12.02.2022 Lapwall Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Lapwall Ralli
12.02.2022
EK 3, LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
Yellow Racing Team
EK3
 
Luokka 1 , Ford-merkkiluokka , Lähti:1
EK3, 11.8km, nopein: 90.2km/h
SijNroNimiTulosEro
11Korhonen Marko7:50,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Korhonen Marko26:45,3

 
Luokka 2 , Nuottiluokka 4wd , Lähti:10
EK3, 11.8km, nopein: 111.2km/h
SijNroNimiTulosEro
17Saarelainen Veli-Matti6:21,9
25Rimpeläinen Tommi6:26,74,8
312Vihtari Tuomas6:41,319,4
43Puntanen Jari6:43,121,2
52Honkanen Jarmo6:46,024,1
68Ahtovirta Janne6:48,126,2
710Rajala Jari7:03,942,0
84Rainamo Markku7:17,355,4
96Malinen Ville7:30,81:08,9
109Paciorkowski Marek17:06,310:44,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Rajala Jari21:52,5
27Saarelainen Veli-Matti21:58,6 6,1
35Rimpeläinen Tommi22:05,2 12,7
43Puntanen Jari22:28,5 36,0
512Vihtari Tuomas23:12,1 1:19,6
62Honkanen Jarmo23:14,8 1:22,3
78Ahtovirta Janne23:33,4 1:40,9
84Rainamo Markku24:43,5 2:51,0
96Malinen Ville25:48,3 3:55,8
109Paciorkowski Marek33:10,4 11:17,9

 
Luokka 3 , Nuottiluokka 2wd , Lähti:12
EK3, 11.8km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
125Saarinen Konsta6:30,6
214Ollikkala Jaakko6:45,014,4
324Mielityinen Eemil6:48,317,7
417Vesterinen Jarmo6:50,920,3
523Konu Teemu6:53,022,4
622Linden Kimmo6:55,424,8
719Immonen Kimmo7:13,442,8
820Orbinski Mika7:28,257,6
915Vesterinen Petri7:35,61:05,0
1018Häiväläinen Ari7:36,81:06,2
1116Mäkinen Pasi7:49,31:18,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Ollikkala Jaakko22:25,4
225Saarinen Konsta22:27,9 2,5
324Mielityinen Eemil23:26,4 1:01,0
422Linden Kimmo23:29,3 1:03,9
517Vesterinen Jarmo23:31,3 1:05,9
623Konu Teemu23:57,6 1:32,2
715Vesterinen Petri25:40,0 3:14,6
816Mäkinen Pasi25:42,0 3:16,6
918Häiväläinen Ari26:03,5 3:38,1
1020Orbinski Mika26:28,4 4:03,0
1119Immonen Kimmo55:10,7 32:45,3


Keskeyttäneet: 21, Häyrinen Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 4 , Nuottiluokka Classic 2wd , Lähti:2
EK3, 11.8km, nopein: 90.4km/h
SijNroNimiTulosEro
126Hytönen Timo7:49,9
227Halmela Ari7:51,11,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Hytönen Timo26:38,8
227Halmela Ari27:01,1 22,3

 
Luokka 5 , Nuottiluokka V1600 , Lähti:12
EK3, 11.8km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Kauppinen Tuukka7:12,3
240Mäntynen Ville7:26,714,4
332Ojala Joonas7:27,715,4
439Pohjanharju Ossi7:29,016,7
530Kallioniemi Henri7:34,422,1
638Koskinen Jukka7:36,123,8
728Korhonen Nuutti7:40,928,6
836Sokka Oskari7:41,629,3
929Järvinen Onni7:47,034,7
1031Helén Miika7:52,540,2
1137Aalto Jouni8:36,61:24,3
1235Kauhanen Mika Heikki8:51,51:39,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Kauppinen Tuukka24:42,1
239Pohjanharju Ossi25:35,9 53,8
330Kallioniemi Henri25:53,0 1:10,9
440Mäntynen Ville25:53,4 1:11,3
532Ojala Joonas25:54,1 1:12,0
638Koskinen Jukka26:33,1 1:51,0
728Korhonen Nuutti26:34,6 1:52,5
829Järvinen Onni26:47,1 2:05,0
936Sokka Oskari26:54,9 2:12,8
1031Helén Miika27:05,9 2:23,8
1137Aalto Jouni29:33,5 4:51,4
1235Kauhanen Mika Heikki30:49,0 6:06,9