24.02.2018 Joutsenlampi Ralli - Ajaksi Lite

Tulokset  Keskeyttäneet (36)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Joutsenlampi Ralli - Ajaksi Lite
24.02.2018
EK 4, LUOKKATULOKSET
Kilpailuluokat
Yellow Racing Team
Yrityspuisto Luotsi
 
Luokka 1, HR/HS 4wd / 4wd vm / cc vapaa, Lähti:7
EK4, 12.4km, nopein: 104.1km/h
SijNroNimiTulosEro
15Arto Juolahti7:09,0
26Jari Puntanen7:32,123,1
33Arto Kallioinen7:50,741,7
42Joona Paatsola8:15,41:06,4
57Henri Marjanen8:29,01:20,0
61Aatu Tunturi8:55,81:46,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Arto Juolahti19:55,9
26Jari Puntanen21:08,8 1:12,8
33Arto Kallioinen22:15,3 2:19,3
42Joona Paatsola23:03,7 3:07,7
57Henri Marjanen23:50,9 3:54,9
61Aatu Tunturi24:36,2 4:40,2


Keskeyttäneet: 8, Timo Mäki-Ikola, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 2, Klassik < 81, 82-90 yli 1350 cc, Lähti:14
EK4, 12.4km, nopein: 91.1km/h
SijNroNimiTulosEro
119Heikki Valkonen8:09,9
29Kari Mutkala8:19,09,1
313Jarmo Leppänen8:20,410,5
412Anssi Laurell8:20,710,8
518Jorma Ala-Lahti8:27,317,4
616Eetu Ekonen8:34,324,4
715Pekka Särkipuro8:41,131,2
814Vilppu Linjama8:42,132,2
922Juha Sarkimo8:44,034,1
1011Veikko Korhonen9:40,21:30,3
1110Aimo Pakarinen9:40,51:30,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Heikki Valkonen22:58,2
212Anssi Laurell23:17,2 19,0
313Jarmo Leppänen23:18,5 20,3
49Kari Mutkala23:37,0 38,8
516Eetu Ekonen23:49,8 51,6
618Jorma Ala-Lahti23:50,2 52,0
714Vilppu Linjama24:15,2 1:17,0
815Pekka Särkipuro24:39,8 1:41,6
922Juha Sarkimo24:47,4 1:49,2
1011Veikko Korhonen27:48,0 4:49,8
1110Aimo Pakarinen32:13,4 9:15,2


Keskeyttäneet: 17, Tomi Vanhatalo, 4B, Tekninen vika  -   20, Esa Laine, 4A, Vaihteisto  -   21, Jani Ahola, 4A, Vaihteisto
 
Luokka 3, Klassik < 81, 82-90 alle 1350 cc, Lähti:7
EK4, 12.4km, nopein: 87.4km/h
SijNroNimiTulosEro
128Juha Selänne8:30,8
225Teuvo Tanner8:41,410,6
3134Jukka Eteläniemi8:50,519,7
426Riku Kauppila8:59,929,1
523Jani Parkkonen9:11,540,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Juha Selänne23:45,6
225Teuvo Tanner24:10,1 24,5
326Riku Kauppila24:50,5 1:04,9
4134Jukka Eteläniemi24:51,7 1:06,1
523Jani Parkkonen25:22,5 1:36,9


Keskeyttäneet: 24, Veli Matti Uotila, 4A, Tekninen vika  -   27, Timo Ruotimo, 2B, Ulosajo
 
Luokka 4, Senior 2wd cc vapaa, Lähti:23
EK4, 12.4km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
146jari lehtonen8:10,4
242Tarmo Latvanen8:14,64,2
348Juha Tuukkanen8:21,511,1
436Timo Nousiainen8:25,915,5
550Kai Hukkanen8:29,018,6
629Aarne Göös8:33,623,2
752Jukka Koskinen8:37,026,6
838Jorma Ekman8:40,530,1
949Tauno Rantala8:41,931,5
1047Kari Wirtanen8:46,936,5
1130Petri Heikkilä8:53,443,0
1245Jorma Isotalo9:12,51:02,1
1334Rauno Jaakkola9:21,61:11,2
1431Pentti Karstila10:25,92:15,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Timo Nousiainen22:45,6
246jari lehtonen22:57,0 11,4
342Tarmo Latvanen23:07,2 21,6
448Juha Tuukkanen23:27,9 42,3
529Aarne Göös23:40,7 55,1
647Kari Wirtanen24:10,7 1:25,1
749Tauno Rantala24:14,5 1:28,9
852Jukka Koskinen24:22,2 1:36,6
938Jorma Ekman24:31,6 1:46,0
1034Rauno Jaakkola25:06,0 2:20,4
1130Petri Heikkilä25:56,0 3:10,4
1245Jorma Isotalo26:41,5 3:55,9
1331Pentti Karstila28:40,6 5:55,0
1450Kai Hukkanen37:28,8 14:43,2


Keskeyttäneet: 32, Kimmo Vilenius, 4B, Tekninen vika  -   33, Kari Lehtola, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   35, Toni Kuortti, 3B, Ulosajo  -   37, Ilpo Saari, 4B, Tekninen vika  -   39, Sami Salo, 2B, Vetoakseli  -   41, Asko Järvinen, 4B, Tekninen vika  -   43, Esa Puhakka, 2B, Tekninen vika  -   44, Jyrki Maukonen, 4A, Tekninen vika  -   51, Petri Honkanen, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 5, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:0
 
Luokka 6, Nuoret 15 - 18 v Vakio alle 1600 cc, Lähti:11
EK4, 12.4km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
160Juha pekka Suuronen8:01,3
268Juho Pietikäinen8:03,52,2
361Heikki Vuorimaa8:07,15,8
463Kristian Nieminen8:07,46,1
566Jarkko Honkanen8:26,725,4
667Esa Polvi8:26,825,5
759Tero Ihalainen8:40,238,9
864Eero Kortelahti8:41,540,2
958Marko Kelkka9:34,71:33,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Juho Pietikäinen22:36,7
261Heikki Vuorimaa22:51,3 14,6
363Kristian Nieminen22:59,9 23,2
467Esa Polvi23:26,0 49,3
566Jarkko Honkanen23:47,4 1:10,7
664Eero Kortelahti23:59,0 1:22,3
759Tero Ihalainen24:06,6 1:29,9
860Juha pekka Suuronen25:33,9 2:57,2
958Marko Kelkka26:19,4 3:42,7


Keskeyttäneet: 65, Mika Kaapu, 2A, Vaihteisto  -   135, Toni Koskela, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 7, alle 2050 cc, Lähti:18
EK4, 12.4km, nopein: 93.6km/h
SijNroNimiTulosEro
181Toni Velling7:56,7
280Lasse Lahikainen8:11,514,8
379jani laine8:13,917,2
473pekka mustanoja8:16,619,9
587Santeri Mäkinen8:17,120,4
683Jari Suontausta8:18,722,0
774Hannu Pietiläinen8:23,226,5
875Tero Kulmalaakso8:24,127,4
976Jari Tanttu8:29,733,0
1082Matti Toivakka8:31,334,6
1170Niko Patajoki8:33,436,7
1269Mika Kylmälä8:33,837,1
1385Vesa Minkkilä8:36,439,7
1472Lauri Laine8:44,147,4
1578Iiro Janhonen8:55,258,5
1677Juuso Kauppi8:58,91:02,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Toni Velling22:53,5
279jani laine23:04,2 10,7
387Santeri Mäkinen23:10,3 16,8
483Jari Suontausta23:12,9 19,4
576Jari Tanttu23:27,1 33,6
669Mika Kylmälä23:31,3 37,8
775Tero Kulmalaakso23:32,5 39,0
874Hannu Pietiläinen23:34,8 41,3
985Vesa Minkkilä23:47,2 53,7
1082Matti Toivakka23:56,4 1:02,9
1170Niko Patajoki24:04,4 1:10,9
1272Lauri Laine24:09,5 1:16,0
1377Juuso Kauppi24:46,5 1:53,0
1478Iiro Janhonen24:48,1 1:54,6
1573pekka mustanoja26:52,7 3:59,2
1680Lasse Lahikainen27:30,6 4:37,1


Keskeyttäneet: 84, Olli Rämänen, 4A, Vaihdelaatikko  -   86, Marko Vartiainen, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR yli 2050 cc. 2WD Turbo (Bensa/Diesel), Lähti:23
EK4, 12.4km, nopein: 95.4km/h
SijNroNimiTulosEro
140Mikko Kauppinen7:47,9
295Timo Hintsala8:07,719,8
394Jarno Puupponen8:09,621,7
490Juha Haapasalo8:16,528,6
599Roope Uurainen8:16,728,8
6103Sami Hakonen8:17,429,5
789Juha Hämäläinen8:20,732,8
8101Pauli Sinkkonen8:22,334,4
991Mika Orbinski8:25,337,4
10107Matti Ahonen8:27,139,2
1188Jani Rihu8:27,940,0
1298Tommi Harju8:28,941,0
13108Esa Puupponen8:37,950,0
14104Marko Malinen8:43,055,1
15109Janne Karkkula8:47,859,9
1696Janne Nieminen8:49,81:01,9
17105Erkki Piiroinen8:54,61:06,7
18106Mikko Rajala9:26,91:39,0
19102Lauri Leivo9:27,91:40,0
20100Santeri Kotamäki9:35,31:47,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Mikko Kauppinen22:19,5
295Timo Hintsala22:38,9 19,4
390Juha Haapasalo23:08,7 49,2
494Jarno Puupponen23:13,1 53,6
5101Pauli Sinkkonen23:18,8 59,3
689Juha Hämäläinen23:26,3 1:06,8
7103Sami Hakonen23:26,5 1:07,0
891Mika Orbinski23:29,9 1:10,4
998Tommi Harju23:41,5 1:22,0
10107Matti Ahonen23:51,5 1:32,0
11104Marko Malinen24:04,1 1:44,6
12109Janne Karkkula24:06,0 1:46,5
1399Roope Uurainen24:23,2 2:03,7
14105Erkki Piiroinen24:27,0 2:07,5
1596Janne Nieminen24:39,7 2:20,2
16106Mikko Rajala25:52,9 3:33,4
17100Santeri Kotamäki25:56,6 3:37,1
1888Jani Rihu25:57,4 3:37,9
19102Lauri Leivo26:32,7 4:13,2
20108Esa Puupponen27:59,5 5:40,0


Keskeyttäneet: 92, Joonas Tonteri, 4B, Ulosajo  -   93, Marko Makiainen, 4B, Tekninen vika  -   97, Jari Muhonen, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, HR alle 1400cc/Vakio alle 1600 cc, Lähti:10
EK4, 12.4km, nopein: 85.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1114Jukka Tanttu8:44,6
2119Jani Salonen8:51,67,0
3116Jani Koskinen8:59,114,5
4113Tommi Väisänen9:09,825,2
5115Saku Tiainen9:16,031,4
6118Tomi Mäkinen9:26,241,6
7110Esko Haapasalmi9:38,153,5
8111Kari Tuukkanen9:40,856,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1114Jukka Tanttu24:14,4
2119Jani Salonen24:36,7 22,3
3116Jani Koskinen24:50,3 35,9
4113Tommi Väisänen25:17,6 1:03,2
5115Saku Tiainen25:26,6 1:12,2
6118Tomi Mäkinen25:53,0 1:38,6
7110Esko Haapasalmi26:48,1 2:33,7
8111Kari Tuukkanen26:57,0 2:42,6


Keskeyttäneet: 112, Heikki Saarinen, 3B, Tekninen vika  -   120, Kari Kallio, 3B, Ulosajo
 
Luokka 10, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:14
EK4, 12.4km, nopein: 87.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Mika Seppälä8:32,3
2131Janne Suojanen8:53,020,7
3122Roi Paananen9:15,343,0
4129Mikael Mäkinen9:15,343,0
5125Antti Viinikka9:20,748,4
6128Ville Tokola9:34,31:02,0
7124Matti Lahtonen10:42,92:10,6
8136Pauli Junttila11:05,22:32,9
9133Ville Uusineva11:58,53:26,2
10121Ari Stenberg14:08,95:36,6
11132Miika Nivala15:15,76:43,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Mika Seppälä24:01,9
2131Janne Suojanen24:44,5 42,6
3122Roi Paananen25:24,3 1:22,4
4125Antti Viinikka26:20,9 2:19,0
5128Ville Tokola27:27,5 3:25,6
6133Ville Uusineva29:09,5 5:07,6
7124Matti Lahtonen29:46,8 5:44,9
8136Pauli Junttila29:54,8 5:52,9
9132Miika Nivala31:51,1 7:49,2
10129Mikael Mäkinen33:50,9 9:49,0
11121Ari Stenberg37:35,4 13:33,5


Keskeyttäneet: 123, Saku Heino, 4B, Ulosajo  -   126, Peetu Patajoki, 1B, Vaihteisto  -   130, Timo Autere, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 11, Nuoret 15 - 18v Vakio alle 1600 cc, Lähti:3
EK4, 12.4km, nopein: 82.6km/h
SijNroNimiTulosEro
156Santtu Päivärinta9:00,5
254Atte Vähämaa9:05,44,9
355Juuso Kylökäs9:24,123,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Juuso Kylökäs25:59,8
254Atte Vähämaa26:40,1 40,3
356Santtu Päivärinta31:36,8 5:37,0

 
Luokka 12, Nuoret 15-18v HR alle 2050 cc, Lähti:1
EK4, 12.4km, nopein: 89.1km/h
SijNroNimiTulosEro
157Niko Kalmi8:21,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Niko Kalmi23:03,3