19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
Sulento
 
Luokka 1, SM1 Super 4 FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut)., Lähti:14
EK2, 12.5km, nopein: 128.9km/h
SijNroNimiTulosEro
133Gryazin Nikolay5:49,2
230Pietarinen Eerik5:51,11,9
331Mänty Marko5:53,44,2
434Lindholm Emil5:54,04,8
535Salo Juha5:57,17,9
632Asunmaa Teemu5:59,310,1
737Tukiainen Tomi6:04,715,5
839Kasi Jukka6:11,922,7
950Tuuri Jari6:13,224,0
1058Puhakka Ville6:16,627,4
1147Hämäläinen Kari6:16,827,6
1246Stugemo Lars6:19,830,6
1353Huuhka Jari6:22,933,7
1459Toporov Oleg6:48,459,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Gryazin Nikolay10:33,4
230Pietarinen Eerik10:38,3 4,9
331Mänty Marko10:41,1 7,7
434Lindholm Emil10:43,9 10,5
532Asunmaa Teemu10:52,1 18,7
635Salo Juha10:52,4 19,0
737Tukiainen Tomi11:04,3 30,9
839Kasi Jukka11:19,9 46,5
950Tuuri Jari11:22,0 48,6
1058Puhakka Ville11:30,8 57,4
1147Hämäläinen Kari11:32,7 59,3
1246Stugemo Lars11:40,9 1:07,5
1353Huuhka Jari11:41,8 1:08,4
1459Toporov Oleg12:51,2 2:17,8

 
Luokka 2, SM2 Tuotanto 4 FIA N (2018 ja vanhemmat kvluokituksenmukaiset), FIA R4 (VR4-luokitukset), FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luo, Lähti:15
EK2, 12.5km, nopein: 124.1km/h
SijNroNimiTulosEro
140Pietarinen Henrik6:02,5
236Nikara Jarkko6:06,33,8
341Tokee Joonas6:08,86,3
443Jansson Jacob6:11,89,3
538Ruotsalainen Esa6:11,99,4
644Hautamäki Ville6:12,49,9
749Kuikka Jari6:18,616,1
852Pasanen Juha6:29,727,2
954Heikkilä Reijo6:31,929,4
1056Ikonen Jukka6:36,534,0
1161Posaldskiy Aleksandr6:38,235,7
1251Partanen Timo6:44,642,1
1357Pitkäniemi Timo6:47,945,4
1455Keskiniva Jussi6:57,655,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Pietarinen Henrik10:54,1
236Nikara Jarkko11:04,9 10,8
341Tokee Joonas11:12,3 18,2
438Ruotsalainen Esa11:14,2 20,1
544Hautamäki Ville11:18,5 24,4
649Kuikka Jari11:32,1 38,0
743Jansson Jacob11:43,0 48,9
852Pasanen Juha11:56,4 1:02,3
954Heikkilä Reijo11:59,7 1:05,6
1056Ikonen Jukka12:08,8 1:14,7
1161Posaldskiy Aleksandr12:10,2 1:16,1
1251Partanen Timo12:16,5 1:22,4
1357Pitkäniemi Timo12:32,9 1:38,8
1455Keskiniva Jussi12:54,0 1:59,9


Keskeyttäneet: 48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy
 
Luokka 3, SM3 R2 FIA R1 ja R2B enintään 1600 cc, Lähti:17
EK2, 12.5km, nopein: 116.5km/h
SijNroNimiTulosEro
16Lindroos Joonas6:26,4
25Hokkala Henri6:28,62,2
33Vuorisalo Samuli6:28,72,3
418Röyhkiö Aleksi6:30,44,0
51Kinnunen Jaro6:30,54,1
69Lavio Jaakko6:33,67,2
72Mäkinen Niko6:34,68,2
812Luhtaniemi Jani6:36,29,8
94Lindberg Jussi6:36,39,9
107Joona Lauri6:36,710,3
1114Leinonen Heikki6:38,812,4
1215Koski-Lammi Heikki6:44,518,1
1324Tuominen Toni6:47,721,3
1417Öhman Patric6:47,821,4
1522Kiiski Teemu6:51,124,7
1616Kauppi Roni6:55,228,8
1725Markkanen Kalle21:00,014:33,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Lindroos Joonas11:37,7
23Vuorisalo Samuli11:41,7 4,0
35Hokkala Henri11:45,2 7,5
418Röyhkiö Aleksi11:45,2 7,5
51Kinnunen Jaro11:46,4 8,7
69Lavio Jaakko11:54,6 16,9
72Mäkinen Niko11:55,5 17,8
84Lindberg Jussi11:57,1 19,4
97Joona Lauri12:00,4 22,7
1012Luhtaniemi Jani12:02,2 24,5
1114Leinonen Heikki12:05,2 27,5
1217Öhman Patric12:10,1 32,4
1315Koski-Lammi Heikki12:17,6 39,9
1424Tuominen Toni12:18,3 40,6
1522Kiiski Teemu12:24,7 47,0
1616Kauppi Roni12:37,9 1:00,2
1725Markkanen Kalle28:10,1*16:32,4


*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0
 
Luokka 4, SM4 Super 2 ryhmä N enintään 2000 cc FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cc FIA R3T/R3D Super 1600 ryhmä N/A (Tdi 2-veto), Lähti:8
EK2, 12.5km, nopein: 117.2km/h
SijNroNimiTulosEro
113Heikkilä Mikko6:23,8
219Vilenius Tomi6:32,38,5
310Kinnunen Erno6:34,911,1
411Teppo Jussi6:41,617,8
527Seilo Joni6:45,621,8
623Olkoniemi Jonna6:49,225,4
720Lehmussaari Vesa6:50,626,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Heikkilä Mikko11:36,1
219Vilenius Tomi11:52,5 16,4
310Kinnunen Erno11:53,3 17,2
411Teppo Jussi12:07,3 31,2
527Seilo Joni12:20,4 44,3
623Olkoniemi Jonna12:31,5 55,4
720Lehmussaari Vesa12:35,2 59,1


Keskeyttäneet: 28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen