South West Motorsport Pienoisralli

Tulokset  Keskeyttäneet (21)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY27.09.2022 - 10:11
South West Motorsport Pienoisralli
LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
South West Motorsport
 
 
 
Luokka 1, Vakio ja n alle 1600 cc, Lähti:7
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
61
Viljamaa Peetu
Nurmi Jari
Rajamäki
Rajamäki
Ford Fiesta16:28,9
2
66
Venho Jesse
Kiviaho Janne
Salo
Salo
Peugeot 206 XS17:33,5 1:04,61:04,6
3
64
Koskinen Jani
Aarikka Eero
Jokioinen
Turku
Citroen Saxo vts17:37,4 1:08,53,9
4
62
Aro Otto
Mikkonen Jere
Lieto
Nousiainen
Peugeot 17:45,2 1:16,37,8
5
63
Sarjula Esko
Laine Janne
Mäntyharju
Valkeala
Ford Fiesta18:55,3 2:26,41:10,1
6
68
Laakso Mikael
Varjo Tino
Naantali
Mietoinen
Renault Megane coupe19:06,8 2:37,911,5

Keskeyttäneet: 67, Niini Jarno, LÄHTÖ, Tekninen syy
 
Luokka 2, Turbo 2wd cc ja polttoaine vapaa, Lähti:0
 
Luokka 3, Senior 2 wd, Lähti:9
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
60
Puhakka Esa
Tuovinen Minna
Vantaa
Vantaa
Toyota 16:18,9
2
58
√Ėsterholm Stig
√Ėsterholm Leif
tammisaari
tammisaari
BMW m316:30,9 12,012,0
3
59
Peltola Heikki
Holmberg Roger
Pojo
Karis
Ford Escort MK116:45,7 26,814,8
4
51
Rantala Tuomo
Rantala Kari
TBA
TBA
Ford Escort17:09,8 50,924,1
5
54
Sakselin Keijo
Sakselin Riki
Salo
Salo
Volvo 18:37,7 2:18,81:27,9

Keskeyttäneet: 53, Mattila Heikki, 1B, Ulosajo  -   55, Rauhala Anssi, 1B, Ulosajo  -   56, kanerva kari, 3A, Tekninen syy  -   57, Stenberg Harri, 3A, ?
 
Luokka 4, Historik nuotti, Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
20
Suokka Jani
Rantala Henri
TBA
TBA
Peugeot 205 rallye16:45,9
2
23
Selänne Juha
Puhakka Tape
Vantaa
Lohja
Mazda rx 716:54,4 8,58,5

Keskeyttäneet: 18, Wiklund Johan Kio, 2B, ?  -   19, R√∂nkk√∂ Jari, 1B, Muu syy
 
Luokka 5, Nuotti nuoret 16-18 alle 1650cc, Lähti:0
 
Luokka 6, Nuotti 4wd , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
48
Haataja Mikko
Konkola Niko
Lohja
Lohja
Mitsubishi evo914:41,1
2
46
Puhakka Ville
Hokkanen Riikka
Kouvola
Kouvola
Mitsubishi Lancer E514:44,2 3,13,1
3
45
Wikström Janne
Sillanpää Teemu
Karjaa
Vantaa
Mitsubishi Lancer Evo515:16,4 35,332,2
4
47
Reinikainen Petri
Hallia Timo
Hyvinkää
Ikaalinen
Mitsu E915:35,1 54,018,7

Keskeyttäneet: 49, juolahti arto, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 7, Nuotti 2wd , Lähti:19
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
43
Luhtaniemi Jani
Jauhiainen Juha-Pekka
Tuusula
Hyvinkää
Ford 15:11,6
2
40
Huhtala Tommi
Sulonen Sami
Humppila
Humppila
Ford Escort RS200015:20,7 9,19,1
3
42
Wirtanen Edgar
Lunden Jonas
Tenhola
Karjaa
Opel Astra15:32,4 20,811,7
4
44
Seilo Joni
Salonen Janne
Parkano
Parkano
Honda Civic Type R15:41,0 29,48,6
5
41
Söderström Jonny
Söderström Teppo
Tammisaari
Kerava
Alfa Romeo15:46,9 35,35,9
6
32
Virolainen Sami
Wahlman Tero
Martinkylä
Kerava
Bmw 325i15:55,5 43,98,6
7
39
Markkanen Kalle
Lehtola Kim
Espoo
Espoo
Citroen 16:12,0 1:00,416,5
8
37
Gylden Ari
Myyrinmaa Sami
Rajamäki
Nurmijärvi
BMW M316:18,2 1:06,66,2
9
36
Saarinen Heikki
Saarinen Kari
Jokela, Tuusula
Järvenpää
Opel Astra 36557 GSI16:26,9 1:15,38,7
10
38
Virtanen Harri
Juholin Anders
Järvenpää
Vantaa
Honda Integra16:35,9 1:24,39,0
11
27
paulanto Janne
√Öberg timo
nurmijärvi
nurmijärvi
bmw 32816:39,2 1:27,63,3
12
24
Laakso Jorma
Koskela Tapio
Riihimäki
TBA
Vw Polo16:53,3 1:41,714,1
13
31
Suvanto Jarno
Nikusaari Miika
Nousiainen
Uusikaupunki
Bmw 325i e3016:53,3 1:41,7
14
26
Isotalo Jorma
Vuohelainen Raimo
Espoo
Helsinki
Ford Escort RS200016V17:37,7 2:26,144,4
15
33
Koivurinne Erkko
Takala Timo
Julkujärvi
Turenki
Opel Astra f gsi17:45,9 2:34,38,2
16
25
Vähämaa Atte
Laine Timo
Riihimäki
Salo
BMW V160017:55,4 2:43,89,5
17
30
Sandbacka Esa
Valli Pasi
Salo
Lieto
Lada samara18:01,9 2:50,36,5
18
29
Andevei Sven
N√Ķlvak Jan
Tuusula
Tallinn viro
Honda crx18:46,6 3:35,044,7

Keskeyttäneet: 34, Rantasalo Esa, 2B, Muu syy
 
Luokka 8, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 1650 cc , Lähti:1

Keskeyttäneet: 15, H√§kkil√§ Atte, 1B, Muu syy
 
Luokka 9, Nuoret 15-18 v 2 wd alle 2050 cc , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
13
Hannuksela Tommi
Täheste Urmo
Espoo
Espoo
Ford Escort RS180015:52,8
2
14
Ruohorinne Hannu
Sassi Kari
Lohja
Lohja
Opel Kadett D16:09,0 16,216,2
3
11
Savenius Timo
Tuominen Timo
Vantaa
Helsinki
Volvo 142 S20:01,7 4:08,93:52,7

Keskeyttäneet: 12, Nordstr√∂m Ole, 3A, Tekninen syy  -   21, Virta Mika, 1B, ?
 
Luokka 10, Klassik <81 yli 1650 cc , Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
10
Taipale Markku
Sulonen Ilkka
Kirkkonummi
Turku
Ford Escort TC17:10,6
2
8
Lindholm Bertil
Pohjonen Jukka
Espoo
Helsinki
Consul Cortina Lotus17:36,2 25,625,6
3
9
Sarkimo Juha
Sarkimo Ari
Sammatti
Sammatti
Ford Escort 160018:09,9 59,333,7

Keskeyttäneet: 7, Aaltio Juha, 1B, Ulosajo
 
Luokka 11, Klassik <81 alle 1650 cc , Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
5
Myllyntaus Jussi
Pelkonen Juha
Korpilahti
Jyväskylä
Peugeot 205 Rallye17:19,9
2
4
Hållfast Keijo
Laaksonen Juha
Porvoo
Espoo
Toyota Starlet18:06,1 46,246,2
3
3
Ruotimo timo
Ruotimo Roope
Vantaa
Vantaa
peugeot 205 rallye19:35,4 2:15,51:29,3

Keskeyttäneet: 6, Kauppila Riku, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Klassik <81 alle 1350 cc , Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
1
Turtia Jari
Turtia Janne
Raisio
Turku
Wartburg 353W18:28,4
2
2
Rantanen Jyrki
Rantanen Elina
Lempäälä
Lempäälä
Fiat 850 coupe20:27,8 1:59,41:59,4
 
Luokka 13, Klassik <81 alle 1050 cc , Lähti:3
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
70
Kallioinen Arto
TBA
Merikarvia
TBA
Mitsubishi EVO316:19,6
2
69
Halmela Ari
Halmela Esa
Vantaa
Kärkölä
Toyota 18:52,8 2:33,22:33,2

Keskeyttäneet: 71, Virta Jani, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 14, Klassik 4wd alle 95 vm. / cc vapaa , Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
88
Nordberg Jussi
Kouhia Tiina Susanna
Rauma
Kerava
Bmw 15:45,1
2
87
Söderström Janne
Söderström Oliver
Ekenäs
Ekenäs
BMW 32516:27,2 42,142,1
3
83
√Ąmm√§l√§ Jere
Arttu Vastamäki
Uusikaupunki
Mynämäki
Bmw M316:51,3 1:06,224,1
4
85
Kallioinen Eero
Heinonen Petri
Merikarvia
Pori
BMW 32518:00,3 2:15,21:08,9

Keskeyttäneet: 82, Sipponen Eero, 2B, Ulosajo  -   84, Tonteri Joonas, 2A, Ulosajo
 
Luokka 15, HR/Rallisprint yli 2050 cc , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
81
Rajalin Jimmy
Björkqvist Henrik
Tammisaari
Tammisaari
Ford 15:29,3
2
80
ohberg anders
malm david
skuru
taalintehdas
ford escort mk216:45,4 1:16,11:16,1
3
78
Hakanperä Antti
Suomela Tomi
Säkylä
Loimaa
Ford Escort17:57,7 2:28,41:12,3
4
77
√Ėsterholm Mikael
Sundström Mats
Tammisaari
Pohja
Escort RS 200025:22,5 9:53,27:24,8

Keskeyttäneet: 79, Paananen Esa, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 16, HR/Rallisprint alle 1650 cc , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
73
Koskela Toni
Jauhiainen Miikka
Kerava
Pornainen
Toyota Starlet15:45,9
2
76
Haakanen Ville
Virtanen Sauli
Ylönkylä
Ylönkylä
Toyota Corolla GT16:25,2 39,339,3
3
74
Honkasalo Martti
Honkasalo Kirsi
Mustio
Mustio
Toyota starlet17:04,7 1:18,839,5

Keskeyttäneet: 72, Peltonen Jonne, 3A, Muu syy  -   75, Pasanen Heikki, 2A, ?
 
Luokka 17, HR/Rallisprint alle 1400 cc , Lähti:0
 
Luokka 18, Naiset , Lähti:0
 
Luokka 19, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:8
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
99
Vähäsantanen Sami
Uusi-Raajasalo Antti
Kankaanpää
Kankaanpää
Nissan Almera15:37,3
2
90
minkkinen tuomo
isokangas mika-juhani
salo
salo
Toyota Starlet17:10,1 1:32,81:32,8
3
89
Kauppinen Petteri
Falck Johannes
Riihimäki
Riihimäki
Ford escort rs 200017:48,8 2:11,538,7
4
91
Pellinen Tero
Saari Miikka
Nurmo
Nurmo
Bmw 325i17:53,0 2:15,74,2
5
93
Laaksonen Sami
Niini Tomi
Salo
Salo
Toyota corolla18:13,5 2:36,220,5
6
97
Saukkomaa Herkko
Kohonen Severi
Keuruu
Mänttä
BMW 32518:59,1 3:21,845,6
7
98
Nikku Jarmo
Raimo Kuha
Helsinki
Helsinki
Lada 110 V 150023:42,4 8:05,14:43,3

Keskeyttäneet: 92, Pihlajavesi Pertti, 1B, Ulosajo
 
Luokka 20, Nuoret nuotti alle 2050cc , Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
17
Flemming Max
Roos Jan-√Öke
Raasepori
Raasepori
Ford Escort Mexico19:03,4