,1 1:08,5

 
Luokka 3 , Lada , Lähti:0
 
Luokka 4 , VW Aircooled , Lähti:0
 
Luokka 10 , Nuoret V1600 , Lähti:9
EK1, 10.8km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Sääskilahti Henri7:27,2
2108Goman Joakim7:43,716,5
3114Dahlqvist Raoul7:51,424,2
4110Sokka Oskari7:56,028,8
5113Koskinen Timo7:59,932,7
6116Suvinen Juulia8:25,358,1
7111Paasimaa Max8:31,61:04,4
8112Ritamäki Joonas9:34,42:07,2
9109Sirviö Jaakko37:00,029:32,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1115Sääskilahti Henri7:27,2
2108Goman Joakim7:43,7 16,5
3114Dahlqvist Raoul7:51,4 24,2
4110Sokka Oskari7:56,0 28,8
5113Koskinen Timo7:59,9 32,7
6116Suvinen Juulia8:25,3 58,1
7111Paasimaa Max8:31,6 1:04,4
8112Ritamäki Joonas9:34,4 2:07,2
9109Sirviö Jaakko37:00,0 29:32,8

 
Luokka 11 , 2WD alle 2250 seniorit , Lähti:7
EK1, 10.8km, nopein: 91.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1122Ruohorinne Hannu7:07,0
2121Mansikkamäki Marko7:07,90,9
3128Syvänen Sami7:37,630,6
4123Herronen Kari7:38,431,4
5126Laaksomaa Pasi7:44,137,1
6127Juusonen Sami8:09,41:02,4
7124Isotalo Jorma9:35,82:28,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1122Ruohorinne Hannu7:07,0
2121Mansikkamäki Marko7:07,9 0,9
3128Syvänen Sami7:37,6 30,6
4123Herronen Kari7:38,4 31,4
5126Laaksomaa Pasi7:44,1 37,1
6127Juusonen Sami8:09,4 1:02,4
7124Isotalo Jorma9:35,8 2:28,8

 
Luokka 12 , 2WD yli 2250 seniorit , Lähti:5
EK1, 10.8km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1117Hosionaho Heikki7:12,7
2120Saari Ilpo7:57,044,3
3175Riekki Simo8:08,255,5
4118Mertanen Juha8:11,358,6
5119OJAKOSKI EERO8:31,71:19,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1117Hosionaho Heikki7:12,7
2175Riekki Simo8:08,2 55,5
3118Mertanen Juha8:11,3 58,6
4119OJAKOSKI EERO8:31,7 1:19,0
5120Saari Ilpo17:57,0*10:44,3


*AT-pisteet: 120, Saari Ilpo, 1B, Muu syy, 10:00,0
 
Luokka 13 , V1600/Trophy , Lähti:11
EK1, 10.8km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1174Tonteri Joonas7:19,7
243Hakala Jarno7:26,66,9
347Kujala Kari7:31,011,3
444Kavander Jere7:33,714,0
545Ahoketo Lauri7:37,117,4
650Väyrynen Markku8:28,21:08,5
748Siltakoski Joni8:39,91:20,2
846Korhonen Nuutti10:59,13:39,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1174Tonteri Joonas7:19,7
243Hakala Jarno7:26,6 6,9
347Kujala Kari7:31,0 11,3
444Kavander Jere7:33,7 14,0
545Ahoketo Lauri7:37,1 17,4
650Väyrynen Markku8:28,2 1:08,5
748Siltakoski Joni8:39,9 1:20,2
846Korhonen Nuutti10:59,1 3:39,4


Keskeyttäneet: 42, Valkonen Nico, 1B, Tekninen  -   51, Uhre Harri, 1B, Ulosajo  -   52, Tiilikainen Tomi, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 14 , H2050 , Lähti:2
EK1, 10.8km, nopein: 87.6km/h
SijNroNimiTulosEro
155Nisula Joni7:23,7
253Viitanen Mikko7:25,41,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Nisula Joni7:23,7
253Viitanen Mikko7:25,4 1,7

 
Luokka 15 , BMW , Lähti:8
EK1, 10.8km, nopein: 91.3km/h
SijNroNimiTulosEro
156Laurila Sami7:05,9
263Hirvijärvi Lasse7:20,514,6
362Pohjanharju Ossi7:21,615,7
461Alalantela Jukka7:23,217,3
558Kämäräinen Pasi7:33,627,7
660Pannula Kristian7:36,330,4
759Karhu Joni7:36,830,9
857Anttila Jukka7:41,035,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Laurila Sami7:05,9
263Hirvijärvi Lasse7:20,5 14,6
362Pohjanharju Ossi7:21,6 15,7
461Alalantela Jukka7:23,2 17,3
558Kämäräinen Pasi7:33,6 27,7
660Pannula Kristian7:36,3 30,4
759Karhu Joni7:36,8 30,9
857Anttila Jukka7:41,0 35,1

 
Luokka 16 , 2WD alle 1450 HR / Proto , Lähti:2
EK1, 10.8km, nopein: 84km/h
SijNroNimiTulosEro
1100Laukkanen Asko7:42,7
2101Pynnönen Antti8:01,218,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100Laukkanen Asko7:42,7
2101Pynnönen Antti8:01,2 18,5

 
Luokka 17 , 2WD alle 1650 HR / Proto , Lähti:8
EK1, 10.8km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiTulosEro
191Hirvikangas Mika6:52,7
292Lämsä Tommi7:00,98,2
397Hautaniemi Mika7:05,412,7
496Jauhiainen Oskari7:06,213,5
599Kuivas Jani7:16,223,5
693Berg Henri7:17,925,2
795Pajunpää Santtu7:42,549,8
898Blinnikka Jarmo10:44,63:51,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
191Hirvikangas Mika6:52,7
292Lämsä Tommi7:00,9 8,2
397Hautaniemi Mika7:05,4 12,7
496Jauhiainen Oskari7:06,2 13,5
599Kuivas Jani7:16,2 23,5
693Berg Henri7:17,9 25,2
795Pajunpää Santtu7:42,5 49,8
898Blinnikka Jarmo10:44,6 3:51,9

 
Luokka 18 , 2WD alle 2250 HR / Proto , Lähti:8
EK1, 10.8km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
190Savonen Tero7:10,5
282Salmela Martin7:20,610,1
388Salmela Matias7:22,712,2
483Mällinen Jari7:25,414,9
585Tikkanen Petteri7:29,919,4
684Himanka Antti7:57,146,6
787Suojanen Janne8:13,01:02,5
886Kuronen Ari9:19,42:08,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Savonen Tero7:10,5
282Salmela Martin7:20,6 10,1
388Salmela Matias7:22,7 12,2
483Mällinen Jari7:25,4 14,9
585Tikkanen Petteri7:29,9 19,4
684Himanka Antti7:57,1 46,6
787Suojanen Janne8:13,0 1:02,5
886Kuronen Ari9:19,4 2:08,9

 
Luokka 19 , 2WD yli 2250 HR / Proto , Lähti:17
EK1, 10.8km, nopein: 92km/h
SijNroNimiTulosEro
1170Hosionaho Jarmo7:02,4
265Junttila Pauli7:02,80,4
368Lehtinen Petri7:02,80,4
481Karvonen Konsta7:14,712,3
566RUNTTI MIKA7:16,213,8
672Palola Tuomo7:25,423,0
780Laitinen Ilpo7:27,525,1
869Similä Esa7:32,430,0
976Ylikärppä Hermanni7:32,530,1
1079Salmela Eerikki7:42,740,3
1178Pihlajaniemi Niko7:47,344,9
1273Mäkelä Markus7:48,446,0
1371Lund Sami7:57,655,2
1475Laitinen Tero8:02,51:00,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1170Hosionaho Jarmo7:02,4
265Junttila Pauli7:02,8 0,4
368Lehtinen Petri7:02,8 0,4
481Karvonen Konsta7:14,7 12,3
566RUNTTI MIKA7:16,2 13,8
672Palola Tuomo7:25,4 23,0
780Laitinen Ilpo7:27,5 25,1
869Similä Esa7:32,4 30,0
976Ylikärppä Hermanni7:32,5 30,1
1079Salmela Eerikki7:42,7 40,3
1178Pihlajaniemi Niko7:47,3 44,9
1273Mäkelä Markus7:48,4 46,0
1371Lund Sami7:57,6 55,2
1475Laitinen Tero8:02,5 1:00,1


Keskeyttäneet: 67, hosionaho Eemil, 1B, Tekninen vika  -   70, Hautakoski Hannu, 1B, Ulosajo  -   74, Kakriainen Jukka, 1B, Bensapumppu
 
Luokka 20 , Naiset , Lähti:3
EK1, 10.8km, nopein: 68.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Sorvisto Maria9:29,8
2105Rautio Tanja10:07,938,1
3103Päivärinta Johanna10:17,447,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Sorvisto Maria9:29,8
2105Rautio Tanja10:07,9 38,1
3103Päivärinta Johanna10:17,4 47,6

 
Luokka 21 , 4WD , Lähti:2
EK1, 10.8km, nopein: 70.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1107Oksanen Miika9:13,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Oksanen Miika9:13,1


Keskeyttäneet: 106, Ylinen Petri, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 22 , 4WD Kuutiotilavuus vapaa ja nuotilla tai ilman , Lähti:0
 
Luokka 24 , Naiset , Lähti:0
 
Luokka 25 , V1600 / Trophy / H2050 , Lähti:7
EK1, 10.8km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1136Saari Antero7:27,3
2168Jäppinen Henry7:34,16,8
3135Järvenpää Sami7:49,221,9
4166Tuomaala Jere7:52,224,9
5134Rinne Jani9:22,71:55,4
6173Mäntynen Ville25:20,517:53,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1136Saari Antero7:27,3
2168Jäppinen Henry7:34,1 6,8
3135Järvenpää Sami7:49,2 21,9
4166Tuomaala Jere7:52,2 24,9
5134Rinne Jani9:22,7 1:55,4
6173Mäntynen Ville25:20,5 17:53,2


Keskeyttäneet: 139, Yli-Rantala Teemu, 1B, Ulosajo
 
Luokka 26 , Klassikko alle 1350 , Lähti:0
 
Luokka 27 , Klassikko yli 1350 , Lähti:2
EK1, 10.8km, nopein: 87.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1141Vanhatalo Tomi7:26,3
2140Ekonen Eetu7:57,931,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1141Vanhatalo Tomi7:26,3
2140Ekonen Eetu7:57,9 31,6

 
Luokka 28 , HR alle 1650 / Proto , Lähti:4
EK1, 10.8km, nopein: 90.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1143Liimatainen Harri7:08,4
2144puikkonen jani7:22,714,3
3145Kivoja tuukka7:28,420,0
4142Lunkka Tuomo7:38,129,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1143Liimatainen Harri7:08,4
2144puikkonen jani7:22,7 14,3
3145Kivoja tuukka7:28,4 20,0
4142Lunkka Tuomo7:38,1 29,7

 
Luokka 29 , HR yli 1650 / Proto , Lähti:13
EK1, 10.8km, nopein: 89.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1157Rantanen Jouni7:14,3
2147Konu Teemu7:16,32,0
3156Puupponen Jarno7:18,34,0
4150Mäkitalo Markus7:21,67,3
5154Hirvi Mika7:25,511,2
6125Minkkilä Vesa7:39,825,5
7153Kuonanoja Risto7:47,333,0
8149Minkkilä Markus7:52,037,7
9155Appelgren Aati7:52,137,8
10152Puhakka Esa8:13,759,4
11148Isakoff Henry8:34,41:20,1
12151Pietiläinen Seppo8:53,21:38,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1157Rantanen Jouni7:14,3
2147Konu Teemu7:16,3 2,0
3156Puupponen Jarno7:18,3 4,0
4150Mäkitalo Markus7:21,6 7,3
5154Hirvi Mika7:25,5 11,2
6125Minkkilä Vesa7:39,8 25,5
7153Kuonanoja Risto7:47,3 33,0
8149Minkkilä Markus7:52,0 37,7
9155Appelgren Aati7:52,1 37,8
10152Puhakka Esa8:13,7 59,4
11148Isakoff Henry8:34,4 1:20,1
12151Pietiläinen Seppo8:53,2 1:38,9


Keskeyttäneet: 146, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 30 , Aloittelijat (alle 5-kisaa ajaneet) 2WD , Lähti:6
EK1, 10.8km, nopein: 83.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1160Matikainen Aatu7:47,3
2161Heikkinen Tero8:18,030,7
3159Kuitunen Juuso8:22,935,6
4162Oscar Moisio8:59,81:12,5
5158Hämäläinen Riku10:24,72:37,4
6163Ryynänen Markus14:45,26:57,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1160Matikainen Aatu7:47,3
2161Heikkinen Tero8:18,0 30,7
3159Kuitunen Juuso8:22,9 35,6
4162Oscar Moisio8:59,8 1:12,5
5158Hämäläinen Riku10:24,7 2:37,4
6163Ryynänen Markus14:45,2 6:57,9

 
Luokka 31 , Nuoret 2WD , Lähti:2
EK1, 10.8km, nopein: 77.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1165Eronen Aki8:21,3
2164Kemmo Ossi8:35,714,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1165Eronen Aki8:21,3
2164Kemmo Ossi8:35,7 14,4

 
Luokka 32 , Kutsuvierasluokka (R5 / WRC / 4WD / 2WD) , Lähti:5
EK1, 10.8km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
13Leppänen Jarmo6:19,7
2167Hokkala Henri6:22,02,3
31Herranen Toni6:25,35,6
42Nieminen Kristian6:32,212,5
54Rainamo Markku7:19,81:00,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Leppänen Jarmo6:19,7
2167Hokkala Henri6:22,0 2,3
31Herranen Toni6:25,3 5,6
42Nieminen Kristian6:32,2 12,5
54Rainamo Markku7:19,8 1:00,1