12.02.2022 Lapwall Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Luokkatulos
Lapwall Ralli
12.02.2022
EK 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Nuottiluokat
Yellow Racing Team
EK2
 
EK2, 18.6km, nopein: 113.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
110Rajala Jari29:51,1
27Saarelainen Veli-Matti210:24,733,6
314Ollikkala Jaakko310:26,935,8
45Rimpeläinen Tommi210:27,035,9
53Puntanen Jari210:34,243,1
625Saarinen Konsta310:38,947,8
79Paciorkowski Marek210:41,650,5
812Vihtari Tuomas210:55,21:04,1
92Honkanen Jarmo211:00,71:09,6
1022Linden Kimmo311:02,81:11,7
1124Mielityinen Eemil311:06,51:15,4
1223Konu Teemu311:08,71:17,6
1317Vesterinen Jarmo311:10,31:19,2
148Ahtovirta Janne211:17,11:26,0
1533Kauppinen Tuukka511:35,41:44,3
164Rainamo Markku211:39,21:48,1
1716Mäkinen Pasi311:44,41:53,3
1839Pohjanharju Ossi511:56,62:05,5
1915Vesterinen Petri311:56,72:05,6
2030Kallioniemi Henri511:58,02:06,9
216Malinen Ville212:14,72:23,6
2240Mäntynen Ville512:15,12:24,0
2332Ojala Joonas512:16,02:24,9
2418Häiväläinen Ari312:17,72:26,6
2528Korhonen Nuutti512:23,42:32,3
2626Hytönen Timo412:28,82:37,7
271Korhonen Marko112:32,02:40,9
2829Järvinen Onni512:33,12:42,0
2938Koskinen Jukka512:37,02:45,9
3031Helén Miika512:39,82:48,7
3127Halmela Ari412:46,32:55,2
3236Sokka Oskari512:46,82:55,7
3320Orbinski Mika313:12,73:21,6
3437Aalto Jouni513:58,34:07,2
3535Kauhanen Mika Heikki514:46,84:55,7
3619Immonen Kimmo342:16,532:25,4
Tulos EK 2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
110Rajala Jari2(1) 14:48,6
27Saarelainen Veli-Matti2(2) 15:36,7 48,1
35Rimpeläinen Tommi2(3) 15:38,5 49,9
414Ollikkala Jaakko3(1) 15:40,4 51,8
53Puntanen Jari2(4) 15:45,4 56,8
625Saarinen Konsta3(2) 15:57,3 1:08,7
79Paciorkowski Marek2(5) 16:04,1 1:15,5
82Honkanen Jarmo2(6) 16:28,8 1:40,2
912Vihtari Tuomas2(7) 16:30,8 1:42,2
1022Linden Kimmo3(3) 16:33,9 1:45,3
1124Mielityinen Eemil3(4) 16:38,1 1:49,5
1217Vesterinen Jarmo3(5) 16:40,4 1:51,8
138Ahtovirta Janne2(8) 16:45,3 1:56,7
1423Konu Teemu3(6) 17:04,6 2:16,0
154Rainamo Markku2(9) 17:26,2 2:37,6
1633Kauppinen Tuukka5(1) 17:29,8 2:41,2
1716Mäkinen Pasi3(7) 17:52,7 3:04,1
1815Vesterinen Petri3(8) 18:04,4 3:15,8
1939Pohjanharju Ossi5(2) 18:06,9 3:18,3
206Malinen Ville2(10) 18:17,5 3:28,9
2130Kallioniemi Henri5(3) 18:18,6 3:30,0
2232Ojala Joonas5(4) 18:26,4 3:37,8
2318Häiväläinen Ari3(9) 18:26,7 3:38,1
2440Mäntynen Ville5(5) 18:26,7 3:38,1
2526Hytönen Timo4(1) 18:48,9 4:00,3
2628Korhonen Nuutti5(6) 18:53,7 4:05,1
271Korhonen Marko1(1) 18:54,5 4:05,9
2838Koskinen Jukka5(7) 18:57,0 4:08,4
2929Järvinen Onni5(8) 19:00,1 4:11,5
3020Orbinski Mika3(10) 19:00,2 4:11,6
3127Halmela Ari4(2) 19:10,0 4:21,4
3236Sokka Oskari5(9) 19:13,3 4:24,7
3331Helén Miika5(10) 19:13,4 4:24,8
3437Aalto Jouni5(11) 20:56,9 6:08,3
3535Kauhanen Mika Heikki5(12) 21:57,5 7:08,9
3619Immonen Kimmo3(11) 47:57,3 33:08,7


Keskeyttäneet: 21, Häyrinen Teemu, 2B, Tekninen vika