8.9.2018 Multia Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Multia Ralli
8.9.2018
EK 3, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Rallimiehet Ry
EK3
 
Luokka 1, Lada-merkkiluokka , Lähti:7
EK3, 10.3km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
17Karukka Juuso6:21,0
21Kuusinen Ari6:23,62,6
32Friman Matti6:31,110,1
44Muhonen Marko6:44,823,8
56Kytölä Mika6:48,027,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
17Karukka Juuso18:06,2
21Kuusinen Ari18:09,1 2,9
32Friman Matti18:27,7 21,5
46Kytölä Mika19:16,8 1:10,6
54Muhonen Marko25:44,3 7:38,1


Keskeyttäneet: 3, Hannukainen Seppo, 2A, Tekninen syy  -   5, Mattila Heikki, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 2, Senior yli 50v 2WD cc vapaa, vm vapaa , Lähti:21
EK3, 10.3km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
117Hosionaho Heikki6:13,3
211Karhu Reino6:20,26,9
323Herronen Kari6:21,07,7
413Niiranen Markku6:21,27,9
510Lettoniemi Marko6:21,38,0
620Koskinen Jukka6:21,38,0
727Lasse Hirvijärvi6:25,812,5
821Kari Lehtola6:35,121,8
914Järvinen Asko6:40,126,8
1026minkkilä vesa6:44,130,8
1129Hellman Tero6:45,231,9
1219Jokinen Jari6:45,332,0
1325Lindroos Harras6:47,534,2
1412Kaipainen Juha6:51,037,7
158Lehtola Kari6:57,143,8
169Isotalo Jorma6:57,143,8
1728Ojakoski Eero6:57,544,2
1822Teppola Jussi6:59,746,4
1924Storbacka Magnus7:02,749,4
2018Göös Aarne10:34,54:21,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Hosionaho Heikki17:32,5
210Lettoniemi Marko17:56,6 24,1
320Koskinen Jukka18:00,1 27,6
413Niiranen Markku18:05,2 32,7
523Herronen Kari18:09,2 36,7
611Karhu Reino18:16,1 43,6
727Lasse Hirvijärvi18:32,6 1:00,1
821Kari Lehtola18:36,2 1:03,7
914Järvinen Asko18:43,8 1:11,3
1019Jokinen Jari19:00,0 1:27,5
1126minkkilä vesa19:02,3 1:29,8
1229Hellman Tero19:12,8 1:40,3
1312Kaipainen Juha19:31,2 1:58,7
1425Lindroos Harras19:42,6 2:10,1
1524Storbacka Magnus19:50,6 2:18,1
169Isotalo Jorma19:55,3 2:22,8
178Lehtola Kari19:59,3 2:26,8
1828Ojakoski Eero19:59,9 2:27,4
1922Teppola Jussi20:07,1 2:34,6
2018Göös Aarne22:13,1 4:40,6


Keskeyttäneet: 16, Ekman Jorma, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 3, Klassikot r.1,2 cc.<900 vm.<90 , Lähti:0
 
Luokka 4, Klassikot r.1,2 cc.<1050 vm.<90 , Lähti:1

Keskeyttäneet: 30, Konttinen Matti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 5, Klassikot r.1,2 cc.<1350 vm.<90 , Lähti:11
EK3, 10.3km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
136Allinen Niko6:19,3
233Kemppainen Ari6:19,40,1
334Tanner Teuvo6:37,818,5
432Liimatainen Ari6:43,424,1
551Winter Tero6:52,132,8
639Savela Tatu7:01,241,9
737Pousi Petri7:07,147,8
838Lindell Ole7:09,049,7
931mäkelä marko7:15,856,5
1035Pihlman Kai Pekka7:22,31:03,0
1140Niemi Pekka7:41,21:21,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Allinen Niko17:50,3
233Kemppainen Ari18:09,4 19,1
334Tanner Teuvo18:42,3 52,0
437Pousi Petri19:06,6 1:16,3
532Liimatainen Ari19:15,9 1:25,6
651Winter Tero20:06,5 2:16,2
739Savela Tatu20:21,4 2:31,1
831mäkelä marko20:38,8 2:48,5
935Pihlman Kai Pekka20:57,2 3:06,9
1038Lindell Ole20:57,4 3:07,1
1140Niemi Pekka22:23,0 4:32,7

 
Luokka 6, Klassikot r.1,2 cc.<1650 vm.<90 , Lähti:2
EK3, 10.3km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
142Lindroos Esa6:35,9
241Meronen Jyrki7:11,235,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Lindroos Esa18:51,8
241Meronen Jyrki20:42,6 1:50,8

 
Luokka 7, Klassikot r.1,2 cc.yli > 1650 vm.<90 , Lähti:8
EK3, 10.3km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
147Heinänen Jari6:08,6
243Ala-Lahti Jorma6:22,013,4
344Nurminen Jari6:22,213,6
446Korpela Matti6:38,830,2
548Mursula Jarmo6:40,331,7
650Ekonen Eetu6:41,132,5
745Tannermäki Ville6:43,835,2
849Karppinen Janne7:28,31:19,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Heinänen Jari17:34,5
244Nurminen Jari17:55,5 21,0
343Ala-Lahti Jorma18:07,9 33,4
446Korpela Matti18:47,8 1:13,3
548Mursula Jarmo18:49,7 1:15,2
650Ekonen Eetu19:04,6 1:30,1
745Tannermäki Ville20:10,0 2:35,5
849Karppinen Janne21:54,8 4:20,3

 
Luokka 8, Proto 2WD cc vapaa, vm vapaa , Lähti:5
EK3, 10.3km, nopein: 97.9km/h
SijNroNimiTulosEro
156Kuonanoja Risto6:18,9
258Saarikoski Jari6:31,913,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Kuonanoja Risto17:57,3
258Saarikoski Jari18:33,2 35,9


Keskeyttäneet: 52, Hölsö Pasi, 3A, Tekninen syy  -   53, Sipponen Eero, 3A, Tekninen syy  -   57, Hyytinen Erkki, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 9, Klassikot 4WD cc vapaa, vm <95 , Lähti:3
EK3, 10.3km, nopein: 100.1km/h
SijNroNimiTulosEro
160Kallioinen Arto6:10,3
261suvinen mikko6:11,00,7
359Osala Mika6:44,734,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161suvinen mikko17:35,6
260Kallioinen Arto17:39,8 4,2
359Osala Mika19:13,8 1:38,2

 
Luokka 10, Viri 4WD cc vapaa, vm >95 , Lähti:11
EK3, 10.3km, nopein: 108.6km/h
SijNroNimiTulosEro
169Saarelainen Veli-Matti5:41,3
264Tolonen Joni5:46,45,1
368Saari Miikka5:49,48,1
467Puntanen Jari5:57,816,5
570Marjanen Henri6:06,425,1
662Lappalainen Jukka6:08,727,4
763Palokangas Vesa-Pekka6:09,528,2
871Rainamo Markku6:19,037,7
966Mikkola Ville6:27,946,6
1065Paatsola Joona6:49,11:07,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Saarelainen Veli-Matti16:02,5
264Tolonen Joni16:25,1 22,6
368Saari Miikka16:44,8 42,3
467Puntanen Jari16:50,6 48,1
563Palokangas Vesa-Pekka17:27,3 1:24,8
662Lappalainen Jukka17:27,6 1:25,1
770Marjanen Henri17:29,9 1:27,4
871Rainamo Markku18:00,9 1:58,4
966Mikkola Ville18:18,9 2:16,4
1065Paatsola Joona18:51,9 2:49,4


Keskeyttäneet: 72, kytölä kari, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 11, Vakio 1600 2WD cc alle 1600 vm >90 , Lähti:18
EK3, 10.3km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiTulosEro
184Räsänen Jyri6:15,7
278Nykänen Juho6:16,71,0
385Pulkkinen vesa6:33,117,4
483Wikström Timo6:39,223,5
588Haapasalmi Esko6:46,630,9
676Ylennysmäki Jouni6:47,832,1
782Yli-Rantala Teemu6:49,133,4
880Turpeenoja Sami6:53,137,4
975Tiinus Risto6:56,640,9
1090Tikkanen Sami6:58,743,0
1187Riihimäki Petri7:00,144,4
1279Aspegren Timo7:05,249,5
1391Viljamaa Peetu7:05,349,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Räsänen Jyri17:58,0
278Nykänen Juho18:14,3 16,3
385Pulkkinen vesa18:40,4 42,4
491Viljamaa Peetu18:49,8 51,8
583Wikström Timo18:51,3 53,3
676Ylennysmäki Jouni19:07,3 1:09,3
782Yli-Rantala Teemu19:19,1 1:21,1
879Aspegren Timo19:43,5 1:45,5
980Turpeenoja Sami19:44,5 1:46,5
1075Tiinus Risto19:45,6 1:47,6
1188Haapasalmi Esko19:47,9 1:49,9
1287Riihimäki Petri19:59,9 2:01,9
1390Tikkanen Sami20:02,4 2:04,4


Keskeyttäneet: 73, Hannunen Tapio, 3B, Tekninen syy  -   74, Manier Ilkka, 3B, Ulosajo  -   77, Iltanen Jouni, 2B, Tekninen syy  -   81, Konu Teemu, 3B, Ulosajo  -   89, Hirvilampi Aleksi, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Viri 2WD cc.<1400 vm.vapaa , Lähti:12
EK3, 10.3km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
193Keljo Ville6:27,6
297Salomäki Jeremias6:34,06,4
396Soukka Jani6:34,36,7
498Latvanen Markus6:39,311,7
5102Syvänoro Tero6:39,612,0
6100Väisänen Tommi6:42,815,2
799Piiroinen Toni6:43,415,8
894Alikoski Tapio6:45,718,1
995salo mikko6:50,422,8
10101Lindström Juha7:04,236,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
196Soukka Jani18:31,3
293Keljo Ville18:38,5 7,2
397Salomäki Jeremias18:48,1 16,8
4102Syvänoro Tero19:03,3 32,0
5100Väisänen Tommi19:06,4 35,1
694Alikoski Tapio19:07,0 35,7
799Piiroinen Toni19:07,0 35,7
898Latvanen Markus19:08,2 36,9
995salo mikko19:20,5 49,2
10101Lindström Juha20:16,1 1:44,8


Keskeyttäneet: 92, Kurkinen Kimmo, 2A, Tekninen syy  -   103, Ilomäki Mika, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 13, Viri 2WD cc.<1650 vm.vapaa , Lähti:14
EK3, 10.3km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Nieminen Kristian5:59,0
2111Kuusinen Teemu5:59,70,7
3112Viitaniemi Lasse6:08,29,2
4109Leppänen Joni6:10,411,4
5108Saari Tomi6:12,513,5
6116Tiainen Erkki6:21,322,3
7110Honkanen Jarkko6:23,524,5
8104Koskinen Kalle6:25,626,6
9106Pihlajamäki Miro6:27,628,6
10114Rantanen Keijo6:37,738,7
11115Tukiainen Tuomo6:37,938,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Kuusinen Teemu17:03,2
2108Saari Tomi17:18,0 14,8
3109Leppänen Joni17:26,4 23,2
4112Viitaniemi Lasse17:31,3 28,1
5105Nieminen Kristian17:47,9 44,7
6106Pihlajamäki Miro18:01,3 58,1
7116Tiainen Erkki18:03,3 1:00,1
8110Honkanen Jarkko18:15,1 1:11,9
9104Koskinen Kalle18:21,2 1:18,0
10114Rantanen Keijo18:38,0 1:34,8
11115Tukiainen Tuomo18:51,4 1:48,2


Keskeyttäneet: 107, Pajunpää Santtu, 3A, Tekninen syy  -   113, martikainen pasi, 1B, Tekninen syy  -   117, Kaapu Mika, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 14, Viri 2WD cc.<2100 vm.vapaa , Lähti:30
EK3, 10.3km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1144Tuomisto Henri5:59,7
2130Tuhkio Teuvo6:03,23,5
3133Heinänen Matias6:03,53,8
4127Mäkinen Santeri6:04,34,6
5134Rämänen Olli6:07,27,5
6128Hartikainen Juha6:11,311,6
7145laitinen henri6:17,317,6
8126Setälä Tuomo6:17,718,0
9129Miinalainen Antti6:17,818,1
10123Riihimäki Tomi6:18,418,7
11136Korpi Jyrki6:19,019,3
12137Talso Jan6:19,619,9
13143Kainulainen Jouni6:21,021,3
14146Hakamäki Henri-Aleksi6:21,121,4
15120Leppänen Jarmo6:21,621,9
16121Riihinen Marko6:24,725,0
17125Isakoff Henry6:31,531,8
18140Leppänen Petri6:31,631,9
19122ahokas joonas6:36,837,1
20124Kauppi Juuso6:39,940,2
21118Rissanen Janne6:45,645,9
22141Kananoja Jussi7:10,91:11,2
23147Saari Petri52:40,646:40,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1130Tuhkio Teuvo17:13,2
2133Heinänen Matias17:20,2 7,0
3128Hartikainen Juha17:24,5 11,3
4134Rämänen Olli17:32,0 18,8
5144Tuomisto Henri17:32,4 19,2
6127Mäkinen Santeri17:34,2 21,0
7145laitinen henri17:46,6 33,4
8126Setälä Tuomo17:47,2 34,0
9129Miinalainen Antti17:49,9 36,7
10123Riihimäki Tomi17:54,3 41,1
11136Korpi Jyrki18:00,6 47,4
12137Talso Jan18:06,1 52,9
13120Leppänen Jarmo18:06,2 53,0
14121Riihinen Marko18:14,8 1:01,6
15143Kainulainen Jouni18:27,9 1:14,7
16146Hakamäki Henri-Aleksi18:28,1 1:14,9
17140Leppänen Petri18:36,6 1:23,4
18122ahokas joonas18:52,2 1:39,0
19125Isakoff Henry18:54,8 1:41,6
20124Kauppi Juuso19:02,9 1:49,7
21118Rissanen Janne19:03,6 1:50,4
22141Kananoja Jussi20:43,5 3:30,3
23147Saari Petri1:04:16,7 47:03,5


Keskeyttäneet: 119, Kankaanpää Tomi, 2B, Tekninen syy  -   132, flyktman juha, 2B, Ulosajo  -   135, Kallio Kari, 2B, Ulosajo  -   138, Santala Kim, 2B, Ulosajo  -   139, Vuorimaa Heikki, 2B, Tekninen syy  -   142, Kallioniemi Henri, 3B, Tekninen syy  -   148, Mielityinen Harri, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 15, Viri 2WD cc.yli>2100 vm.vapaa , Lähti:30
EK3, 10.3km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1180Hatanmaa Ville5:57,7
2157hanhisuanto Ville6:00,83,1
3166Sällinen Juha6:01,33,6
4170Puumala Ville6:01,33,6
5151rantanen petteri6:01,84,1
6169Hintsala Timo6:02,34,6
7176Prusti Janne6:04,36,6
8172Rintamäki Antti6:05,57,8
9174Puupponen Jarno6:08,811,1
10159Saari Kari-Pekka6:09,912,2
11165Kämäräinen Pasi6:10,012,3
12154Huhtala Pasi6:10,512,8
13150Ala-Varvi Aki6:10,713,0
14164Pohjankivi Juha-Pekka6:17,619,9
15167Orbinski Mika6:19,722,0
16158Laurila Sami6:20,022,3
17152Ahonen matti6:22,224,5
18155Hämäläinen Kalle6:22,624,9
19162Pulkkinen Ville6:25,527,8
20171Pölönen Pekka6:27,329,6
21177Riekki Mika6:32,134,4
22161Malinen Arto6:34,837,1
23178Rajala Mikko6:36,238,5
24160Huttunen Jarkko6:40,743,0
25175Jääskeläinen Olli6:42,144,4
26153Kohonen Joni6:51,653,9
27163Aarto Juha-pekka7:06,01:08,3
28156Tonteri Joonas8:48,52:50,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1157hanhisuanto Ville16:39,5
2166Sällinen Juha16:55,3 15,8
3169Hintsala Timo16:55,3 15,8
4170Puumala Ville16:58,6 19,1
5151rantanen petteri17:00,9 21,4
6176Prusti Janne17:11,5 32,0
7180Hatanmaa Ville17:12,0 32,5
8174Puupponen Jarno17:20,2 40,7
9172Rintamäki Antti17:20,4 40,9
10159Saari Kari-Pekka17:21,7 42,2
11154Huhtala Pasi17:24,9 45,4
12165Kämäräinen Pasi17:36,9 57,4
13150Ala-Varvi Aki17:39,6 1:00,1
14158Laurila Sami17:52,7 1:13,2
15155Hämäläinen Kalle17:59,3 1:19,8
16167Orbinski Mika18:08,1 1:28,6
17152Ahonen matti18:10,8 1:31,3
18164Pohjankivi Juha-Pekka18:18,1 1:38,6
19162Pulkkinen Ville18:28,1 1:48,6
20171Pölönen Pekka18:30,5 1:51,0
21161Malinen Arto18:34,2 1:54,7
22177Riekki Mika18:35,8 1:56,3
23178Rajala Mikko18:41,2 2:01,7
24175Jääskeläinen Olli18:44,1 2:04,6
25160Huttunen Jarkko19:14,1 2:34,6
26153Kohonen Joni19:45,8 3:06,3
27156Tonteri Joonas20:19,7 3:40,2
28163Aarto Juha-pekka20:20,7 3:41,2


Keskeyttäneet: 173, junttila pauli, 2B, Ulosajo  -   179, Karppi Jani, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Naiset 2WD , Lähti:2
EK3, 10.3km, nopein: 100.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1183Tiilikka Sanna-Kaisa6:07,4
2182Kauppinen Henna7:10,31:02,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1183Tiilikka Sanna-Kaisa17:35,6
2182Kauppinen Henna21:03,1 3:27,5

 
Luokka 17, Nuoret 15-18v, Lähti:9
EK3, 10.3km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1186Säisä Verneri6:31,6
2187Oksanen Joni6:31,90,3
3190Goman Patrik6:33,11,5
4189Herranen Toni6:35,13,5
5192Ahola Niko8:41,32:09,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1187Oksanen Joni18:40,5
2189Herranen Toni18:50,1 9,6
3190Goman Patrik18:52,9 12,4
4186Säisä Verneri19:00,7 20,2
5192Ahola Niko20:26,8 1:46,3


Keskeyttäneet: 185, Pylvänäinen Santtu, 2B, Ulosajo  -   188, Kareinen Akseli, 3B, Tekninen syy  -   191, latvala eetu, 2B, Tekninen syy  -   193, Heikkinen Markus, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Aloittelijat alle 5 kilpailua ajaneet , Lähti:15
EK3, 10.3km, nopein: 99.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1202Uusihonko Juho6:12,2
2203Kemmo Tomi6:29,717,5
3206Karjalainen Kari6:31,219,0
4200Hosionaho Jarmo6:36,023,8
5196Saukkomaa Henri6:36,424,2
6198Suokko Joni6:40,728,5
7204Kallioinen Eero6:48,936,7
8199Autere Timo6:59,647,4
9195Saarinen Henri7:02,350,1
10209Siltanen Verneri7:25,21:13,0
11210Nikku Jarmo9:40,63:28,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1202Uusihonko Juho17:33,3
2203Kemmo Tomi18:19,1 45,8
3200Hosionaho Jarmo18:31,5 58,2
4196Saukkomaa Henri18:52,3 1:19,0
5206Karjalainen Kari18:52,7 1:19,4
6198Suokko Joni19:02,9 1:29,6
7204Kallioinen Eero19:27,9 1:54,6
8199Autere Timo19:37,4 2:04,1
9195Saarinen Henri20:08,7 2:35,4
10209Siltanen Verneri20:39,9 3:06,6
11210Nikku Jarmo27:33,6 10:00,3


Keskeyttäneet: 197, Pellinen Tero, 3B, Ulosajo  -   201, Romppainen Raimo, 2B, Suljettu kilpailusta  -   205, Ă–verman Rami, 2B, Ulosajo  -   208, Lämsä Tommi, 1B, Tekninen syy