South West Motorsport Pienoisralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 Maali> Yleiskilpailun tulos
South West Motorsport Pienoisralli
EK 3, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
South West Motorsport
EK3
 
Luokka 1, Vakio ja n alle 1600 cc, Lähti:7
EK3, 8.7km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiTulosEro
161Viljamaa Peetu5:21,3
264Koskinen Jani5:41,920,6
362Aro Otto5:44,523,2
466Venho Jesse5:48,327,0
568Laakso Mikael6:05,444,1
663Sarjula Esko6:15,153,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Viljamaa Peetu16:28,9
266Venho Jesse17:33,5 1:04,6
364Koskinen Jani17:37,4 1:08,5
462Aro Otto17:45,2 1:16,3
563Sarjula Esko18:55,3 2:26,4
668Laakso Mikael19:06,8 2:37,9


Keskeyttäneet: 67, Niini Jarno, LÄHTÖ, Tekninen syy
 
Luokka 2, Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa, Lähti:0
 
Luokka 3, Senior 2 wd, Lähti:9
EK3, 8.7km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
160Puhakka Esa5:20,2
258Ă–sterholm Stig5:20,30,1
359Peltola Heikki5:25,04,8
451Rantala Tuomo5:41,921,7
554Sakselin Keijo6:09,549,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
160Puhakka Esa16:18,9
258Ă–sterholm Stig16:30,9 12,0
359Peltola Heikki16:45,7 26,8
451Rantala Tuomo17:09,8 50,9
554Sakselin Keijo18:37,7 2:18,8


Keskeyttäneet: 53, Mattila Heikki, 1B, Ulosajo  -   55, Rauhala Anssi, 1B, Ulosajo  -   56, kanerva kari, 3A, Tekninen syy  -   57, Stenberg Harri, 3A, ?
 
Luokka 4, Historik nuotti, Lähti:4
EK3, 8.7km, nopein: 96.7km/h
SijNroNimiTulosEro
123Selänne Juha5:24,0
220Suokka Jani5:28,54,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
120Suokka Jani16:45,9
223Selänne Juha16:54,4 8,5


Keskeyttäneet: 18, Wiklund Johan Kio, 2B, ?  -   19, Rönkkö Jari, 1B, Muu syy
 
Luokka 5, Nuotti nuoret 16-18 alle 1650cc, Lähti:0
 
Luokka 6, Nuotti 4wd , Lähti:5
EK3, 8.7km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
146Puhakka Ville4:45,7
248Haataja Mikko4:51,05,3
345Wikström Janne4:59,513,8
447Reinikainen Petri5:11,425,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Haataja Mikko14:41,1
246Puhakka Ville14:44,2 3,1
345Wikström Janne15:16,4 35,3
447Reinikainen Petri15:35,1 54,0


Keskeyttäneet: 49, juolahti arto, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 7, Nuotti 2wd , Lähti:19
EK3, 8.7km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiTulosEro
143Luhtaniemi Jani4:54,7
240Huhtala Tommi5:01,06,3
342Wirtanen Edgar5:03,18,4
444Seilo Joni5:03,28,5
539Markkanen Kalle5:04,710,0
641Söderström Jonny5:11,416,7
732Virolainen Sami5:11,817,1
836Saarinen Heikki5:19,524,8
937Gylden Ari5:19,725,0
1038Virtanen Harri5:25,831,1
1131Suvanto Jarno5:26,131,4
1224Laakso Jorma5:33,338,6
1333Koivurinne Erkko5:43,548,8
1425Vähämaa Atte5:48,353,6
1526Isotalo Jorma5:49,154,4
1627paulanto Janne5:53,759,0
1730Sandbacka Esa5:53,959,2
1829Andevei Sven6:00,01:05,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Luhtaniemi Jani15:11,6
240Huhtala Tommi15:20,7 9,1
342Wirtanen Edgar15:32,4 20,8
444Seilo Joni15:41,0 29,4
541Söderström Jonny15:46,9 35,3
632Virolainen Sami15:55,5 43,9
739Markkanen Kalle16:12,0 1:00,4
837Gylden Ari16:18,2 1:06,6
936Saarinen Heikki16:26,9 1:15,3
1038Virtanen Harri16:35,9 1:24,3
1127paulanto Janne16:39,2 1:27,6
1224Laakso Jorma16:53,3 1:41,7
1331Suvanto Jarno16:53,3 1:41,7
1426Isotalo Jorma17:37,7 2:26,1
1533Koivurinne Erkko17:45,9 2:34,3
1625Vähämaa Atte17:55,4 2:43,8
1730Sandbacka Esa18:01,9 2:50,3
1829Andevei Sven18:46,6 3:35,0


Keskeyttäneet: 34, Rantasalo Esa, 2B, Muu syy
 
Luokka 8, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc , Lähti:1

Keskeyttäneet: 15, Häkkilä Atte, 1B, Muu syy
 
Luokka 9, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 2050 cc , Lähti:5
EK3, 8.7km, nopein: 101.7km/h
SijNroNimiTulosEro
113Hannuksela Tommi5:07,9
214Ruohorinne Hannu5:15,47,5
311Savenius Timo6:33,21:25,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Hannuksela Tommi15:52,8
214Ruohorinne Hannu16:09,0 16,2
311Savenius Timo20:01,7 4:08,9


Keskeyttäneet: 12, Nordström Ole, 3A, Tekninen syy  -   21, Virta Mika, 1B, ?
 
Luokka 10, Klassik <81 yli 1650 cc , Lähti:4
EK3, 8.7km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku5:33,4
28Lindholm Bertil5:49,015,6
39Sarkimo Juha5:56,222,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku17:10,6
28Lindholm Bertil17:36,2 25,6
39Sarkimo Juha18:09,9 59,3


Keskeyttäneet: 7, Aaltio Juha, 1B, Ulosajo
 
Luokka 11, Klassik <81 alle 1650 cc , Lähti:4
EK3, 8.7km, nopein: 91.3km/h
SijNroNimiTulosEro
15Myllyntaus Jussi5:43,2
24HĂĄllfast Keijo5:57,914,7
33Ruotimo timo6:28,645,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Myllyntaus Jussi17:19,9
24HĂĄllfast Keijo18:06,1 46,2
33Ruotimo timo19:35,4 2:15,5


Keskeyttäneet: 6, Kauppila Riku, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Klassik <81 alle 1350 cc , Lähti:2
EK3, 8.7km, nopein: 86.1km/h
SijNroNimiTulosEro
11Turtia Jari6:03,7
22Rantanen Jyrki6:42,438,7
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Turtia Jari18:28,4
22Rantanen Jyrki20:27,8 1:59,4

 
Luokka 13, Klassik <81 alle 1050 cc , Lähti:3
EK3, 8.7km, nopein: 96.1km/h
SijNroNimiTulosEro
170Kallioinen Arto5:25,9
269Halmela Ari6:11,445,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
170Kallioinen Arto16:19,6
269Halmela Ari18:52,8 2:33,2


Keskeyttäneet: 71, Virta Jani, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 14, Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa , Lähti:6
EK3, 8.7km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
187Söderström Janne5:18,7
288Nordberg Jussi5:22,94,2
383Ämmälä Jere5:41,022,3
485Kallioinen Eero6:18,259,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
188Nordberg Jussi15:45,1
287Söderström Janne16:27,2 42,1
383Ämmälä Jere16:51,3 1:06,2
485Kallioinen Eero18:00,3 2:15,2


Keskeyttäneet: 82, Sipponen Eero, 2B, Ulosajo  -   84, Tonteri Joonas, 2A, Ulosajo
 
Luokka 15, HR/Rallisprint yli 2050 cc , Lähti:5
EK3, 8.7km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiTulosEro
181Rajalin Jimmy4:59,3
280ohberg anders5:50,951,6
378Hakanperä Antti6:06,61:07,3
477Ă–sterholm Mikael6:22,31:23,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Rajalin Jimmy15:29,3
280ohberg anders16:45,4 1:16,1
378Hakanperä Antti17:57,7 2:28,4
477Ă–sterholm Mikael25:22,5 9:53,2


Keskeyttäneet: 79, Paananen Esa, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 16, HR/Rallisprint alle 1650 cc , Lähti:5
EK3, 8.7km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
173Koskela Toni5:15,5
276Haakanen Ville5:16,20,7
374Honkasalo Martti5:41,926,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Koskela Toni15:45,9
276Haakanen Ville16:25,2 39,3
374Honkasalo Martti17:04,7 1:18,8


Keskeyttäneet: 72, Peltonen Jonne, 3A, Muu syy  -   75, Pasanen Heikki, 2A, ?
 
Luokka 17, HR/Rallisprint alle 1400 cc , Lähti:0
 
Luokka 18, Naiset , Lähti:0
 
Luokka 19, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:8
EK3, 8.7km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiTulosEro
199Vähäsantanen Sami4:57,0
290minkkinen tuomo5:39,742,7
389Kauppinen Petteri5:48,751,7
493Laaksonen Sami5:59,51:02,5
591Pellinen Tero6:01,11:04,1
697Saukkomaa Herkko6:25,21:28,2
798Nikku Jarmo7:36,92:39,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Vähäsantanen Sami15:37,3
290minkkinen tuomo17:10,1 1:32,8
389Kauppinen Petteri17:48,8 2:11,5
491Pellinen Tero17:53,0 2:15,7
593Laaksonen Sami18:13,5 2:36,2
697Saukkomaa Herkko18:59,1 3:21,8
798Nikku Jarmo23:42,4 8:05,1


Keskeyttäneet: 92, Pihlajavesi Pertti, 1B, Ulosajo
 
Luokka 20, Nuoret nuotti alle 2050cc , Lähti:1
EK3, 8.7km, nopein: 85.3km/h
SijNroNimiTulosEro
117Flemming Max6:07,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Flemming Max19:03,4