0 Ikaalisten Kylpyläralli

Tulokset  Keskeyttäneet (58)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK6 Maali> Yleiskilpailun tulos
Ikaalisten Kylpyläralli
0
EK 7, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Hmeen Moottoriseura
IKAALISTEN KYLPYLÄ
 
Luokka 1, Lada merkkiluokka, Lähti:10
EK7, 2km, nopein: 75km/h
SijNroNimiTulosEro
13Ari Kuusinen1:36,0
25Matti Friman1:37,91,9
38Jarmo Jokela1:40,64,6
49Marko Mäkelä1:46,410,4
57Mika Kytölä1:55,919,9
610Heikki Mattila2:03,527,5
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Ari Kuusinen33:19,6
28Jarmo Jokela33:19,9 0,3
35Matti Friman33:27,8 8,2
49Marko Mäkelä36:12,3 2:52,7
57Mika Kytölä36:27,2 3:07,6
610Heikki Mattila37:16,6 3:57,0


Keskeyttäneet: 1, Kai Jäntti, 1B, Tekninen vika  -   2, Seppo Hannukainen, 4B, Ulosajo  -   4, Juhamatti Paajanen, 4A, Kaato  -   6, Juuso Karukka, 7A, Vetoakseli
 
Luokka 2, VW Ilmajäähdytteiset, Lähti:2
EK7, 2km, nopein: 64.9km/h
SijNroNimiTulosEro
112Tero Niittymäki1:50,9
211Mikko Turunen2:02,211,3
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Tero Niittymäki37:19,4
211Mikko Turunen39:08,9 1:49,5

 
Luokka 3, Nuotti alle 1650cc 2WD, Lähti:12
EK7, 2km, nopein: 83.5km/h
SijNroNimiTulosEro
124Jani Luhtaniemi1:26,2
220Lauri Joona1:26,60,4
314Heikki Koski-Lammi1:26,70,5
417Arttu Lähdeniemi1:29,02,8
521Teemu kortesalmi1:29,43,2
622Antti Holtinkoski1:32,76,5
723jani lahtinen1:33,57,3
815Erkki Tiainen1:38,712,5
916Juha-Pekka Suuronen1:43,617,4
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Jani Luhtaniemi30:23,0
220Lauri Joona30:34,8 11,7
317Arttu Lähdeniemi31:20,0 56,9
421Teemu kortesalmi32:22,0 1:59,0
523jani lahtinen32:55,3 2:32,2
616Juha-Pekka Suuronen32:55,4 2:32,4
715Erkki Tiainen33:43,1 3:20,0
-14Heikki Koski-LammiTulos puuttuu
-22Antti HoltinkoskiTulos puuttuu


Keskeyttäneet: 18, Aleksi Kopalainen, 6A, Tekninen vika  -   19, Kristian Nieminen, 4B, Ulosajo  -   25, Risto Aspegren, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Nuotti yli 1650cc 2WD, Lähti:23
EK7, 2km, nopein: 85.3km/h
SijNroNimiTulosEro
126Henri Niemi1:24,4
245Mika Rantasalo1:26,31,9
331Juho Koski-Lammi1:29,45,0
435Joni Seilo1:31,06,6
551Henrik Salo1:31,06,6
628Jussi Halmela1:32,07,6
737Jonny Söderström1:32,37,9
847Juha Sällinen1:35,210,8
932Olli Rämänen1:37,012,6
1046Pentti Kopalainen1:37,012,6
1149Kim Norrkniivilä1:38,614,2
1244Marko Lettoniemi1:41,116,7
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Henri Niemi30:23,3
231Juho Koski-Lammi30:55,4 32,1
335Joni Seilo31:28,4 1:05,1
445Mika Rantasalo31:29,6 1:06,3
549Kim Norrkniivilä31:58,2 1:34,9
651Henrik Salo32:17,0 1:53,7
746Pentti Kopalainen32:32,6 2:09,3
847Juha Sällinen33:17,1 2:53,8
928Jussi Halmela33:17,3 2:54,0
1044Marko Lettoniemi33:32,1 3:08,8
1132Olli Rämänen34:42,9 4:19,6
1237Jonny Söderström56:32,8 26:09,5


Keskeyttäneet: 27, Joni Hiipakka, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   30, Riku Lehto, 1B, Tekninen vika  -   33, Olli-Pekka Esko, 2A, Tekninen vika  -   34, Jari Suontausta, 4B, Ulosajo  -   36, Heikki Saarinen, 3A, Liikaa bensan hajua kopissa  -   38, Jani Järvinen, 4A, Tekninen vika  -   39, Juho Paussu, 7B, Vetoakseli  -   40, Niko Patajoki, 7A, Tekninen vika  -   42, Ari Latvasalo, 6B, Iskari poikki  -   43, Tero Kippilä, 5B, Vaihdelaatikko  -   48, Lauri Mäkelä, 4A, ?
 
Luokka 5, Nuotti 4WD, Lähti:10
EK7, 2km, nopein: 91.6km/h
SijNroNimiTulosEro
152Marko Mänty1:18,6
253Ville Hautamäki1:22,53,9
359Jukka Holtinkoski1:22,74,1
454Esa Ruotsalainen1:23,14,5
555Jari Kuikka1:25,56,9
658Jukka Ikonen1:30,712,1
757Jari Puntanen1:32,313,7
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Marko Mänty27:20,3
254Esa Ruotsalainen28:34,8 1:14,5
353Ville Hautamäki28:46,1 1:25,8
455Jari Kuikka29:05,1 1:44,8
559Jukka Holtinkoski29:24,7 2:04,4
657Jari Puntanen31:11,9 3:51,6
758Jukka Ikonen32:16,2 4:55,9


Keskeyttäneet: 56, Petri Reinikainen, 2B, Takaperä  -   60, Juha Pasanen, 6A, Tekninen vika  -   61, Antti Mattila, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Nuotti Nuoret alle 1650cc 2wd, Lähti:5
EK7, 2km, nopein: 77.6km/h
SijNroNimiTulosEro
170Sami Pajari1:32,8
267Niko Ahola1:37,74,9
369Joni Oksanen1:42,29,4
466Aleksi Hallia1:57,825,0
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Sami Pajari31:15,4
267Niko Ahola35:24,5 4:09,1
369Joni Oksanen36:34,8 5:19,4
466Aleksi Hallia43:27,3 12:11,9


Keskeyttäneet: 68, Niko Kalmi, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Nuotti Deutschland Gruppe H under 2000cc 2WD, Lähti:0
 
Luokka 8, Nuotti Deutschland Gruppe H over 2000cc 2WD, Lähti:3
EK7, 2km, nopein: 75.9km/h
SijNroNimiTulosEro
172Janne Paulanto1:34,9
271Siegfried Mayr1:37,12,2
373Pentti Taipale1:54,319,4
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
172Janne Paulanto32:58,7
271Siegfried Mayr34:02,6 1:03,9
373Pentti Taipale38:15,3 5:16,6

 
Luokka 9, Nuotti Deutschland Gruppe H 4WD, Lähti:3
EK7, 2km, nopein: 82.6km/h
SijNroNimiTulosEro
162Toni Kuortti1:27,2
263Pasi Pyrhönen1:32,04,8
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
162Toni Kuortti29:32,5
263Pasi Pyrhönen31:52,9 2:20,4


Keskeyttäneet: 64, Eino Viinikka, 6A, Kytkin
 
Luokka 10, Nuoret alle 2050cc 2WD, Lähti:2
EK7, 2km, nopein: 63.2km/h
SijNroNimiTulosEro
175Verneri Säisä1:54,0
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
175Verneri Säisä36:32,5


Keskeyttäneet: 74, Henry Jäppinen, 5A, Ulosajo
 
Luokka 11, Klassik <90 yli 1350cc, Lähti:2
EK7, 2km, nopein: 73.8km/h
SijNroNimiTulosEro
178Jukka Koskinen1:37,6
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Jukka Koskinen34:19,9


Keskeyttäneet: 79, Panu Kleimola, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Klassik <90 alle 1350cc, Lähti:5
EK7, 2km, nopein: 73.2km/h
SijNroNimiTulosEro
185Kari Herronen1:38,3
284Petri Pousi1:42,54,2
381Vesa Glad1:45,57,2
482Veli-Matti Karttunen1:51,413,1
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
185Kari Herronen34:20,7
281Vesa Glad35:49,5 1:28,8
384Petri Pousi36:27,4 2:06,7
482Veli-Matti Karttunen38:53,9 4:33,2


Keskeyttäneet: 83, Teemu Husso, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 13, Seniorit 2WD, Lähti:14
EK7, 2km, nopein: 73.5km/h
SijNroNimiTulosEro
198Kari Kytölä1:37,9
297Tauno Rantala1:39,61,7
396Kai Hukkanen1:40,82,9
499Juha Kaipainen1:41,23,3
594Aarne Göös1:41,33,4
688timo mäkelä1:43,05,1
790seppo penkkala1:46,88,9
892Jouni Salmi2:09,231,3
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
198Kari Kytölä32:12,2
296Kai Hukkanen33:45,2 1:33,0
397Tauno Rantala34:27,8 2:15,6
494Aarne Göös35:04,2 2:52,0
592Jouni Salmi36:14,5 4:02,3
699Juha Kaipainen36:32,5 4:20,3
788timo mäkelä36:43,5 4:31,3
890seppo penkkala37:04,7 4:52,5


Keskeyttäneet: 50, Marko Tähkä, 2A, Tekninen vika  -   86, Ari Koskinen, 1B, Tekninen vika  -   87, kimmo vilenius, 3A, Kiinalainen kertakäyttöauto  -   91, Jorma Isotalo, 7A, Vesiletku  -   93, Jukka Leppänen, 1B, Tekninen vika  -   95, Raino Altti, 6A, Tekninen vika
 
Luokka 14, Naiset 2WD, Lähti:2
EK7, 2km, nopein: 65.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1100Linda Mansikkamäki1:49,5
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1100Linda Mansikkamäki43:20,9


Keskeyttäneet: 101, Anne Tapola, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 15, Naiset 4WD, Lähti:0
 
Luokka 16, V1600, Lähti:13
EK7, 2km, nopein: 76.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1110Eetu Latvala1:33,7
2115Vesa Pulkkinen1:34,10,4
3105Kimmo Penttilä1:38,85,1
4104Esko Haapasalmi1:39,15,4
5108Ari-Pekka Riutta1:40,06,3
6113Toni Herranen1:41,07,3
7114Aukusti Moilanen1:41,98,2
8102Tomi Mäkinen1:43,19,4
9107Jouni Iltanen1:43,29,5
10112Aleksi Savikko1:43,69,9
11109Esa Kökkö1:43,710,0
12103Otso Tavaila1:49,415,7
13106Sami Turpeenoja1:50,016,3
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1110Eetu Latvala34:19,0
2115Vesa Pulkkinen34:22,7 3,7
3108Ari-Pekka Riutta35:21,4 1:02,4
4105Kimmo Penttilä35:24,6 1:05,6
5114Aukusti Moilanen35:46,2 1:27,2
6113Toni Herranen36:17,2 1:58,2
7109Esa Kökkö36:18,9 1:59,9
8112Aleksi Savikko36:24,1 2:05,1
9106Sami Turpeenoja36:37,8 2:18,8
10104Esko Haapasalmi36:47,6 2:28,6
11107Jouni Iltanen36:58,2 2:39,2
12102Tomi Mäkinen37:15,6 2:56,6
13103Otso Tavaila38:36,4 4:17,4

 
Luokka 17, HR alle 1650cc, Lähti:7
EK7, 2km, nopein: 77km/h
SijNroNimiTulosEro
1117Mika Kaapu1:33,5
2120Heikki Vuorimaa1:38,44,9
3119Antti Hakanperä1:42,18,6
4116marko mansikkamäki1:46,713,2
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1116marko mansikkamäki31:44,9
2117Mika Kaapu33:00,0 1:15,1
3120Heikki Vuorimaa34:08,5 2:23,6
4119Antti Hakanperä34:49,6 3:04,7


Keskeyttäneet: 118, Jarkko Honkanen, 4A, Tekninen vika  -   121, Jouni Aalto, 1B, Tekninen vika  -   135, Timo Virtanen, 1B, ?
 
Luokka 18, HR alle 2050cc, Lähti:14
EK7, 2km, nopein: 77.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1139Tommi Huhtala1:32,6
2127Arttu Karttunen1:34,51,9
3134Teemu yli-rantala1:37,04,4
4136Sami Aalto1:39,67,0
5132Jyrki Sorjasaari1:39,77,1
6126Henry Isakoff1:46,313,7
7125Mats Prest2:01,528,9
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Tommi Huhtala31:58,2
2132Jyrki Sorjasaari33:06,1 1:07,9
3134Teemu yli-rantala33:43,2 1:45,0
4127Arttu Karttunen34:27,2 2:29,0
5136Sami Aalto35:09,5 3:11,3
6126Henry Isakoff35:47,2 3:49,0
7125Mats Prest39:37,7 7:39,5


Keskeyttäneet: 122, Pasi Toivo, 6A, Tekninen vika  -   123, Pasi Kortesuo, 3B, Tukivarsi  -   124, Juha Siirilä, 2B, Ulosajo  -   128, Ville Välisalo, 2A, Moottoririkko  -   130, Erkko Koivurinne, 5B, Tekninen vika  -   131, Marko Vartiainen, 4B, Tekninen vika  -   133, Petri Saari, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 19, HR yli 2050cc, Lähti:21
EK7, 2km, nopein: 79.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1154Sami Laurila1:30,9
2137Jari Viitasaari1:31,60,7
3150Timo Bäck1:32,01,1
4148Tomi Mansikkaviita1:33,12,2
5138Tommi Sakala1:33,93,0
6143Jari Saarikoski1:35,84,9
7156Tuomo Hinttu1:36,15,2
8147Pauli Junttila1:36,25,3
9158Joni Nieminen1:37,86,9
10144Pasi Hölsö1:38,98,0
11151Joonas Tonteri1:38,98,0
12140Juha Näsi1:40,69,7
13146Mika Orbinski1:46,815,9
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Timo Bäck32:00,6
2138Tommi Sakala32:20,9 20,3
3148Tomi Mansikkaviita32:25,1 24,5
4154Sami Laurila32:47,8 47,2
5137Jari Viitasaari32:48,7 48,1
6147Pauli Junttila33:36,9 1:36,3
7156Tuomo Hinttu33:37,6 1:37,0
8158Joni Nieminen34:31,5 2:30,9
9146Mika Orbinski34:40,9 2:40,3
10151Joonas Tonteri35:13,1 3:12,5
11140Juha Näsi35:37,4 3:36,8
12143Jari Saarikoski35:45,2 3:44,6
13144Pasi Hölsö36:54,5 4:53,9


Keskeyttäneet: 141, Mikko Rajala, 1B, Vaihdelaatikko  -   142, Ari Gylden, 6A, Auto ei käy  -   145, Kimmo Särkikoski, 2B, ?  -   149, Juha-pekka Pohjankivi, 4A, Tekninen vika  -   152, Jarno Hakala, 3A, Vaihdelaatikko  -   153, Jussi Nordberg, 1B, Tekninen vika  -   155, Jarno Puupponen, 5A, Tekninen vika  -   157, Arto Malinen, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 20, HR alle 1400cc, Lähti:5
EK7, 2km, nopein: 67.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1159Olli Ristimäki1:46,4
2160Jere Piekkala1:50,54,1
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1159Olli Ristimäki36:32,8
2160Jere Piekkala1:02:43,5 26:10,7


Keskeyttäneet: 161, mikko salo, 7B, Ulosajo  -   162, Kai Pekka Pihlman, 5B, Pyöränripustus  -   163, Jani Soukka, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Aoittelijat 2WD, Lähti:19
EK7, 2km, nopein: 76.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1183Jussi Koskela1:33,9
2170Janne Harju1:35,92,0
3180Joni Suokko1:36,93,0
4179Tommi Tuulensuu1:37,13,2
5174Sami Vähäsantanen1:37,33,4
6177Ville Pulkkinen1:37,94,0
7178Kalle Koskinen1:38,84,9
8164Eero Kallioinen1:40,66,7
9165Eero Sipponen1:41,57,6
10173Janne Suojanen1:42,99,0
11166Niko Kalliomäki1:44,911,0
12175Tommi Väisänen1:45,511,6
13182Juha-Pekka Aarto1:45,711,8
14167Joni-Petteri Virtanen1:51,817,9
15171Petteri Kiviniemi1:55,021,1
Tulos EK 7 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1174Sami Vähäsantanen33:26,2
2166Niko Kalliomäki34:54,8 1:28,6
3170Janne Harju34:55,4 1:29,2
4177Ville Pulkkinen34:57,7 1:31,5
5179Tommi Tuulensuu34:58,5 1:32,3
6164Eero Kallioinen34:59,3 1:33,1
7178Kalle Koskinen35:13,1 1:46,9
8173Janne Suojanen35:30,3 2:04,1
9175Tommi Väisänen36:06,9 2:40,7
10180Joni Suokko36:21,5 2:55,3
11167Joni-Petteri Virtanen37:29,1 4:02,9
12182Juha-Pekka Aarto38:39,7 5:13,5
13183Jussi Koskela38:53,4 5:27,2
14171Petteri Kiviniemi39:55,9 6:29,7
15165Eero Sipponen1:06:00,3 32:34,1


Keskeyttäneet: 168, Tomi Kemmo, 1B, Kardaani  -   169, Jussi Tapiainen, 5A, ?  -   172, Sami Sabell, 1B, Pyörä irti  -   181, Peetu Patajoki, 4B, Ulosajo
 
Luokka 22, HR Alle 1050 cc < 81, Lähti:0
 
Luokka 23, HR 4WD, ei ennakkotutustumista, Lähti:0