12.02.2022 Lapwall Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Lapwall Ralli
12.02.2022
EK 2, LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
Yellow Racing Team
EK2
 
Luokka 1 , Ford-merkkiluokka , Lähti:1
EK2, 18.6km, nopein: 89km/h
SijNroNimiTulosEro
11Korhonen Marko12:32,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Korhonen Marko18:54,5

 
Luokka 2 , Nuottiluokka 4wd , Lähti:10
EK2, 18.6km, nopein: 113.3km/h
SijNroNimiTulosEro
110Rajala Jari9:51,1
27Saarelainen Veli-Matti10:24,733,6
35Rimpeläinen Tommi10:27,035,9
43Puntanen Jari10:34,243,1
59Paciorkowski Marek10:41,650,5
612Vihtari Tuomas10:55,21:04,1
72Honkanen Jarmo11:00,71:09,6
88Ahtovirta Janne11:17,11:26,0
94Rainamo Markku11:39,21:48,1
106Malinen Ville12:14,72:23,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Rajala Jari14:48,6
27Saarelainen Veli-Matti15:36,7 48,1
35Rimpeläinen Tommi15:38,5 49,9
43Puntanen Jari15:45,4 56,8
59Paciorkowski Marek16:04,1 1:15,5
62Honkanen Jarmo16:28,8 1:40,2
712Vihtari Tuomas16:30,8 1:42,2
88Ahtovirta Janne16:45,3 1:56,7
94Rainamo Markku17:26,2 2:37,6
106Malinen Ville18:17,5 3:28,9

 
Luokka 3 , Nuottiluokka 2wd , Lähti:12
EK2, 18.6km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiTulosEro
114Ollikkala Jaakko10:26,9
225Saarinen Konsta10:38,912,0
322Linden Kimmo11:02,835,9
424Mielityinen Eemil11:06,539,6
523Konu Teemu11:08,741,8
617Vesterinen Jarmo11:10,343,4
716Mäkinen Pasi11:44,41:17,5
815Vesterinen Petri11:56,71:29,8
918Häiväläinen Ari12:17,71:50,8
1020Orbinski Mika13:12,72:45,8
1119Immonen Kimmo42:16,531:49,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Ollikkala Jaakko15:40,4
225Saarinen Konsta15:57,3 16,9
322Linden Kimmo16:33,9 53,5
424Mielityinen Eemil16:38,1 57,7
517Vesterinen Jarmo16:40,4 1:00,0
623Konu Teemu17:04,6 1:24,2
716Mäkinen Pasi17:52,7 2:12,3
815Vesterinen Petri18:04,4 2:24,0
918Häiväläinen Ari18:26,7 2:46,3
1020Orbinski Mika19:00,2 3:19,8
1119Immonen Kimmo47:57,3 32:16,9


Keskeyttäneet: 21, Häyrinen Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 4 , Nuottiluokka Classic 2wd , Lähti:2
EK2, 18.6km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
126Hytönen Timo12:28,8
227Halmela Ari12:46,317,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Hytönen Timo18:48,9
227Halmela Ari19:10,0 21,1

 
Luokka 5 , Nuottiluokka V1600 , Lähti:12
EK2, 18.6km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Kauppinen Tuukka11:35,4
239Pohjanharju Ossi11:56,621,2
330Kallioniemi Henri11:58,022,6
440Mäntynen Ville12:15,139,7
532Ojala Joonas12:16,040,6
628Korhonen Nuutti12:23,448,0
729Järvinen Onni12:33,157,7
838Koskinen Jukka12:37,01:01,6
931Helén Miika12:39,81:04,4
1036Sokka Oskari12:46,81:11,4
1137Aalto Jouni13:58,32:22,9
1235Kauhanen Mika Heikki14:46,83:11,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Kauppinen Tuukka17:29,8
239Pohjanharju Ossi18:06,9 37,1
330Kallioniemi Henri18:18,6 48,8
432Ojala Joonas18:26,4 56,6
540Mäntynen Ville18:26,7 56,9
628Korhonen Nuutti18:53,7 1:23,9
738Koskinen Jukka18:57,0 1:27,2
829Järvinen Onni19:00,1 1:30,3
936Sokka Oskari19:13,3 1:43,5
1031Helén Miika19:13,4 1:43,6
1137Aalto Jouni20:56,9 3:27,1
1235Kauhanen Mika Heikki21:57,5 4:27,7