19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Luokkatulos
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
EK 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
Sulento
 
EK2, 12.5km, nopein: 128.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
133Gryazin Nikolay15:49,2
230Pietarinen Eerik15:51,11,9
331Mänty Marko15:53,44,2
434Lindholm Emil15:54,04,8
535Salo Juha15:57,17,9
632Asunmaa Teemu15:59,310,1
740Pietarinen Henrik26:02,513,3
837Tukiainen Tomi16:04,715,5
936Nikara Jarkko26:06,317,1
1041Tokee Joonas26:08,819,6
1143Jansson Jacob26:11,822,6
1238Ruotsalainen Esa26:11,922,7
1339Kasi Jukka16:11,922,7
1444Hautamäki Ville26:12,423,2
1550Tuuri Jari16:13,224,0
1658Puhakka Ville16:16,627,4
1747Hämäläinen Kari16:16,827,6
1849Kuikka Jari26:18,629,4
1946Stugemo Lars16:19,830,6
2053Huuhka Jari16:22,933,7
2113Heikkilä Mikko46:23,834,6
226Lindroos Joonas36:26,437,2
235Hokkala Henri36:28,639,4
243Vuorisalo Samuli36:28,739,5
2552Pasanen Juha26:29,740,5
2618Röyhkiö Aleksi36:30,441,2
271Kinnunen Jaro36:30,541,3
2854Heikkilä Reijo26:31,942,7
2919Vilenius Tomi46:32,343,1
309Lavio Jaakko36:33,644,4
312Mäkinen Niko36:34,645,4
3210Kinnunen Erno46:34,945,7
3312Luhtaniemi Jani36:36,247,0
344Lindberg Jussi36:36,347,1
3556Ikonen Jukka26:36,547,3
367Joona Lauri36:36,747,5
3761Posaldskiy Aleksandr26:38,249,0
3814Leinonen Heikki36:38,849,6
3911Teppo Jussi46:41,652,4
4015Koski-Lammi Heikki36:44,555,3
4151Partanen Timo26:44,655,4
4227Seilo Joni46:45,656,4
4324Tuominen Toni36:47,758,5
4417Öhman Patric36:47,858,6
4557Pitkäniemi Timo26:47,958,7
4659Toporov Oleg16:48,459,2
4723Olkoniemi Jonna46:49,21:00,0
4820Lehmussaari Vesa46:50,61:01,4
4922Kiiski Teemu36:51,11:01,9
5016Kauppi Roni36:55,21:06,0
5155Keskiniva Jussi26:57,61:08,4
5225Markkanen Kalle321:00,015:10,8
Tulos EK 2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
133Gryazin Nikolay1(1) 10:33,4
230Pietarinen Eerik1(2) 10:38,3 4,9
331Mänty Marko1(3) 10:41,1 7,7
434Lindholm Emil1(4) 10:43,9 10,5
532Asunmaa Teemu1(5) 10:52,1 18,7
635Salo Juha1(6) 10:52,4 19,0
740Pietarinen Henrik2(1) 10:54,1 20,7
837Tukiainen Tomi1(7) 11:04,3 30,9
936Nikara Jarkko2(2) 11:04,9 31,5
1041Tokee Joonas2(3) 11:12,3 38,9
1138Ruotsalainen Esa2(4) 11:14,2 40,8
1244Hautamäki Ville2(5) 11:18,5 45,1
1339Kasi Jukka1(8) 11:19,9 46,5
1450Tuuri Jari1(9) 11:22,0 48,6
1558Puhakka Ville1(10) 11:30,8 57,4
1649Kuikka Jari2(6) 11:32,1 58,7
1747Hämäläinen Kari1(11) 11:32,7 59,3
1813Heikkilä Mikko4(1) 11:36,1 1:02,7
196Lindroos Joonas3(1) 11:37,7 1:04,3
2046Stugemo Lars1(12) 11:40,9 1:07,5
213Vuorisalo Samuli3(2) 11:41,7 1:08,3
2253Huuhka Jari1(13) 11:41,8 1:08,4
2343Jansson Jacob2(7) 11:43,0 1:09,6
245Hokkala Henri3(3) 11:45,2 1:11,8
2518Röyhkiö Aleksi3(4) 11:45,2 1:11,8
261Kinnunen Jaro3(5) 11:46,4 1:13,0
2719Vilenius Tomi4(2) 11:52,5 1:19,1
2810Kinnunen Erno4(3) 11:53,3 1:19,9
299Lavio Jaakko3(6) 11:54,6 1:21,2
302Mäkinen Niko3(7) 11:55,5 1:22,1
3152Pasanen Juha2(8) 11:56,4 1:23,0
324Lindberg Jussi3(8) 11:57,1 1:23,7
3354Heikkilä Reijo2(9) 11:59,7 1:26,3
347Joona Lauri3(9) 12:00,4 1:27,0
3512Luhtaniemi Jani3(10) 12:02,2 1:28,8
3614Leinonen Heikki3(11) 12:05,2 1:31,8
3711Teppo Jussi4(4) 12:07,3 1:33,9
3856Ikonen Jukka2(10) 12:08,8 1:35,4
3917Öhman Patric3(12) 12:10,1 1:36,7
4061Posaldskiy Aleksandr2(11) 12:10,2 1:36,8
4151Partanen Timo2(12) 12:16,5 1:43,1
4215Koski-Lammi Heikki3(13) 12:17,6 1:44,2
4324Tuominen Toni3(14) 12:18,3 1:44,9
4427Seilo Joni4(5) 12:20,4 1:47,0
4522Kiiski Teemu3(15) 12:24,7 1:51,3
4623Olkoniemi Jonna4(6) 12:31,5 1:58,1
4757Pitkäniemi Timo2(13) 12:32,9 1:59,5
4820Lehmussaari Vesa4(7) 12:35,2 2:01,8
4916Kauppi Roni3(16) 12:37,9 2:04,5
5059Toporov Oleg1(14) 12:51,2 2:17,8
5155Keskiniva Jussi2(14) 12:54,0 2:20,6
5225Markkanen Kalle3(17) 28:10,1*17:36,7


Keskeyttäneet: 28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen   -   48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy
*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0