8.9.2018 Multia Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Multia Ralli
8.9.2018
EK 4, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Rallimiehet Ry
EK4
 
Luokka 1, Lada-merkkiluokka , Lähti:7
EK4, 9km, nopein: 105.6km/h
SijNroNimiTulosEro
11Kuusinen Ari5:06,7
27Karukka Juuso5:06,7
32Friman Matti5:17,410,7
44Muhonen Marko5:30,323,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
17Karukka Juuso23:12,9
21Kuusinen Ari23:15,8 2,9
32Friman Matti23:45,1 32,2
44Muhonen Marko31:14,6 8:01,7


Keskeyttäneet: 3, Hannukainen Seppo, 2A, Tekninen syy  -   5, Mattila Heikki, 3A, Tekninen syy  -   6, Kytölä Mika, 4B, Tekninen syy
 
Luokka 2, Senior yli 50v 2WD cc vapaa, vm vapaa , Lähti:21
EK4, 9km, nopein: 107.6km/h
SijNroNimiTulosEro
117Hosionaho Heikki5:01,1
213Niiranen Markku5:03,82,7
327Lasse Hirvijärvi5:04,23,1
423Herronen Kari5:05,03,9
511Karhu Reino5:06,35,2
610Lettoniemi Marko5:06,65,5
720Koskinen Jukka5:07,46,3
821Kari Lehtola5:12,111,0
929Hellman Tero5:18,016,9
1014Järvinen Asko5:19,418,3
1119Jokinen Jari5:23,021,9
1222Teppola Jussi5:26,125,0
1312Kaipainen Juha5:27,826,7
1426minkkilä vesa5:27,826,7
1525Lindroos Harras5:30,028,9
1628Ojakoski Eero5:32,431,3
1724Storbacka Magnus5:34,933,8
188Lehtola Kari5:38,637,5
199Isotalo Jorma5:39,037,9
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Hosionaho Heikki22:33,6
210Lettoniemi Marko23:03,2 29,6
320Koskinen Jukka23:07,5 33,9
413Niiranen Markku23:09,0 35,4
523Herronen Kari23:14,2 40,6
611Karhu Reino23:22,4 48,8
727Lasse Hirvijärvi23:36,8 1:03,2
821Kari Lehtola23:48,3 1:14,7
914Järvinen Asko24:03,2 1:29,6
1019Jokinen Jari24:23,0 1:49,4
1126minkkilä vesa24:30,1 1:56,5
1229Hellman Tero24:30,8 1:57,2
1312Kaipainen Juha24:59,0 2:25,4
1425Lindroos Harras25:12,6 2:39,0
1524Storbacka Magnus25:25,5 2:51,9
1628Ojakoski Eero25:32,3 2:58,7
1722Teppola Jussi25:33,2 2:59,6
189Isotalo Jorma25:34,3 3:00,7
198Lehtola Kari25:37,9 3:04,3


Keskeyttäneet: 16, Ekman Jorma, 3A, Tekninen syy  -   18, Göös Aarne, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 3, Klassikot r.1,2 cc.<900 vm.<90 , Lähti:0
 
Luokka 4, Klassikot r.1,2 cc.<1050 vm.<90 , Lähti:1

Keskeyttäneet: 30, Konttinen Matti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 5, Klassikot r.1,2 cc.<1350 vm.<90 , Lähti:11
EK4, 9km, nopein: 106.5km/h
SijNroNimiTulosEro
136Allinen Niko5:04,1
233Kemppainen Ari5:08,94,8
334Tanner Teuvo5:22,017,9
432Liimatainen Ari5:27,223,1
539Savela Tatu5:43,739,6
651Winter Tero5:45,241,1
738Lindell Ole5:54,250,1
831mäkelä marko5:57,753,6
935Pihlman Kai Pekka6:02,958,8
1040Niemi Pekka6:12,91:08,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Allinen Niko22:54,4
233Kemppainen Ari23:18,3 23,9
334Tanner Teuvo24:04,3 1:09,9
432Liimatainen Ari24:43,1 1:48,7
551Winter Tero25:51,7 2:57,3
639Savela Tatu26:05,1 3:10,7
731mäkelä marko26:36,5 3:42,1
838Lindell Ole26:51,6 3:57,2
935Pihlman Kai Pekka27:00,1 4:05,7
1040Niemi Pekka28:35,9 5:41,5


Keskeyttäneet: 37, Pousi Petri, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 6, Klassikot r.1,2 cc.<1650 vm.<90 , Lähti:2
EK4, 9km, nopein: 101.7km/h
SijNroNimiTulosEro
142Lindroos Esa5:18,7
241Meronen Jyrki5:42,223,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Lindroos Esa24:10,5
241Meronen Jyrki26:24,8 2:14,3

 
Luokka 7, Klassikot r.1,2 cc.yli > 1650 vm.<90 , Lähti:8
EK4, 9km, nopein: 109.1km/h
SijNroNimiTulosEro
147Heinänen Jari4:57,0
243Ala-Lahti Jorma4:58,01,0
344Nurminen Jari5:04,27,2
448Mursula Jarmo5:14,817,8
546Korpela Matti5:19,622,6
650Ekonen Eetu5:20,223,2
745Tannermäki Ville5:37,540,5
849Karppinen Janne5:57,41:00,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Heinänen Jari22:31,5
244Nurminen Jari22:59,7 28,2
343Ala-Lahti Jorma23:05,9 34,4
448Mursula Jarmo24:04,5 1:33,0
546Korpela Matti24:07,4 1:35,9
650Ekonen Eetu24:24,8 1:53,3
745Tannermäki Ville25:47,5 3:16,0
849Karppinen Janne27:52,2 5:20,7

 
Luokka 8, Proto 2WD cc vapaa, vm vapaa , Lähti:5
EK4, 9km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiTulosEro
156Kuonanoja Risto4:58,8
258Saarikoski Jari5:15,316,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Kuonanoja Risto22:56,1
258Saarikoski Jari23:48,5 52,4


Keskeyttäneet: 52, Hölsö Pasi, 3A, Tekninen syy  -   53, Sipponen Eero, 3A, Tekninen syy  -   57, Hyytinen Erkki, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 9, Klassikot 4WD cc vapaa, vm <95 , Lähti:3
EK4, 9km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
160Kallioinen Arto4:55,6
261suvinen mikko4:58,42,8
359Osala Mika5:29,133,5
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161suvinen mikko22:34,0
260Kallioinen Arto22:35,4 1,4
359Osala Mika24:42,9 2:08,9

 
Luokka 10, Viri 4WD cc vapaa, vm >95 , Lähti:11
EK4, 9km, nopein: 118.7km/h
SijNroNimiTulosEro
169Saarelainen Veli-Matti4:33,0
264Tolonen Joni4:37,44,4
368Saari Miikka4:40,27,2
462Lappalainen Jukka4:54,021,0
567Puntanen Jari4:55,322,3
663Palokangas Vesa-Pekka4:56,223,2
771Rainamo Markku5:03,930,9
866Mikkola Ville5:04,331,3
970Marjanen Henri5:10,437,4
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Saarelainen Veli-Matti20:35,5
264Tolonen Joni21:02,5 27,0
368Saari Miikka21:25,0 49,5
467Puntanen Jari21:45,9 1:10,4
562Lappalainen Jukka22:21,6 1:46,1
663Palokangas Vesa-Pekka22:23,5 1:48,0
770Marjanen Henri22:40,3 2:04,8
871Rainamo Markku23:04,8 2:29,3
966Mikkola Ville23:23,2 2:47,7


Keskeyttäneet: 65, Paatsola Joona, 4A, Tekninen syy  -   72, kytölä kari, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 11, Vakio 1600 2WD cc alle 1600 vm >90 , Lähti:18
EK4, 9km, nopein: 107.6km/h
SijNroNimiTulosEro
178Nykänen Juho5:01,1
284Räsänen Jyri5:06,35,2
385Pulkkinen vesa5:16,115,0
483Wikström Timo5:16,415,3
582Yli-Rantala Teemu5:22,121,0
675Tiinus Risto5:25,624,5
779Aspegren Timo5:25,924,8
880Turpeenoja Sami5:26,024,9
976Ylennysmäki Jouni5:26,325,2
1088Haapasalmi Esko5:32,131,0
1190Tikkanen Sami5:36,535,4
1287Riihimäki Petri5:37,136,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Räsänen Jyri23:04,3
278Nykänen Juho23:15,4 11,1
385Pulkkinen vesa23:56,5 52,2
483Wikström Timo24:07,7 1:03,4
576Ylennysmäki Jouni24:33,6 1:29,3
682Yli-Rantala Teemu24:41,2 1:36,9
779Aspegren Timo25:09,4 2:05,1
880Turpeenoja Sami25:10,5 2:06,2
975Tiinus Risto25:11,2 2:06,9
1088Haapasalmi Esko25:20,0 2:15,7
1187Riihimäki Petri25:37,0 2:32,7
1290Tikkanen Sami25:38,9 2:34,6


Keskeyttäneet: 73, Hannunen Tapio, 3B, Tekninen syy  -   74, Manier Ilkka, 3B, Ulosajo  -   77, Iltanen Jouni, 2B, Tekninen syy  -   81, Konu Teemu, 3B, Ulosajo  -   89, Hirvilampi Aleksi, 3A, Tekninen syy  -   91, Viljamaa Peetu, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Viri 2WD cc.<1400 vm.vapaa , Lähti:12
EK4, 9km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
193Keljo Ville5:11,7
297Salomäki Jeremias5:13,21,5
396Soukka Jani5:16,04,3
4100Väisänen Tommi5:17,55,8
598Latvanen Markus5:17,76,0
6102Syvänoro Tero5:18,66,9
794Alikoski Tapio5:21,710,0
895salo mikko5:29,818,1
9101Lindström Juha5:48,737,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
196Soukka Jani23:47,3
293Keljo Ville23:50,2 2,9
397Salomäki Jeremias24:01,3 14,0
4102Syvänoro Tero24:21,9 34,6
5100Väisänen Tommi24:23,9 36,6
698Latvanen Markus24:25,9 38,6
794Alikoski Tapio24:28,7 41,4
895salo mikko24:50,3 1:03,0
9101Lindström Juha26:04,8 2:17,5


Keskeyttäneet: 92, Kurkinen Kimmo, 2A, Tekninen syy  -   99, Piiroinen Toni, 4B, Tekninen syy  -   103, Ilomäki Mika, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 13, Viri 2WD cc.<1650 vm.vapaa , Lähti:14
EK4, 9km, nopein: 113.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Kuusinen Teemu4:46,4
2105Nieminen Kristian4:50,03,6
3108Saari Tomi4:55,08,6
4112Viitaniemi Lasse4:55,49,0
5109Leppänen Joni4:56,09,6
6116Tiainen Erkki5:04,718,3
7110Honkanen Jarkko5:07,621,2
8106Pihlajamäki Miro5:11,024,6
9104Koskinen Kalle5:14,227,8
10114Rantanen Keijo5:18,031,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Kuusinen Teemu21:49,6
2108Saari Tomi22:13,0 23,4
3109Leppänen Joni22:22,4 32,8
4112Viitaniemi Lasse22:26,7 37,1
5105Nieminen Kristian22:37,9 48,3
6116Tiainen Erkki23:08,0 1:18,4
7106Pihlajamäki Miro23:12,3 1:22,7
8110Honkanen Jarkko23:22,7 1:33,1
9104Koskinen Kalle23:35,4 1:45,8
10114Rantanen Keijo23:56,0 2:06,4


Keskeyttäneet: 107, Pajunpää Santtu, 3A, Tekninen syy  -   113, martikainen pasi, 1B, Tekninen syy  -   115, Tukiainen Tuomo, 4B, Tekninen syy  -   117, Kaapu Mika, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 14, Viri 2WD cc.<2100 vm.vapaa , Lähti:30
EK4, 9km, nopein: 112.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1130Tuhkio Teuvo4:47,1
2133Heinänen Matias4:48,21,1
3144Tuomisto Henri4:50,83,7
4127Mäkinen Santeri4:55,38,2
5128Hartikainen Juha4:58,711,6
6129Miinalainen Antti4:58,911,8
7137Talso Jan5:01,914,8
8120Leppänen Jarmo5:03,216,1
9123Riihimäki Tomi5:03,316,2
10126Setälä Tuomo5:03,316,2
11147Saari Petri5:03,616,5
12134Rämänen Olli5:04,517,4
13146Hakamäki Henri-Aleksi5:04,517,4
14145laitinen henri5:05,718,6
15121Riihinen Marko5:06,919,8
16143Kainulainen Jouni5:08,020,9
17136Korpi Jyrki5:09,021,9
18140Leppänen Petri5:15,128,0
19125Isakoff Henry5:16,629,5
20122ahokas joonas5:19,532,4
21124Kauppi Juuso5:21,434,3
22141Kananoja Jussi5:48,31:01,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1130Tuhkio Teuvo22:00,3
2133Heinänen Matias22:08,4 8,1
3128Hartikainen Juha22:23,2 22,9
4144Tuomisto Henri22:23,2 22,9
5127Mäkinen Santeri22:29,5 29,2
6134Rämänen Olli22:36,5 36,2
7129Miinalainen Antti22:48,8 48,5
8126Setälä Tuomo22:50,5 50,2
9145laitinen henri22:52,3 52,0
10123Riihimäki Tomi22:57,6 57,3
11137Talso Jan23:08,0 1:07,7
12120Leppänen Jarmo23:09,4 1:09,1
13136Korpi Jyrki23:09,6 1:09,3
14121Riihinen Marko23:21,7 1:21,4
15146Hakamäki Henri-Aleksi23:32,6 1:32,3
16143Kainulainen Jouni23:35,9 1:35,6
17140Leppänen Petri23:51,7 1:51,4
18125Isakoff Henry24:11,4 2:11,1
19122ahokas joonas24:11,7 2:11,4
20124Kauppi Juuso24:24,3 2:24,0
21141Kananoja Jussi26:31,8 4:31,5
22147Saari Petri1:09:20,3 47:20,0


Keskeyttäneet: 118, Rissanen Janne, 4B, Tekninen syy  -   119, Kankaanpää Tomi, 2B, Tekninen syy  -   132, flyktman juha, 2B, Ulosajo  -   135, Kallio Kari, 2B, Ulosajo  -   138, Santala Kim, 2B, Ulosajo  -   139, Vuorimaa Heikki, 2B, Tekninen syy  -   142, Kallioniemi Henri, 3B, Tekninen syy  -   148, Mielityinen Harri, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 15, Viri 2WD cc.yli>2100 vm.vapaa , Lähti:30
EK4, 9km, nopein: 116km/h
SijNroNimiTulosEro
1157hanhisuanto Ville4:39,4
2180Hatanmaa Ville4:41,31,9
3169Hintsala Timo4:42,93,5
4176Prusti Janne4:46,87,4
5159Saari Kari-Pekka4:46,97,5
6172Rintamäki Antti4:47,17,7
7166Sällinen Juha4:51,412,0
8154Huhtala Pasi4:52,413,0
9150Ala-Varvi Aki4:52,613,2
10165Kämäräinen Pasi4:53,013,6
11174Puupponen Jarno4:53,414,0
12167Orbinski Mika4:56,917,5
13164Pohjankivi Juha-Pekka4:57,718,3
14158Laurila Sami4:58,218,8
15151rantanen petteri4:59,119,7
16155Hämäläinen Kalle4:59,119,7
17152Ahonen matti4:59,920,5
18162Pulkkinen Ville5:03,123,7
19177Riekki Mika5:06,527,1
20175Jääskeläinen Olli5:08,228,8
21161Malinen Arto5:10,731,3
22171Pölönen Pekka5:11,932,5
23160Huttunen Jarkko5:12,533,1
24178Rajala Mikko5:13,434,0
25153Kohonen Joni5:27,948,5
26163Aarto Juha-pekka5:31,652,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1157hanhisuanto Ville21:18,9
2169Hintsala Timo21:38,2 19,3
3166Sällinen Juha21:46,7 27,8
4180Hatanmaa Ville21:53,3 34,4
5176Prusti Janne21:58,3 39,4
6151rantanen petteri22:00,0 41,1
7172Rintamäki Antti22:07,5 48,6
8159Saari Kari-Pekka22:08,6 49,7
9174Puupponen Jarno22:13,6 54,7
10154Huhtala Pasi22:17,3 58,4
11165Kämäräinen Pasi22:29,9 1:11,0
12150Ala-Varvi Aki22:32,2 1:13,3
13158Laurila Sami22:50,9 1:32,0
14155Hämäläinen Kalle22:58,4 1:39,5
15167Orbinski Mika23:05,0 1:46,1
16152Ahonen matti23:10,7 1:51,8
17164Pohjankivi Juha-Pekka23:15,8 1:56,9
18162Pulkkinen Ville23:31,2 2:12,3
19177Riekki Mika23:42,3 2:23,4
20171Pölönen Pekka23:42,4 2:23,5
21161Malinen Arto23:44,9 2:26,0
22175Jääskeläinen Olli23:52,3 2:33,4
23178Rajala Mikko23:54,6 2:35,7
24160Huttunen Jarkko24:26,6 3:07,7
25153Kohonen Joni25:13,7 3:54,8
26163Aarto Juha-pekka25:52,3 4:33,4


Keskeyttäneet: 156, Tonteri Joonas, 4A, Tekninen syy  -   170, Puumala Ville, 4B, Tekninen syy  -   173, junttila pauli, 2B, Ulosajo  -   179, Karppi Jani, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Naiset 2WD , Lähti:2
EK4, 9km, nopein: 112.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1183Tiilikka Sanna-Kaisa4:47,6
2182Kauppinen Henna5:37,750,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1183Tiilikka Sanna-Kaisa22:23,2
2182Kauppinen Henna26:40,8 4:17,6

 
Luokka 17, Nuoret 15-18v, Lähti:9
EK4, 9km, nopein: 106.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1189Herranen Toni5:05,2
2186Säisä Verneri5:10,04,8
3190Goman Patrik5:10,04,8
4187Oksanen Joni5:12,27,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1187Oksanen Joni23:52,7
2189Herranen Toni23:55,3 2,6
3190Goman Patrik24:02,9 10,2
4186Säisä Verneri24:10,7 18,0


Keskeyttäneet: 185, Pylvänäinen Santtu, 2B, Ulosajo  -   188, Kareinen Akseli, 3B, Tekninen syy  -   191, latvala eetu, 2B, Tekninen syy  -   192, Ahola Niko, 4A, Tekninen syy  -   193, Heikkinen Markus, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Aloittelijat alle 5 kilpailua ajaneet , Lähti:15
EK4, 9km, nopein: 111.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1202Uusihonko Juho4:50,6
2203Kemmo Tomi5:08,217,6
3200Hosionaho Jarmo5:08,417,8
4198Suokko Joni5:10,920,3
5206Karjalainen Kari5:15,124,5
6195Saarinen Henri5:26,736,1
7204Kallioinen Eero5:28,838,2
8199Autere Timo5:33,943,3
9209Siltanen Verneri5:37,446,8
10210Nikku Jarmo7:27,92:37,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1202Uusihonko Juho22:23,9
2203Kemmo Tomi23:27,3 1:03,4
3200Hosionaho Jarmo23:39,9 1:16,0
4206Karjalainen Kari24:07,8 1:43,9
5198Suokko Joni24:13,8 1:49,9
6204Kallioinen Eero24:56,7 2:32,8
7199Autere Timo25:11,3 2:47,4
8195Saarinen Henri25:35,4 3:11,5
9209Siltanen Verneri26:17,3 3:53,4
10210Nikku Jarmo35:01,5 12:37,6


Keskeyttäneet: 196, Saukkomaa Henri, 4B, Tekninen syy  -   197, Pellinen Tero, 3B, Ulosajo  -   201, Romppainen Raimo, 2B, Suljettu kilpailusta  -   205, Ă–verman Rami, 2B, Ulosajo  -   208, Lämsä Tommi, 1B, Tekninen syy