19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
EK 3, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
Teuroinen
 
Luokka 1, SM1 Super 4 FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut)., Lähti:14
EK3, 18.53km, nopein: 118km/h
SijNroNimiTulosEro
133Gryazin Nikolay9:25,4
230Pietarinen Eerik9:34,38,9
334Lindholm Emil9:35,910,5
431Mänty Marko9:37,011,6
535Salo Juha9:37,612,2
632Asunmaa Teemu9:39,714,3
737Tukiainen Tomi9:53,928,5
850Tuuri Jari10:04,739,3
939Kasi Jukka10:06,441,0
1053Huuhka Jari10:14,248,8
1146Stugemo Lars10:15,450,0
1247Hämäläinen Kari10:17,652,2
1358Puhakka Ville10:18,453,0
1459Toporov Oleg11:39,12:13,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Gryazin Nikolay19:58,8
230Pietarinen Eerik20:12,6 13,8
331Mänty Marko20:18,1 19,3
434Lindholm Emil20:19,8 21,0
535Salo Juha20:30,0 31,2
632Asunmaa Teemu20:31,8 33,0
737Tukiainen Tomi20:58,2 59,4
839Kasi Jukka21:26,3 1:27,5
950Tuuri Jari21:26,7 1:27,9
1058Puhakka Ville21:49,2 1:50,4
1147Hämäläinen Kari21:50,3 1:51,5
1253Huuhka Jari21:56,0 1:57,2
1346Stugemo Lars21:56,3 1:57,5
1459Toporov Oleg24:30,3 4:31,5

 
Luokka 2, SM2 Tuotanto 4 FIA N (2018 ja vanhemmat kvluokituksenmukaiset), FIA R4 (VR4-luokitukset), FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luo, Lähti:15
EK3, 18.53km, nopein: 112.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Nikara Jarkko9:51,0
240Pietarinen Henrik9:54,53,5
341Tokee Joonas9:56,85,8
444Hautamäki Ville9:58,57,5
543Jansson Jacob9:58,77,7
638Ruotsalainen Esa9:59,08,0
749Kuikka Jari10:10,019,0
854Heikkilä Reijo10:41,050,0
951Partanen Timo10:43,452,4
1056Ikonen Jukka10:53,01:02,0
1157Pitkäniemi Timo10:54,61:03,6
1261Posaldskiy Aleksandr10:55,51:04,5
1355Keskiniva Jussi11:11,01:20,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Pietarinen Henrik20:48,6
236Nikara Jarkko20:55,9 7,3
341Tokee Joonas21:09,1 20,5
438Ruotsalainen Esa21:13,2 24,6
544Hautamäki Ville21:17,0 28,4
643Jansson Jacob21:41,7 53,1
749Kuikka Jari21:42,1 53,5
854Heikkilä Reijo22:40,7 1:52,1
951Partanen Timo22:59,9 2:11,3
1056Ikonen Jukka23:01,8 2:13,2
1161Posaldskiy Aleksandr23:05,7 2:17,1
1257Pitkäniemi Timo23:27,5 2:38,9
1355Keskiniva Jussi24:05,0 3:16,4


Keskeyttäneet: 48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy  -   52, Pasanen Juha, 3B, ulosajo
 
Luokka 3, SM3 R2 FIA R1 ja R2B enintään 1600 cc, Lähti:17
EK3, 18.53km, nopein: 104.7km/h
SijNroNimiTulosEro
16Lindroos Joonas10:37,2
23Vuorisalo Samuli10:41,74,5
35Hokkala Henri10:43,05,8
41Kinnunen Jaro10:47,19,9
59Lavio Jaakko10:48,010,8
64Lindberg Jussi10:48,110,9
715Koski-Lammi Heikki10:48,711,5
812Luhtaniemi Jani10:49,111,9
918Röyhkiö Aleksi10:50,313,1
107Joona Lauri10:50,513,3
1114Leinonen Heikki10:57,720,5
1217Öhman Patric10:58,020,8
1324Tuominen Toni11:06,929,7
1422Kiiski Teemu11:08,331,1
1516Kauppi Roni11:11,033,8
1625Markkanen Kalle11:28,651,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Lindroos Joonas22:14,9
23Vuorisalo Samuli22:23,4 8,5
35Hokkala Henri22:28,2 13,3
41Kinnunen Jaro22:33,5 18,6
518Röyhkiö Aleksi22:35,5 20,6
69Lavio Jaakko22:42,6 27,7
74Lindberg Jussi22:45,2 30,3
87Joona Lauri22:50,9 36,0
912Luhtaniemi Jani22:51,3 36,4
1014Leinonen Heikki23:02,9 48,0
1115Koski-Lammi Heikki23:06,3 51,4
1217Öhman Patric23:08,1 53,2
1324Tuominen Toni23:25,2 1:10,3
1422Kiiski Teemu23:33,0 1:18,1
1516Kauppi Roni23:48,9 1:34,0
1625Markkanen Kalle39:38,7*17:23,8


Keskeyttäneet: 2, Mäkinen Niko, 3B, Tekninen syy
*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0
 
Luokka 4, SM4 Super 2 ryhmä N enintään 2000 cc FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cc FIA R3T/R3D Super 1600 ryhmä N/A (Tdi 2-veto), Lähti:8
EK3, 18.53km, nopein: 105.9km/h
SijNroNimiTulosEro
113Heikkilä Mikko10:30,2
219Vilenius Tomi10:42,111,9
310Kinnunen Erno11:00,530,3
427Seilo Joni11:02,232,0
511Teppo Jussi11:02,932,7
623Olkoniemi Jonna11:06,135,9
720Lehmussaari Vesa11:09,439,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Heikkilä Mikko22:06,3
219Vilenius Tomi22:34,6 28,3
310Kinnunen Erno22:53,8 47,5
411Teppo Jussi23:10,2 1:03,9
527Seilo Joni23:22,6 1:16,3
623Olkoniemi Jonna23:37,6 1:31,3
720Lehmussaari Vesa23:44,6 1:38,3


Keskeyttäneet: 28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen