South West Motorsport Pienoisralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
South West Motorsport Pienoisralli
EK 2, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
South West Motorsport
EK2
 
Luokka 1, Vakio ja n alle 1600 cc, Lähti:7
EK2, 8.9km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
161Viljamaa Peetu5:48,8
266Venho Jesse6:09,520,7
364Koskinen Jani6:14,826,0
462Aro Otto6:15,927,1
563Sarjula Esko6:37,048,2
668Laakso Mikael6:44,355,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Viljamaa Peetu11:07,6
266Venho Jesse11:45,2 37,6
364Koskinen Jani11:55,5 47,9
462Aro Otto12:00,7 53,1
563Sarjula Esko12:40,2 1:32,6
668Laakso Mikael13:01,4 1:53,8


Keskeyttäneet: 67, Niini Jarno, LÄHTÖ, Tekninen syy
 
Luokka 2, Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa, Lähti:0
 
Luokka 3, Senior 2 wd, Lähti:9
EK2, 8.9km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
160Puhakka Esa5:42,1
258Ă–sterholm Stig5:52,610,5
359Peltola Heikki5:56,114,0
451Rantala Tuomo5:57,715,6
557Stenberg Harri6:18,736,6
654Sakselin Keijo6:30,448,3
756kanerva kari6:32,450,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
160Puhakka Esa10:58,7
258Ă–sterholm Stig11:10,6 11,9
359Peltola Heikki11:20,7 22,0
451Rantala Tuomo11:27,9 29,2
557Stenberg Harri12:14,7 1:16,0
656kanerva kari12:19,9 1:21,2
754Sakselin Keijo12:28,2 1:29,5


Keskeyttäneet: 53, Mattila Heikki, 1B, Ulosajo  -   55, Rauhala Anssi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 4, Historik nuotti, Lähti:4
EK2, 8.9km, nopein: 90.4km/h
SijNroNimiTulosEro
120Suokka Jani5:54,6
223Selänne Juha6:05,110,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
120Suokka Jani11:17,4
223Selänne Juha11:30,4 13,0


Keskeyttäneet: 18, Wiklund Johan Kio, 2B, ?  -   19, Rönkkö Jari, 1B, Muu syy
 
Luokka 5, Nuotti nuoret 16-18 alle 1650cc, Lähti:0
 
Luokka 6, Nuotti 4wd , Lähti:5
EK2, 8.9km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiTulosEro
148Haataja Mikko5:09,1
246Puhakka Ville5:10,91,8
345Wikström Janne5:24,014,9
447Reinikainen Petri5:27,818,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Haataja Mikko9:50,1
246Puhakka Ville9:58,5 8,4
345Wikström Janne10:16,9 26,8
447Reinikainen Petri10:23,7 33,6


Keskeyttäneet: 49, juolahti arto, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 7, Nuotti 2wd , Lähti:19
EK2, 8.9km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
143Luhtaniemi Jani5:20,4
240Huhtala Tommi5:22,52,1
342Wirtanen Edgar5:30,39,9
441Söderström Jonny5:30,710,3
544Seilo Joni5:34,313,9
632Virolainen Sami5:38,117,7
739Markkanen Kalle5:38,217,8
827paulanto Janne5:39,118,7
938Virtanen Harri5:47,427,0
1036Saarinen Heikki5:47,627,2
1137Gylden Ari5:48,928,5
1224Laakso Jorma5:53,332,9
1331Suvanto Jarno5:59,138,7
1426Isotalo Jorma6:07,547,1
1533Koivurinne Erkko6:16,556,1
1625Vähämaa Atte6:18,157,7
1730Sandbacka Esa6:19,158,7
1829Andevei Sven6:33,51:13,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Luhtaniemi Jani10:16,9
240Huhtala Tommi10:19,7 2,8
342Wirtanen Edgar10:29,3 12,4
441Söderström Jonny10:35,5 18,6
544Seilo Joni10:37,8 20,9
632Virolainen Sami10:43,7 26,8
727paulanto Janne10:45,5 28,6
837Gylden Ari10:58,5 41,6
939Markkanen Kalle11:07,3 50,4
1036Saarinen Heikki11:07,4 50,5
1138Virtanen Harri11:10,1 53,2
1224Laakso Jorma11:20,0 1:03,1
1331Suvanto Jarno11:27,2 1:10,3
1426Isotalo Jorma11:48,6 1:31,7
1533Koivurinne Erkko12:02,4 1:45,5
1625Vähämaa Atte12:07,1 1:50,2
1730Sandbacka Esa12:08,0 1:51,1
1829Andevei Sven12:46,6 2:29,7


Keskeyttäneet: 34, Rantasalo Esa, 2B, Muu syy
 
Luokka 8, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc , Lähti:1

Keskeyttäneet: 15, Häkkilä Atte, 1B, Muu syy
 
Luokka 9, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 2050 cc , Lähti:5
EK2, 8.9km, nopein: 95.1km/h
SijNroNimiTulosEro
113Hannuksela Tommi5:36,8
214Ruohorinne Hannu5:42,55,7
311Savenius Timo7:07,31:30,5
412Nordström Ole9:10,13:33,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Hannuksela Tommi10:44,9
214Ruohorinne Hannu10:53,6 8,7
311Savenius Timo13:28,5 2:43,6
412Nordström Ole16:20,1 5:35,2


Keskeyttäneet: 21, Virta Mika, 1B, ?
 
Luokka 10, Klassik <81 yli 1650 cc , Lähti:4
EK2, 8.9km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku6:06,3
28Lindholm Bertil6:08,42,1
39Sarkimo Juha6:20,914,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku11:37,2
28Lindholm Bertil11:47,2 10,0
39Sarkimo Juha12:13,7 36,5


Keskeyttäneet: 7, Aaltio Juha, 1B, Ulosajo
 
Luokka 11, Klassik <81 alle 1650 cc , Lähti:4
EK2, 8.9km, nopein: 88.8km/h
SijNroNimiTulosEro
15Myllyntaus Jussi6:00,9
24HĂĄllfast Keijo6:19,618,7
33Ruotimo timo6:53,152,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Myllyntaus Jussi11:36,7
24HĂĄllfast Keijo12:08,2 31,5
33Ruotimo timo13:06,8 1:30,1


Keskeyttäneet: 6, Kauppila Riku, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Klassik <81 alle 1350 cc , Lähti:2
EK2, 8.9km, nopein: 82.3km/h
SijNroNimiTulosEro
11Turtia Jari6:29,3
22Rantanen Jyrki7:05,736,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Turtia Jari12:24,7
22Rantanen Jyrki13:45,4 1:20,7

 
Luokka 13, Klassik <81 alle 1050 cc , Lähti:3
EK2, 8.9km, nopein: 93.5km/h
SijNroNimiTulosEro
170Kallioinen Arto5:42,8
269Halmela Ari6:39,456,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Kallioinen Arto10:53,7
269Halmela Ari12:41,4 1:47,7


Keskeyttäneet: 71, Virta Jani, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 14, Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa , Lähti:6
EK2, 8.9km, nopein: 97.9km/h
SijNroNimiTulosEro
188Nordberg Jussi5:27,3
287Söderström Janne5:45,718,4
383Ämmälä Jere5:46,619,3
485Kallioinen Eero6:07,139,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
188Nordberg Jussi10:22,2
287Söderström Janne11:08,5 46,3
383Ämmälä Jere11:10,3 48,1
485Kallioinen Eero11:42,1 1:19,9


Keskeyttäneet: 82, Sipponen Eero, 2B, Ulosajo  -   84, Tonteri Joonas, 2A, Ulosajo
 
Luokka 15, HR/Rallisprint yli 2050 cc , Lähti:5
EK2, 8.9km, nopein: 97.1km/h
SijNroNimiTulosEro
181Rajalin Jimmy5:29,8
280ohberg anders5:38,38,5
378Hakanperä Antti6:09,439,6
477Ă–sterholm Mikael6:39,41:09,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Rajalin Jimmy10:30,0
280ohberg anders10:54,5 24,5
378Hakanperä Antti11:51,1 1:21,1
477Ă–sterholm Mikael19:00,2 8:30,2


Keskeyttäneet: 79, Paananen Esa, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 16, HR/Rallisprint alle 1650 cc , Lähti:5
EK2, 8.9km, nopein: 97km/h
SijNroNimiTulosEro
173Koskela Toni5:30,3
276Haakanen Ville5:54,023,7
374Honkasalo Martti5:57,527,2
472Peltonen Jonne6:20,450,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Koskela Toni10:30,4
276Haakanen Ville11:09,0 38,6
374Honkasalo Martti11:22,8 52,4
472Peltonen Jonne12:04,6 1:34,2


Keskeyttäneet: 75, Pasanen Heikki, 2A, ?
 
Luokka 17, HR/Rallisprint alle 1400 cc , Lähti:0
 
Luokka 18, Naiset , Lähti:0
 
Luokka 19, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:8
EK2, 8.9km, nopein: 95km/h
SijNroNimiTulosEro
199Vähäsantanen Sami5:37,2
290minkkinen tuomo6:01,824,6
389Kauppinen Petteri6:11,033,8
493Laaksonen Sami6:12,335,1
591Pellinen Tero6:15,037,8
697Saukkomaa Herkko6:37,059,8
798Nikku Jarmo8:24,52:47,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Vähäsantanen Sami10:40,3
290minkkinen tuomo11:30,4 50,1
391Pellinen Tero11:51,9 1:11,6
489Kauppinen Petteri12:00,1 1:19,8
593Laaksonen Sami12:14,0 1:33,7
697Saukkomaa Herkko12:33,9 1:53,6
798Nikku Jarmo16:05,5 5:25,2


Keskeyttäneet: 92, Pihlajavesi Pertti, 1B, Ulosajo
 
Luokka 20, Nuoret nuotti alle 2050cc , Lähti:1
EK2, 8.9km, nopein: 78.1km/h
SijNroNimiTulosEro
117Flemming Max6:50,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Flemming Max12:56,1