19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK7 Maali> Luokkatulos
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
EK 8, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
Rieka
 
EK8, 8.8km, nopein: 117km/h
SijNroNimiLkTulosEro
134Lindholm Emil14:30,7
232Asunmaa Teemu14:32,21,5
331Mänty Marko14:32,61,9
435Salo Juha14:32,82,1
530Pietarinen Eerik14:33,73,0
636Nikara Jarkko24:36,25,5
740Pietarinen Henrik24:36,65,9
841Tokee Joonas24:40,19,4
938Ruotsalainen Esa24:40,69,9
1044Hautamäki Ville24:46,315,6
1150Tuuri Jari14:46,515,8
1237Tukiainen Tomi14:46,816,1
1353Huuhka Jari14:48,317,6
1439Kasi Jukka14:48,417,7
1547Hämäläinen Kari14:50,519,8
1649Kuikka Jari24:53,322,6
1746Stugemo Lars14:54,824,1
1859Toporov Oleg15:04,333,6
1913Heikkilä Mikko45:06,035,3
2012Luhtaniemi Jani35:06,235,5
2118Röyhkiö Aleksi35:06,535,8
225Hokkala Henri35:07,036,3
2361Posaldskiy Aleksandr25:07,636,9
2414Leinonen Heikki35:07,737,0
2556Ikonen Jukka25:08,137,4
2625Markkanen Kalle35:08,938,2
2719Vilenius Tomi45:09,238,5
2854Heikkilä Reijo25:09,438,7
294Lindberg Jussi35:09,739,0
3015Koski-Lammi Heikki35:09,939,2
316Lindroos Joonas35:10,940,2
327Joona Lauri35:11,841,1
3317Öhman Patric35:12,041,3
3410Kinnunen Erno45:12,942,2
3524Tuominen Toni35:13,342,6
361Kinnunen Jaro35:14,443,7
3757Pitkäniemi Timo25:14,744,0
3855Keskiniva Jussi25:15,945,2
3923Olkoniemi Jonna45:17,446,7
4011Teppo Jussi45:17,747,0
4120Lehmussaari Vesa45:18,147,4
4222Kiiski Teemu35:18,247,5
433Vuorisalo Samuli35:19,048,3
Tulos EK 8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
130Pietarinen Eerik1(1) 48:42,4
234Lindholm Emil1(2) 48:58,9 16,5
331Mänty Marko1(3) 48:59,7 17,3
432Asunmaa Teemu1(4) 49:04,9 22,5
535Salo Juha1(5) 49:14,5 32,1
636Nikara Jarkko2(1) 50:03,6 1:21,2
740Pietarinen Henrik2(2) 50:06,0 1:23,6
837Tukiainen Tomi1(6) 50:47,5 2:05,1
941Tokee Joonas2(3) 50:54,4 2:12,0
1038Ruotsalainen Esa2(4) 50:58,5 2:16,1
1144Hautamäki Ville2(5) 51:26,6 2:44,2
1239Kasi Jukka1(7) 51:29,3 2:46,9
1350Tuuri Jari1(8) 51:51,5 3:09,1
1449Kuikka Jari2(6) 52:22,5 3:40,1
1553Huuhka Jari1(9) 52:45,5 4:03,1
1647Hämäläinen Kari1(10) 52:45,6 4:03,2
1746Stugemo Lars1(11) 53:02,8 4:20,4
1813Heikkilä Mikko4(1) 53:35,0 4:52,6
196Lindroos Joonas3(1) 53:55,5 5:13,1
203Vuorisalo Samuli3(2) 54:26,6 5:44,2
2118Röyhkiö Aleksi3(3) 54:33,0 5:50,6
2219Vilenius Tomi4(2) 54:43,7 6:01,3
235Hokkala Henri3(4) 54:46,8 6:04,4
244Lindberg Jussi3(5) 54:50,3 6:07,9
2512Luhtaniemi Jani3(6) 54:54,2 6:11,8
267Joona Lauri3(7) 55:03,5 6:21,1
2754Heikkilä Reijo2(7) 55:17,4 6:35,0
2814Leinonen Heikki3(8) 55:20,5 6:38,1
2910Kinnunen Erno4(3) 55:20,8 6:38,4
3015Koski-Lammi Heikki3(9) 55:21,5 6:39,1
311Kinnunen Jaro3(10) 55:30,9 6:48,5
3261Posaldskiy Aleksandr2(8) 55:37,7 6:55,3
3317Öhman Patric3(11) 55:46,7 7:04,3
3456Ikonen Jukka2(9) 55:47,3 7:04,9
3559Toporov Oleg1(12) 56:13,1 7:30,7
3611Teppo Jussi4(4) 56:18,2 7:35,8
3724Tuominen Toni3(12) 56:24,5 7:42,1
3857Pitkäniemi Timo2(10) 56:38,8 7:56,4
3923Olkoniemi Jonna4(5) 56:50,4 8:08,0
4020Lehmussaari Vesa4(6) 57:14,2 8:31,8
4122Kiiski Teemu3(13) 57:15,9 8:33,5
4255Keskiniva Jussi2(11) 57:53,1 9:10,7
4325Markkanen Kalle3(14) 1:12:28,4*23:46,0


Keskeyttäneet: 2, Mäkinen Niko, 3B, Tekninen syy   -   9, Lavio Jaakko, 6B, Tekninen syy   -   16, Kauppi Roni, 3D, Tekninen syy   -   27, Seilo Joni, 5B, Tekninen syy   -   28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen   -   33, Gryazin Nikolay, 6B, Tekninen syy   -   43, Jansson Jacob, 4B, Tekninen syy   -   48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy   -   51, Partanen Timo, 8A, Tekninen syy   -   52, Pasanen Juha, 3B, ulosajo   -   58, Puhakka Ville, 7A, Tekninen syy
*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0