5.6.2022 Ouninpohja Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 Maali> Yleiskilpailun tulos
Ouninpohja Ralli
5.6.2022
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
AUTOURHEILUKERHO JÄMSÄN ÄIJÄT RY
Ouni 2
 
Luokka 14, Jämsän Äijät, liitteen J mukaiset autot, vetotapa ja kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK2, 25.3km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
150Leppänen Jarmo14:26,3
254Jokinen Timo14:37,411,1
356Lindroos Harras16:07,81:41,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Leppänen Jarmo28:43,8
254Jokinen Timo29:26,5 42,7
356Lindroos Harras31:53,2 3:09,4


Keskeyttäneet: 52, Linden Jari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 15, 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 1850 cc, Lähti:0
 
Luokka 16, 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 2550 cc, Lähti:2
EK2, 25.3km, nopein: 103.2km/h
SijNroNimiTulosEro
151Laaksonen Tommi14:42,2
255Korhonen Seppo14:48,86,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Laaksonen Tommi28:44,4
255Korhonen Seppo29:29,7 45,3

 
Luokka 17, 2 WD,F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, yli 2550 cc, Lähti:0
 
Luokka 18, 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 1850 cc, Lähti:1
EK2, 25.3km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
157Norja Jari16:21,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Norja Jari33:01,4

 
Luokka 19, 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 2550 cc, Lähti:4
EK2, 25.3km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
158Kamppila Joona14:40,0
261Syvänen Sami15:05,725,7
360Minkkinen Vesa15:52,81:12,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
158Kamppila Joona29:08,2
261Syvänen Sami30:27,1 1:18,9
360Minkkinen Vesa31:34,7 2:26,5


Keskeyttäneet: 59, Koikkalainen Arto, 1B, Minnaa ikävä
 
Luokka 20, 2 WD,F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, yli 2550 cc, Lähti:1
EK2, 25.3km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
153Löfvik Joakim14:26,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Löfvik Joakim29:09,4

 
Luokka 21, V1600 ja Trophy, alle 1600 cc, Lähti:9
EK2, 25.3km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
172Heino Risto-Matti14:52,2
269Kylkilahti Lauri15:10,318,1
368Suvanto Markku15:19,627,4
466Suokas Eetu15:36,244,0
567Rossi Veeti15:49,757,5
670Pihala Anssi16:02,91:10,7
773Jutila Ilkka16:52,01:59,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Heino Risto-Matti29:45,0
269Kylkilahti Lauri30:22,5 37,5
368Suvanto Markku30:41,7 56,7
466Suokas Eetu31:08,5 1:23,5
567Rossi Veeti31:33,7 1:48,7
670Pihala Anssi31:35,5 1:50,5
773Jutila Ilkka33:24,5 3:39,5


Keskeyttäneet: 65, Sääskilahti Henri, 2B, Rengasrikko  -   76, Salmijärvi Katja, 2B, Ulosajo
 
Luokka 22, Historic, kaikki ikäkaudet, alle 1300 cc, Lähti:1
EK2, 25.3km, nopein: 68.4km/h
SijNroNimiTulosEro
171Glad Vesa22:11,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
171Glad Vesa37:08,2

 
Luokka 23, Historic, kaikki ikäkaudet, alle 1600 cc, Lähti:4
EK2, 25.3km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
163Linden Raimo15:44,4
264Lindroos Esa16:09,425,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Linden Raimo31:20,4
264Lindroos Esa32:12,9 52,5


Keskeyttäneet: 74, Naarajärvi Jussi, 1C, Tekninen vika  -   75, Meronen Jyrki, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 24, Historic, kaikki ikäkaudet, yli 1600 cc, Lähti:1
EK2, 25.3km, nopein: 90.9km/h
SijNroNimiTulosEro
162Kanerva Janne16:41,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Kanerva Janne31:13,7

 
Luokka 25, Kutsukilpailijat, ei ennakkotutustuttava, Lähti:0