0 Ikaalisten Kylpyläralli

Tulokset  Keskeyttäneet (58)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5 EK7 >> Yleiskilpailun tulos
Ikaalisten Kylpyläralli
0
EK 6, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hmeen Moottoriseura
KARDAANIKUNKKU
 
Luokka 1, Lada merkkiluokka, Lähti:10
EK6, 9.85km, nopein: 112.9km/h
SijNroNimiTulosEro
13Ari Kuusinen5:14,1
28Jarmo Jokela5:16,01,9
35Matti Friman5:17,83,7
46Juuso Karukka5:22,78,6
59Marko Mäkelä5:44,230,1
67Mika Kytölä5:48,934,8
710Heikki Mattila6:01,447,3
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Juuso Karukka31:24,7
28Jarmo Jokela31:39,3 14,6
33Ari Kuusinen31:43,6 18,9
45Matti Friman31:49,9 25,2
59Marko Mäkelä34:25,9 3:01,2
67Mika Kytölä34:31,3 3:06,6
710Heikki Mattila35:13,1 3:48,4


Keskeyttäneet: 1, Kai Jäntti, 1B, Tekninen vika  -   2, Seppo Hannukainen, 4B, Ulosajo  -   4, Juhamatti Paajanen, 4A, Kaato
 
Luokka 2, VW Ilmajäähdytteiset, Lähti:2
EK6, 9.85km, nopein: 103.4km/h
SijNroNimiTulosEro
112Tero Niittymäki5:43,1
211Mikko Turunen6:17,134,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Tero Niittymäki35:28,5
211Mikko Turunen37:06,7 1:38,2

 
Luokka 3, Nuotti alle 1650cc 2WD, Lähti:12
EK6, 9.85km, nopein: 122.3km/h
SijNroNimiTulosEro
124Jani Luhtaniemi4:50,0
220Lauri Joona4:51,51,5
314Heikki Koski-Lammi4:56,06,0
417Arttu Lähdeniemi4:56,06,0
522Antti Holtinkoski5:00,710,7
621Teemu kortesalmi5:01,311,3
716Juha-Pekka Suuronen5:06,916,9
823jani lahtinen5:14,824,8
915Erkki Tiainen5:21,031,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Jani Luhtaniemi28:56,8
220Lauri Joona29:08,2 11,3
317Arttu Lähdeniemi29:51,0 54,1
421Teemu kortesalmi30:52,6 1:55,8
516Juha-Pekka Suuronen31:11,8 2:15,0
623jani lahtinen31:21,8 2:24,9
715Erkki Tiainen32:04,4 3:07,5
-14Heikki Koski-LammiTulos puuttuu
-22Antti HoltinkoskiTulos puuttuu


Keskeyttäneet: 18, Aleksi Kopalainen, 6A, Tekninen vika  -   19, Kristian Nieminen, 4B, Ulosajo  -   25, Risto Aspegren, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Nuotti yli 1650cc 2WD, Lähti:23
EK6, 9.85km, nopein: 124.2km/h
SijNroNimiTulosEro
126Henri Niemi4:45,5
240Niko Patajoki4:48,93,4
331Juho Koski-Lammi4:49,74,2
445Mika Rantasalo4:53,17,6
535Joni Seilo4:57,512,0
639Juho Paussu5:00,314,8
749Kim Norrkniivilä5:02,016,5
851Henrik Salo5:06,621,1
946Pentti Kopalainen5:11,325,8
1028Jussi Halmela5:12,827,3
1147Juha Sällinen5:16,631,1
1237Jonny Söderström5:17,031,5
1344Marko Lettoniemi5:19,233,7
1432Olli Rämänen5:31,345,8
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Henri Niemi28:58,9
231Juho Koski-Lammi29:26,0 27,1
340Niko Patajoki29:40,4 41,5
435Joni Seilo29:57,4 58,5
545Mika Rantasalo30:03,3 1:04,4
639Juho Paussu30:04,0 1:05,1
749Kim Norrkniivilä30:19,6 1:20,7
851Henrik Salo30:46,0 1:47,1
946Pentti Kopalainen30:55,6 1:56,7
1047Juha Sällinen31:41,9 2:43,0
1128Jussi Halmela31:45,3 2:46,4
1244Marko Lettoniemi31:51,0 2:52,1
1332Olli Rämänen33:05,9 4:07,0
1437Jonny Söderström55:00,5 26:01,6


Keskeyttäneet: 27, Joni Hiipakka, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   30, Riku Lehto, 1B, Tekninen vika  -   33, Olli-Pekka Esko, 2A, Tekninen vika  -   34, Jari Suontausta, 4B, Ulosajo  -   36, Heikki Saarinen, 3A, Liikaa bensan hajua kopissa  -   38, Jani Järvinen, 4A, Tekninen vika  -   42, Ari Latvasalo, 6B, Iskari poikki  -   43, Tero Kippilä, 5B, Vaihdelaatikko  -   48, Lauri Mäkelä, 4A, ?
 
Luokka 5, Nuotti 4WD, Lähti:10
EK6, 9.85km, nopein: 136.2km/h
SijNroNimiTulosEro
152Marko Mänty4:20,4
254Esa Ruotsalainen4:27,87,4
353Ville Hautamäki4:33,312,9
459Jukka Holtinkoski4:36,616,2
555Jari Kuikka4:37,517,1
657Jari Puntanen4:59,038,6
758Jukka Ikonen5:05,945,5
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Marko Mänty26:01,7
254Esa Ruotsalainen27:11,7 1:10,0
353Ville Hautamäki27:23,6 1:21,9
455Jari Kuikka27:39,6 1:37,9
559Jukka Holtinkoski28:02,0 2:00,3
657Jari Puntanen29:39,6 3:37,9
758Jukka Ikonen30:45,5 4:43,8


Keskeyttäneet: 56, Petri Reinikainen, 2B, Takaperä  -   60, Juha Pasanen, 6A, Tekninen vika  -   61, Antti Mattila, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Nuotti Nuoret alle 1650cc 2wd, Lähti:5
EK6, 9.85km, nopein: 121.3km/h
SijNroNimiTulosEro
170Sami Pajari4:52,4
267Niko Ahola5:29,236,8
369Joni Oksanen5:44,852,4
466Aleksi Hallia6:41,31:48,9
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Sami Pajari29:42,6
267Niko Ahola33:46,8 4:04,2
369Joni Oksanen34:52,6 5:10,0
466Aleksi Hallia41:29,5 11:46,9


Keskeyttäneet: 68, Niko Kalmi, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Nuotti Deutschland Gruppe H under 2000cc 2WD, Lähti:0
 
Luokka 8, Nuotti Deutschland Gruppe H over 2000cc 2WD, Lähti:3
EK6, 9.85km, nopein: 110.6km/h
SijNroNimiTulosEro
171Siegfried Mayr5:20,5
272Janne Paulanto5:23,83,3
373Pentti Taipale6:09,248,7
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Janne Paulanto31:23,8
271Siegfried Mayr32:25,5 1:01,7
373Pentti Taipale36:21,0 4:57,2

 
Luokka 9, Nuotti Deutschland Gruppe H 4WD, Lähti:3
EK6, 9.85km, nopein: 127.3km/h
SijNroNimiTulosEro
162Toni Kuortti4:38,5
263Pasi Pyrhönen5:03,424,9
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Toni Kuortti28:05,3
263Pasi Pyrhönen30:20,9 2:15,6


Keskeyttäneet: 64, Eino Viinikka, 6A, Kytkin
 
Luokka 10, Nuoret alle 2050cc 2WD, Lähti:2
EK6, 9.85km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
175Verneri Säisä5:51,8
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
175Verneri Säisä34:38,5


Keskeyttäneet: 74, Henry Jäppinen, 5A, Ulosajo
 
Luokka 11, Klassik <90 yli 1350cc, Lähti:2
EK6, 9.85km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
178Jukka Koskinen5:23,6
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Jukka Koskinen32:42,3


Keskeyttäneet: 79, Panu Kleimola, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Klassik <90 alle 1350cc, Lähti:5
EK6, 9.85km, nopein: 107.2km/h
SijNroNimiTulosEro
185Kari Herronen5:30,9
281Vesa Glad5:49,118,2
384Petri Pousi5:52,321,4
482Veli-Matti Karttunen6:10,539,6
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
185Kari Herronen32:42,4
281Vesa Glad34:04,0 1:21,6
384Petri Pousi34:44,9 2:02,5
482Veli-Matti Karttunen37:02,5 4:20,1


Keskeyttäneet: 83, Teemu Husso, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 13, Seniorit 2WD, Lähti:14
EK6, 9.85km, nopein: 117.1km/h
SijNroNimiTulosEro
198Kari Kytölä5:02,7
296Kai Hukkanen5:24,221,5
394Aarne Göös5:35,432,7
492Jouni Salmi5:40,838,1
599Juha Kaipainen5:41,538,8
697Tauno Rantala5:42,139,4
788timo mäkelä5:47,845,1
890seppo penkkala5:58,055,3
991Jorma Isotalo6:25,71:23,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
198Kari Kytölä30:34,3
296Kai Hukkanen32:04,4 1:30,1
397Tauno Rantala32:48,2 2:13,9
494Aarne Göös33:22,9 2:48,6
592Jouni Salmi34:05,3 3:31,0
699Juha Kaipainen34:51,3 4:17,0
788timo mäkelä35:00,5 4:26,2
890seppo penkkala35:17,9 4:43,6
991Jorma Isotalo36:58,9 6:24,6


Keskeyttäneet: 50, Marko Tähkä, 2A, Tekninen vika  -   86, Ari Koskinen, 1B, Tekninen vika  -   87, kimmo vilenius, 3A, Kiinalainen kertakäyttöauto  -   93, Jukka Leppänen, 1B, Tekninen vika  -   95, Raino Altti, 6A, Tekninen vika
 
Luokka 14, Naiset 2WD, Lähti:2
EK6, 9.85km, nopein: 90.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1100Linda Mansikkamäki6:31,2
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100Linda Mansikkamäki41:31,4


Keskeyttäneet: 101, Anne Tapola, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 15, Naiset 4WD, Lähti:0
 
Luokka 16, V1600, Lähti:13
EK6, 9.85km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Vesa Pulkkinen5:23,6
2110Eetu Latvala5:27,53,9
3108Ari-Pekka Riutta5:39,716,1
4113Toni Herranen5:40,116,5
5114Aukusti Moilanen5:40,817,2
6105Kimmo Penttilä5:41,017,4
7112Aleksi Savikko5:42,318,7
8104Esko Haapasalmi5:46,723,1
9109Esa Kökkö5:48,524,9
10106Sami Turpeenoja5:50,326,7
11107Jouni Iltanen5:53,129,5
12102Tomi Mäkinen6:01,237,6
13103Otso Tavaila6:10,947,3
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1110Eetu Latvala32:45,3
2115Vesa Pulkkinen32:48,6 3,3
3108Ari-Pekka Riutta33:41,4 56,1
4105Kimmo Penttilä33:45,8 1:00,5
5114Aukusti Moilanen34:04,3 1:19,0
6109Esa Kökkö34:35,2 1:49,9
7113Toni Herranen34:36,2 1:50,9
8112Aleksi Savikko34:40,5 1:55,2
9106Sami Turpeenoja34:47,8 2:02,5
10104Esko Haapasalmi35:08,5 2:23,2
11107Jouni Iltanen35:15,0 2:29,7
12102Tomi Mäkinen35:32,5 2:47,2
13103Otso Tavaila36:47,0 4:01,7

 
Luokka 17, HR alle 1650cc, Lähti:7
EK6, 9.85km, nopein: 119.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1116marko mansikkamäki4:57,1
2117Mika Kaapu5:13,916,8
3120Heikki Vuorimaa5:23,526,4
4119Antti Hakanperä5:30,833,7
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1116marko mansikkamäki29:58,2
2117Mika Kaapu31:26,5 1:28,3
3120Heikki Vuorimaa32:30,1 2:31,9
4119Antti Hakanperä33:07,5 3:09,3


Keskeyttäneet: 118, Jarkko Honkanen, 4A, Tekninen vika  -   121, Jouni Aalto, 1B, Tekninen vika  -   135, Timo Virtanen, 1B, ?
 
Luokka 18, HR alle 2050cc, Lähti:14
EK6, 9.85km, nopein: 115.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1139Tommi Huhtala5:06,5
2132Jyrki Sorjasaari5:19,412,9
3127Arttu Karttunen5:24,317,8
4134Teemu yli-rantala5:24,417,9
5136Sami Aalto5:25,418,9
6126Henry Isakoff5:34,427,9
7125Mats Prest6:17,01:10,5
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Tommi Huhtala30:25,6
2132Jyrki Sorjasaari31:26,4 1:00,8
3134Teemu yli-rantala32:06,2 1:40,6
4127Arttu Karttunen32:52,7 2:27,1
5136Sami Aalto33:29,9 3:04,3
6126Henry Isakoff34:00,9 3:35,3
7125Mats Prest37:36,2 7:10,6


Keskeyttäneet: 122, Pasi Toivo, 6A, Tekninen vika  -   123, Pasi Kortesuo, 3B, Tukivarsi  -   124, Juha Siirilä, 2B, Ulosajo  -   128, Ville Välisalo, 2A, Moottoririkko  -   130, Erkko Koivurinne, 5B, Tekninen vika  -   131, Marko Vartiainen, 4B, Tekninen vika  -   133, Petri Saari, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 19, HR yli 2050cc, Lähti:21
EK6, 9.85km, nopein: 118.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Tommi Sakala4:58,7
2150Timo Bäck5:03,85,1
3137Jari Viitasaari5:08,910,2
4148Tomi Mansikkaviita5:10,611,9
5154Sami Laurila5:13,214,5
6156Tuomo Hinttu5:15,016,3
7147Pauli Junttila5:16,818,1
8146Mika Orbinski5:27,929,2
9158Joni Nieminen5:29,731,0
10143Jari Saarikoski5:35,036,3
11140Juha Näsi5:37,338,6
12151Joonas Tonteri5:39,640,9
13144Pasi Hölsö5:47,148,4
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Timo Bäck30:28,6
2138Tommi Sakala30:47,0 18,4
3148Tomi Mansikkaviita30:52,0 23,4
4154Sami Laurila31:16,9 48,3
5137Jari Viitasaari31:17,1 48,5
6147Pauli Junttila32:00,7 1:32,1
7156Tuomo Hinttu32:01,5 1:32,9
8158Joni Nieminen32:53,7 2:25,1
9146Mika Orbinski32:54,1 2:25,5
10151Joonas Tonteri33:34,2 3:05,6
11140Juha Näsi33:56,8 3:28,2
12143Jari Saarikoski34:09,4 3:40,8
13144Pasi Hölsö35:15,6 4:47,0


Keskeyttäneet: 141, Mikko Rajala, 1B, Vaihdelaatikko  -   142, Ari Gylden, 6A, Auto ei käy  -   145, Kimmo Särkikoski, 2B, ?  -   149, Juha-pekka Pohjankivi, 4A, Tekninen vika  -   152, Jarno Hakala, 3A, Vaihdelaatikko  -   153, Jussi Nordberg, 1B, Tekninen vika  -   155, Jarno Puupponen, 5A, Tekninen vika  -   157, Arto Malinen, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 20, HR alle 1400cc, Lähti:5
EK6, 9.85km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1160Jere Piekkala5:33,5
2159Olli Ristimäki5:39,66,1
3161mikko salo6:02,529,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1159Olli Ristimäki34:46,4
2161mikko salo35:28,0 41,6
3160Jere Piekkala1:00:53,0 26:06,6


Keskeyttäneet: 162, Kai Pekka Pihlman, 5B, Pyöränripustus  -   163, Jani Soukka, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Aoittelijat 2WD, Lähti:19
EK6, 9.85km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1174Sami Vähäsantanen5:16,9
2177Ville Pulkkinen5:23,06,1
3183Jussi Koskela5:25,28,3
4170Janne Harju5:25,48,5
5179Tommi Tuulensuu5:28,111,2
6164Eero Kallioinen5:33,416,5
7178Kalle Koskinen5:33,917,0
8166Niko Kalliomäki5:36,019,1
9173Janne Suojanen5:36,719,8
10165Eero Sipponen5:39,122,2
11180Joni Suokko5:41,925,0
12167Joni-Petteri Virtanen5:52,235,3
13175Tommi Väisänen5:54,637,7
14182Juha-Pekka Aarto6:11,955,0
15171Petteri Kiviniemi6:59,51:42,6
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1174Sami Vähäsantanen31:48,9
2166Niko Kalliomäki33:09,9 1:21,0
3164Eero Kallioinen33:18,7 1:29,8
4170Janne Harju33:19,5 1:30,6
5177Ville Pulkkinen33:19,8 1:30,9
6179Tommi Tuulensuu33:21,4 1:32,5
7178Kalle Koskinen33:34,3 1:45,4
8173Janne Suojanen33:47,4 1:58,5
9175Tommi Väisänen34:21,4 2:32,5
10180Joni Suokko34:44,6 2:55,7
11167Joni-Petteri Virtanen35:37,3 3:48,4
12182Juha-Pekka Aarto36:54,0 5:05,1
13183Jussi Koskela37:19,5 5:30,6
14171Petteri Kiviniemi38:00,9 6:12,0
15165Eero Sipponen1:04:18,8 32:29,9


Keskeyttäneet: 168, Tomi Kemmo, 1B, Kardaani  -   169, Jussi Tapiainen, 5A, ?  -   172, Sami Sabell, 1B, Pyörä irti  -   181, Peetu Patajoki, 4B, Ulosajo
 
Luokka 22, HR Alle 1050 cc < 81, Lähti:0
 
Luokka 23, HR 4WD, ei ennakkotutustumista, Lähti:0