5.6.2022 Ouninpohja Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Ouninpohja Ralli
5.6.2022
EK 1, LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
AUTOURHEILUKERHO JÄMSÄN ÄIJÄT RY
Ouni 1
 
Luokka 1, Kutsukilpailijat, Lähti:0
 
Luokka 2, Nuotti 4 WD, FIA R5, FIA R2, WRC 2002 asti, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK1, 25.3km, nopein: 122.5km/h
SijNroNimiTulosEro
13Asunmaa Teemu12:23,4
28Burger Kees13:32,61:09,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Asunmaa Teemu12:23,4
28Burger Kees13:32,6 1:09,2

 
Luokka 3, Nuotti 4 WD, Fin-R/N, R-Lite, N5, Super 2000 ja FIA Rally 3, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK1, 25.3km, nopein: 119.4km/h
SijNroNimiTulosEro
15Korhonen Roope12:43,1
27Viitala Joni12:52,29,1
310Kelly Donagh13:34,951,8
411Laukkanen Anssi13:51,11:08,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Korhonen Roope12:43,1
27Viitala Joni12:52,2 9,1
310Kelly Donagh13:34,9 51,8
411Laukkanen Anssi13:51,1 1:08,0

 
Luokka 4, Nuotti 2 WD, FIA Rally 4 / R2, FIA Rally 5 /R1, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:5
EK1, 25.3km, nopein: 113.1km/h
SijNroNimiTulosEro
120Iivari Jooa13:25,1
222Patajoki Niko13:29,44,3
330Juupajärvi Joonas14:15,250,1
431Hytönen Kari14:55,91:30,8
529Räikkönen Justus20:02,06:36,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
120Iivari Jooa13:25,1
222Patajoki Niko13:29,4 4,3
330Juupajärvi Joonas14:15,2 50,1
431Hytönen Kari14:55,9 1:30,8
529Räikkönen Justus20:02,0 6:36,9

 
Luokka 5, Nuotti 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 1850 cc, Lähti:1
EK1, 25.3km, nopein: 106.9km/h
SijNroNimiTulosEro
124Salminen Petteri14:11,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Salminen Petteri14:11,7

 
Luokka 6, Nuotti 2 WD,F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 2550 cc, Lähti:5
EK1, 25.3km, nopein: 112.9km/h
SijNroNimiTulosEro
123Patajoki Peetu13:26,5
226Lahtinen Jani13:40,514,0
328Kemppainen Toni13:55,328,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
123Patajoki Peetu13:26,5
226Lahtinen Jani13:40,5 14,0
328Kemppainen Toni13:55,3 28,8


Keskeyttäneet: 21, Lario Ilmo, 1B, Tekninen vika  -   27, Väisänen Kimmo, 1B, Ylipitkä hyppy
 
Luokka 7, Nuotti 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, yli 2550 cc, Lähti:4
EK1, 25.3km, nopein: 107.1km/h
SijNroNimiTulosEro
136Honkanen Petri14:10,1
233Björn Tommy14:13,23,1
339Orbinski Mika14:30,120,0
437Eerola Raine15:21,61:11,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Honkanen Petri14:10,1
233Björn Tommy14:13,2 3,1
339Orbinski Mika14:30,1 20,0
437Eerola Raine15:21,6 1:11,5

 
Luokka 8, Nuotti 2 WD,F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 1850 cc, Lähti:0
 
Luokka 9, Nuotti 2 WD,F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, enintään 2550 cc, Lähti:2
EK1, 25.3km, nopein: 103km/h
SijNroNimiTulosEro
138Puupponen Jarno14:44,1
234Nyblom Emil15:33,349,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
138Puupponen Jarno14:44,1
234Nyblom Emil15:33,3 49,2

 
Luokka 10, Nuotti 2 WD, F-Ryhmä ja Pro F-Ryhmä kaikki, yli 2550 cc, Lähti:1

Keskeyttäneet: 35, Hukkanen Kai, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 11, Nuotti, V1600 ja Trophy 1400 cc, alle 1600 cc, Lähti:10
EK1, 25.3km, nopein: 107.5km/h
SijNroNimiTulosEro
141Rantasalo Riku14:07,1
246Ojala Joonas14:29,522,4
349Järvinen Onni14:39,532,4
445Korhonen Nuutti15:06,959,8
548Huikuri Tuomas15:12,41:05,3
647Kujamäki Tero16:07,42:00,3
740Kauppinen Tuukka16:49,62:42,5
842Lassila Leevi21:18,37:11,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Rantasalo Riku14:07,1
246Ojala Joonas14:29,5 22,4
349Järvinen Onni14:39,5 32,4
445Korhonen Nuutti15:06,9 59,8
548Huikuri Tuomas15:12,4 1:05,3
647Kujamäki Tero16:07,4 2:00,3
740Kauppinen Tuukka16:49,6 2:42,5
842Lassila Leevi21:18,3 7:11,2


Keskeyttäneet: 43, Sahila Aki, 1B, Vaihdelaatikko  -   44, Sokka Oskari, 1B, Vetoakseli
 
Luokka 12, Nuotti 4 WD, Historic, kaikki ikäkaudet, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 13, Nuotti 2 WD, Historic, kaikki ikäkaudet, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:8
EK1, 25.3km, nopein: 107.7km/h
SijNroNimiTulosEro
112Hannonen Tuomo14:05,8
213Juhannusvuori Kimmo14:17,111,3
316Wikstedt Mikael14:39,233,4
415Eerola Harri14:58,052,2
514Uusi-Ranta Arto15:04,558,7
619Välimäki Harri15:34,31:28,5
717Raittila Seppo15:37,21:31,4
818Husso Teemu16:19,42:13,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Hannonen Tuomo14:05,8
213Juhannusvuori Kimmo14:17,1 11,3
316Wikstedt Mikael14:39,2 33,4
415Eerola Harri14:58,0 52,2
514Uusi-Ranta Arto15:04,5 58,7
619Välimäki Harri15:34,3 1:28,5
717Raittila Seppo15:37,2 1:31,4
818Husso Teemu16:19,4 2:13,6