19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Luokkatulos
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
EK 3, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
Teuroinen
 
EK3, 18.53km, nopein: 118km/h
SijNroNimiLkTulosEro
133Gryazin Nikolay19:25,4
230Pietarinen Eerik19:34,38,9
334Lindholm Emil19:35,910,5
431Mänty Marko19:37,011,6
535Salo Juha19:37,612,2
632Asunmaa Teemu19:39,714,3
736Nikara Jarkko29:51,025,6
837Tukiainen Tomi19:53,928,5
940Pietarinen Henrik29:54,529,1
1041Tokee Joonas29:56,831,4
1144Hautamäki Ville29:58,533,1
1243Jansson Jacob29:58,733,3
1338Ruotsalainen Esa29:59,033,6
1450Tuuri Jari110:04,739,3
1539Kasi Jukka110:06,441,0
1649Kuikka Jari210:10,044,6
1753Huuhka Jari110:14,248,8
1846Stugemo Lars110:15,450,0
1947Hämäläinen Kari110:17,652,2
2058Puhakka Ville110:18,453,0
2113Heikkilä Mikko410:30,21:04,8
226Lindroos Joonas310:37,21:11,8
2354Heikkilä Reijo210:41,01:15,6
243Vuorisalo Samuli310:41,71:16,3
2519Vilenius Tomi410:42,11:16,7
265Hokkala Henri310:43,01:17,6
2751Partanen Timo210:43,41:18,0
281Kinnunen Jaro310:47,11:21,7
299Lavio Jaakko310:48,01:22,6
304Lindberg Jussi310:48,11:22,7
3115Koski-Lammi Heikki310:48,71:23,3
3212Luhtaniemi Jani310:49,11:23,7
3318Röyhkiö Aleksi310:50,31:24,9
347Joona Lauri310:50,51:25,1
3556Ikonen Jukka210:53,01:27,6
3657Pitkäniemi Timo210:54,61:29,2
3761Posaldskiy Aleksandr210:55,51:30,1
3814Leinonen Heikki310:57,71:32,3
3917Öhman Patric310:58,01:32,6
4010Kinnunen Erno411:00,51:35,1
4127Seilo Joni411:02,21:36,8
4211Teppo Jussi411:02,91:37,5
4323Olkoniemi Jonna411:06,11:40,7
4424Tuominen Toni311:06,91:41,5
4522Kiiski Teemu311:08,31:42,9
4620Lehmussaari Vesa411:09,41:44,0
4716Kauppi Roni311:11,01:45,6
4855Keskiniva Jussi211:11,01:45,6
4925Markkanen Kalle311:28,62:03,2
5059Toporov Oleg111:39,12:13,7
Tulos EK 3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
133Gryazin Nikolay1(1) 19:58,8
230Pietarinen Eerik1(2) 20:12,6 13,8
331Mänty Marko1(3) 20:18,1 19,3
434Lindholm Emil1(4) 20:19,8 21,0
535Salo Juha1(5) 20:30,0 31,2
632Asunmaa Teemu1(6) 20:31,8 33,0
740Pietarinen Henrik2(1) 20:48,6 49,8
836Nikara Jarkko2(2) 20:55,9 57,1
937Tukiainen Tomi1(7) 20:58,2 59,4
1041Tokee Joonas2(3) 21:09,1 1:10,3
1138Ruotsalainen Esa2(4) 21:13,2 1:14,4
1244Hautamäki Ville2(5) 21:17,0 1:18,2
1339Kasi Jukka1(8) 21:26,3 1:27,5
1450Tuuri Jari1(9) 21:26,7 1:27,9
1543Jansson Jacob2(6) 21:41,7 1:42,9
1649Kuikka Jari2(7) 21:42,1 1:43,3
1758Puhakka Ville1(10) 21:49,2 1:50,4
1847Hämäläinen Kari1(11) 21:50,3 1:51,5
1953Huuhka Jari1(12) 21:56,0 1:57,2
2046Stugemo Lars1(13) 21:56,3 1:57,5
2113Heikkilä Mikko4(1) 22:06,3 2:07,5
226Lindroos Joonas3(1) 22:14,9 2:16,1
233Vuorisalo Samuli3(2) 22:23,4 2:24,6
245Hokkala Henri3(3) 22:28,2 2:29,4
251Kinnunen Jaro3(4) 22:33,5 2:34,7
2619Vilenius Tomi4(2) 22:34,6 2:35,8
2718Röyhkiö Aleksi3(5) 22:35,5 2:36,7
2854Heikkilä Reijo2(8) 22:40,7 2:41,9
299Lavio Jaakko3(6) 22:42,6 2:43,8
304Lindberg Jussi3(7) 22:45,2 2:46,4
317Joona Lauri3(8) 22:50,9 2:52,1
3212Luhtaniemi Jani3(9) 22:51,3 2:52,5
3310Kinnunen Erno4(3) 22:53,8 2:55,0
3451Partanen Timo2(9) 22:59,9 3:01,1
3556Ikonen Jukka2(10) 23:01,8 3:03,0
3614Leinonen Heikki3(10) 23:02,9 3:04,1
3761Posaldskiy Aleksandr2(11) 23:05,7 3:06,9
3815Koski-Lammi Heikki3(11) 23:06,3 3:07,5
3917Öhman Patric3(12) 23:08,1 3:09,3
4011Teppo Jussi4(4) 23:10,2 3:11,4
4127Seilo Joni4(5) 23:22,6 3:23,8
4224Tuominen Toni3(13) 23:25,2 3:26,4
4357Pitkäniemi Timo2(12) 23:27,5 3:28,7
4422Kiiski Teemu3(14) 23:33,0 3:34,2
4523Olkoniemi Jonna4(6) 23:37,6 3:38,8
4620Lehmussaari Vesa4(7) 23:44,6 3:45,8
4716Kauppi Roni3(15) 23:48,9 3:50,1
4855Keskiniva Jussi2(13) 24:05,0 4:06,2
4959Toporov Oleg1(14) 24:30,3 4:31,5
5025Markkanen Kalle3(16) 39:38,7*19:39,9


Keskeyttäneet: 2, Mäkinen Niko, 3B, Tekninen syy   -   28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen   -   48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy   -   52, Pasanen Juha, 3B, ulosajo
*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0