23.2.2019 II Kuhmoisten Sora -Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (49)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
II Kuhmoisten Sora -Ralli
23.2.2019
EK 4, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
Tullan Ua
Pihlajakoski
 
Luokka 10, Yleinen, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) enint√§√§n 2200cc, Lähti:2
EK4, 14.49km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Hinkka Reijo9:25,9
2113Stålhammar Eetu9:45,219,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1113Stålhammar Eetu31:33,1
2112Hinkka Reijo31:34,9 1,8

 
Luokka 11, Yleinen, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) yli 2200cc, Lähti:1

Keskeyttäneet: 114, Wirtanen Kari, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Juniorit, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) enint√§√§n 2200cc, Lähti:11
EK4, 14.49km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1126Siirilä Juha8:49,2
2121Kononen Olli-Pekka9:08,819,6
3122Arkko Kimmo9:09,920,7
4125Laaksonen Rasmus9:11,922,7
5118Saarinen Heikki9:43,053,8
6120Suni Aki9:55,51:06,3
7123Jokinen Jari10:15,61:26,4
8119Kelloperä Joni10:16,51:27,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1126Siirilä Juha29:02,3
2122Arkko Kimmo30:16,1 1:13,8
3121Kononen Olli-Pekka30:52,4 1:50,1
4125Laaksonen Rasmus31:02,9 2:00,6
5118Saarinen Heikki31:13,6 2:11,3
6120Suni Aki32:32,1 3:29,8
7123Jokinen Jari33:35,4 4:33,1
8119Kelloperä Joni37:29,2 8:26,9


Keskeyttäneet: 115, Kyt√∂l√§ Mika, 2A, Tekninen syy  -   116, Ij√§s Ari, 4B, Tekninen syy  -   117, Bruun Kai, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 13, Juniorit, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) yli 2200cc, Lähti:5
EK4, 14.49km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Lehtonen Ville8:51,4
2132Lehtonen Markus9:18,527,1
3130Tuuri Tuomas9:21,830,4
4128Rantanen Joonas9:27,936,5
5131Mieskonen Ari9:48,457,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Lehtonen Ville29:13,9
2132Lehtonen Markus30:32,3 1:18,4
3130Tuuri Tuomas30:55,6 1:41,7
4128Rantanen Joonas31:30,2 2:16,3
5131Mieskonen Ari32:43,7 3:29,8

 
Luokka 14, Yleinen, Juniori, Seniori, Nuotti, Fia-R5, Super 2000 rally, Fia N, Fia R4, WRC 02-18, RE85 polttoaineella ajavat Fin-R ja Fin-N autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1
EK4, 14.49km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1133Luoto Aarre9:11,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1133Luoto Aarre29:31,8

 
Luokka 15, Yleinen, Juniori, Seniori, Nuotti, FIA R2. FIA R3, FIA R3T, FIA R3D, Super 1600. Ryhm√§ N/A TDi 2-veto, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK4, 14.49km, nopein: 95km/h
SijNroNimiTulosEro
1134Autio Anssi9:09,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1134Autio Anssi30:22,8


Keskeyttäneet: 135, Joensuu Toni, 3B, Tekninen syy  -   136, Pietik√§inen Juho, 2B, Tekninen syy  -   137, Ker√§nen Joonas, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 16, Nuoret; V1600, alle 1600cc, Lähti:4
EK4, 14.49km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1140Saarinen Konsta9:20,2
2138Helander Leevi9:30,510,3
3139Nurmi Luka9:51,231,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1140Saarinen Konsta30:30,9
2138Helander Leevi31:37,8 1:06,9
3139Nurmi Luka32:33,9 2:03,0


Keskeyttäneet: 141, Etel√§niemi Jesse, 1B, Ulosajo
 
Luokka 17, Trophy, V1600 A, Fin-R, FIA R1 Trophy 1400, V1600, Lähti:7
EK4, 14.49km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1144Haarla Aarne9:16,6
2146Suokas Ville9:16,90,3
3149Laaksomaa Pasi9:20,43,8
4142Savikko Aleksi9:22,25,6
5148Koskema Janne9:30,113,5
6147Kurkinen Kimmo9:38,722,1
7145Jutila Tomi10:08,852,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1149Laaksomaa Pasi30:34,7
2144Haarla Aarne30:44,5 9,8
3146Suokas Ville30:52,2 17,5
4142Savikko Aleksi31:11,8 37,1
5148Koskema Janne31:21,6 46,9
6147Kurkinen Kimmo31:49,5 1:14,8
7145Jutila Tomi33:42,5 3:07,8

 
Luokka 18, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet alle 1300cc, Lähti:0
 
Luokka 19, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet alle 1600cc, Lähti:1
EK4, 14.49km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Kortelahti Eero9:22,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Kortelahti Eero31:10,3

 
Luokka 20, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet yli 1600cc, Lähti:1
EK4, 14.49km, nopein: 81.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1153Söyring Petri10:37,2
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1153Söyring Petri35:19,6