5.6.2022 Ouninpohja Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (14)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 Maali> Luokkatulos
Ouninpohja Ralli
5.6.2022
EK 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Nuottiluokat
AUTOURHEILUKERHO JÄMSÄN ÄIJÄT RY
Ouni 2
 
EK2, 25.3km, nopein: 123.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
13Asunmaa Teemu212:18,4
25Korhonen Roope312:28,910,5
37Viitala Joni312:56,638,2
420Iivari Jooa413:12,554,1
522Patajoki Niko413:14,255,8
623Patajoki Peetu613:23,31:04,9
726Lahtinen Jani613:24,91:06,5
88Burger Kees213:33,51:15,1
911Laukkanen Anssi313:49,81:31,4
1012Hannonen Tuomo1313:51,71:33,3
1113Juhannusvuori Kimmo1313:54,31:35,9
1224Salminen Petteri513:58,11:39,7
1336Honkanen Petri714:09,61:51,2
1446Ojala Joonas1114:13,61:55,2
1534Nyblom Emil914:16,71:58,3
1640Kauppinen Tuukka1114:17,21:58,8
1741Rantasalo Riku1114:20,42:02,0
1833Björn Tommy714:21,32:02,9
1939Orbinski Mika714:22,92:04,5
2038Puupponen Jarno914:29,52:11,1
2142Lassila Leevi1114:34,02:15,6
2216Wikstedt Mikael1314:38,82:20,4
2329Räikkönen Justus414:46,72:28,3
2414Uusi-Ranta Arto1314:49,52:31,1
2549Järvinen Onni1114:52,52:34,1
2645Korhonen Nuutti1115:05,22:46,8
2730Juupajärvi Joonas415:07,22:48,8
2848Huikuri Tuomas1115:09,12:50,7
2915Eerola Harri1315:10,72:52,3
3037Eerola Raine715:26,93:08,5
3131Hytönen Kari415:33,43:15,0
3217Raittila Seppo1315:37,53:19,1
3319Välimäki Harri1315:42,83:24,4
3447Kujamäki Tero1115:48,13:29,7
3518Husso Teemu1316:11,03:52,6
Tulos EK 2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
13Asunmaa Teemu2(1) 24:41,8
25Korhonen Roope3(1) 25:12,0 30,2
37Viitala Joni3(2) 25:48,8 1:07,0
420Iivari Jooa4(1) 26:37,6 1:55,8
522Patajoki Niko4(2) 26:43,6 2:01,8
623Patajoki Peetu6(1) 26:49,8 2:08,0
726Lahtinen Jani6(2) 27:05,4 2:23,6
88Burger Kees2(2) 27:06,1 2:24,3
911Laukkanen Anssi3(3) 27:40,9 2:59,1
1012Hannonen Tuomo13(1) 27:57,5 3:15,7
1124Salminen Petteri5(1) 28:09,8 3:28,0
1213Juhannusvuori Kimmo13(2) 28:11,4 3:29,6
1336Honkanen Petri7(1) 28:19,7 3:37,9
1441Rantasalo Riku11(1) 28:27,5 3:45,7
1533Björn Tommy7(2) 28:34,5 3:52,7
1646Ojala Joonas11(2) 28:43,1 4:01,3
1739Orbinski Mika7(3) 28:53,0 4:11,2
1838Puupponen Jarno9(1) 29:13,6 4:31,8
1916Wikstedt Mikael13(3) 29:18,0 4:36,2
2030Juupajärvi Joonas4(3) 29:22,4 4:40,6
2149Järvinen Onni11(3) 29:32,0 4:50,2
2234Nyblom Emil9(2) 29:50,0 5:08,2
2314Uusi-Ranta Arto13(4) 29:54,0 5:12,2
2415Eerola Harri13(5) 30:08,7 5:26,9
2545Korhonen Nuutti11(4) 30:12,1 5:30,3
2648Huikuri Tuomas11(5) 30:21,5 5:39,7
2731Hytönen Kari4(4) 30:29,3 5:47,5
2837Eerola Raine7(4) 30:48,5 6:06,7
2940Kauppinen Tuukka11(6) 31:06,8 6:25,0
3017Raittila Seppo13(6) 31:14,7 6:32,9
3119Välimäki Harri13(7) 31:17,1 6:35,3
3247Kujamäki Tero11(7) 31:55,5 7:13,7
3318Husso Teemu13(8) 32:30,4 7:48,6
3429Räikkönen Justus4(5) 34:48,7 10:06,9
3542Lassila Leevi11(8) 35:52,3 11:10,5


Keskeyttäneet: 10, Kelly Donagh, 2B, Ulosajo   -   21, Lario Ilmo, 1B, Tekninen vika   -   27, Väisänen Kimmo, 1B, Ylipitkä hyppy   -   28, Kemppainen Toni, 2B, Ulosajo   -   35, Hukkanen Kai, 1B, Tekninen vika   -   43, Sahila Aki, 1B, Vaihdelaatikko   -   44, Sokka Oskari, 1B, Vetoakseli