19.5.2018 SM O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (5)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK8       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY13.12.2018 - 20:40
SM O.K. Auto-ralli
19.5.2018
LUOKKATULOKSET
Ralli SM
KOUVOLAN SEUDUN AU
 
 
 
Luokka 1, SM1 Super 4 FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut)., Lähti:14
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
30
Pietarinen Eerik
Raitanen Juhana
SiAk
SiAk
Skoda Fabia R548:42,4
2
34
Lindholm Emil
Korhonen Mikael
NHD
EMSC
Skoda Fabia R548:58,9 16,516,5
3
31
Mänty Marko
Mäkelä Joni
LaihUA
NokUA
Skoda Fabia R548:59,7 17,30,8
4
32
Asunmaa Teemu
Mannisenmäki Ville
AlavUA
UUA
Skoda Fabia R549:04,9 22,55,2
5
35
Salo Juha
Luhtinen Topi
KaUA
PiekUA
Peugeot 208 T16 R549:14,5 32,19,6
6
37
Tukiainen Tomi
Pohjanharju Mikko
KeurUA
KeurUA
Skoda Fabia R550:47,5 2:05,11:33,0
7
39
Kasi Jukka
Ania Henri
LaihUA
KosSUA
Skoda Fabia R551:29,3 2:46,941,8
8
50
Tuuri Jari
Ruotsalainen Jukka
MhMK
SaaUA
Skoda Fabia R551:51,5 3:09,122,2
9
53
Huuhka Jari
Metso Jarno
OriUA
OriUA
Ford Fiesta R552:45,5 4:03,154,0
10
47
Hämäläinen Kari
Pietiläinen Risto
NaSU
JyvUA
Skoda Fabia R552:45,6 4:03,20,1
11
46
Stugemo Lars
Lexe Kalle
KAK MSP, Ruotsi
Ryds MK, Ruotsi
Skoda Fabia R553:02,8 4:20,417,2
12
59
Toporov Oleg
Mukhina Polina
RUS
RUS
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)56:13,1 7:30,73:10,3

Keskeyttäneet: 33, Gryazin Nikolay, 6B, Tekninen syy  -   58, Puhakka Ville, 7A, Tekninen syy
 
Luokka 2, SM2 Tuotanto 4 FIA N (2018 ja vanhemmat kvluokituksenmukaiset), FIA R4 (VR4-luokitukset), FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luo, Lähti:15
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
36
Nikara Jarkko
Adachi Sayaka
SaaUA
Japani
Subaru Impreza WRX Sti50:03,6
2
40
Pietarinen Henrik
Lummaa Juha
SiAk
NokUA
Mitsubishi Lancer Evolution IX50:06,0 2,42,4
3
41
Tokee Joonas
Salo Jani
OrSUA
AlavUA
Subaru Impreza WRX Sti50:54,4 50,848,4
4
38
Ruotsalainen Esa
Lamminen Hannu
SaaUA
JoeUA
Mitsubishi Lancer Evolution IX50:58,5 54,94,1
5
44
Hautamäki Ville
Mälkönen Enni
JärvisUA
LamUA
Subaru Impreza WRX Sti51:26,6 1:23,028,1
6
49
Kuikka Jari
Manner Jarno
KangUA
EPUA
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)52:22,5 2:18,955,9
7
54
Heikkilä Reijo
Heikkilä Reima
RaisUA
RaisUA
Mitsubishi Lancer E955:17,4 5:13,82:54,9
8
61
Posaldskiy Aleksandr
Krylov Oleg
RUS
RUS
Mitsubishi Lancer Evolution X55:37,7 5:34,120,3
9
56
Ikonen Jukka
Perämäki Sami
KR-TEAM RY
RTL
Mitsubishi Lancer Evolution IX55:47,3 5:43,79,6
10
57
Pitkäniemi Timo
Holmberg Kirsi
LamUA
HRCF
Subaru Impreza WRX Sti56:38,8 6:35,251,5
11
55
Keskiniva Jussi
Heinonen Anne
RoiUA
LakUA
Mitsubishi Lancer Evolution X57:53,1 7:49,51:14,3

Keskeyttäneet: 43, Jansson Jacob, 4B, Tekninen syy  -   48, Rampanen Mika, 1A, Tekninen syy  -   51, Partanen Timo, 8A, Tekninen syy  -   52, Pasanen Juha, 3B, ulosajo
 
Luokka 3, SM3 R2 FIA R1 ja R2B enintään 1600 cc, Lähti:17
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
6
Lindroos Joonas
Kilpeläinen Pasi
ESRC
VihUA
Peugeot 208 R253:55,5
2
3
Vuorisalo Samuli
Arpiainen Henri
TMS
MikUA
Opel Adam r254:26,6 31,131,1
3
18
Röyhkiö Aleksi
Lönegren Jan
TamUA
TerUA
Renault Twingo R254:33,0 37,56,4
4
5
Hokkala Henri
Pahkala Kimmo
ALTI
PetUA
Peugeot 208 R254:46,8 51,313,8
5
4
Lindberg Jussi
Tyyskä Tuuka
SiAk
PoSUA
Renault Twingo R254:50,3 54,83,5
6
12
Luhtaniemi Jani
Koponen Ari
RDT
NilUA
Ford Fiesta R254:54,2 58,73,9
7
7
Joona Lauri
Määttänen Markus
SAU
SAU
Ford Fiesta R255:03,5 1:08,09,3
8
14
Leinonen Heikki
Haapala Antti
Kaj-UA
KR-TEAM RY
Peugeot 208 R255:20,5 1:25,017,0
9
15
Koski-Lammi Heikki
Luoma Kari
JaMoKe/UA
EPUA
Citroën C2 R255:21,5 1:26,01,0
10
1
Kinnunen Jaro
Shemeikka Tuukka
EMSC
LapUA
Peugeot 208 R255:30,9 1:35,49,4
11
17
Öhman Patric
Sparre Aki
EMSC
VMF
Ford Fiesta R255:46,7 1:51,215,8
12
24
Tuominen Toni
Hanninen Tero
LohUA
LohUA
Citroën C2 R256:24,5 2:29,037,8
13
22
Kiiski Teemu
Jokioinen Sami
V-SUA
PaiUA
Ford Fiesta R257:15,9 3:20,451,4
14
25
Markkanen Kalle
Nyholm Tommy
EMSC
NuUA
Citroën C2 R21:12:28,4*18:32,915:12,5

Keskeyttäneet: 2, Mäkinen Niko, 3B, Tekninen syy  -   9, Lavio Jaakko, 6B, Tekninen syy  -   16, Kauppi Roni, 3D, Tekninen syy
*AT-pisteet: 25, Markkanen Kalle, 2B, EK-maksimi, 1:10,0
 
Luokka 4, SM4 Super 2 ryhmä N enintään 2000 cc FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cc FIA R3T/R3D Super 1600 ryhmä N/A (Tdi 2-veto), Lähti:8
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
13
Heikkilä Mikko
Heikkilä Heidi
MäntsMK
MäntsMK
Honda Civic Type R (EP3)53:35,0
2
19
Vilenius Tomi
Ryynänen Sami
PoSUA
PoSUA
Honda Civic Type R (EP3)54:43,7 1:08,71:08,7
3
10
Kinnunen Erno
Mäkelä Ville
K-KUA
NuUA
Honda Civic Type R (EP3)55:20,8 1:45,837,1
4
11
Teppo Jussi
Pallari Timo
YkUa
RoiUA
Honda Civic Type R (EP3)56:18,2 2:43,257,4
5
23
Olkoniemi Jonna
Hämäläinen Reeta
KR-TEAM RY
SiAk
Citroën DS3 R3T56:50,4 3:15,432,2
6
20
Lehmussaari Vesa
Neuvonen Teemu
PadMU
UuUA
Citroën DS3 R3T57:14,2 3:39,223,8

Keskeyttäneet: 27, Seilo Joni, 5B, Tekninen syy  -   28, Korkiakoski Harri, 1B, Tekninen