23.2.2019 II Kuhmoisten Sora -Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (49)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 Maali> Yleiskilpailun tulos
II Kuhmoisten Sora -Ralli
23.2.2019
EK 5, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
Tullan Ua
Puukkoinen
 
Luokka 10, Yleinen, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) enint√§√§n 2200cc, Lähti:2
EK5, 24.98km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1113Stålhammar Eetu15:54,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1113Stålhammar Eetu47:27,8


Keskeyttäneet: 112, Hinkka Reijo, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 11, Yleinen, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) yli 2200cc, Lähti:1

Keskeyttäneet: 114, Wirtanen Kari, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 12, Juniorit, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) enint√§√§n 2200cc, Lähti:11
EK5, 24.98km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1126Siirilä Juha14:37,9
2122Arkko Kimmo15:10,032,1
3121Kononen Olli-Pekka15:24,947,0
4120Suni Aki16:25,41:47,5
5119Kelloperä Joni16:54,02:16,1
6123Jokinen Jari17:03,82:25,9
7125Laaksonen Rasmus18:01,53:23,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1126Siirilä Juha43:40,2
2122Arkko Kimmo45:26,1 1:45,9
3121Kononen Olli-Pekka46:17,3 2:37,1
4120Suni Aki48:57,5 5:17,3
5125Laaksonen Rasmus49:04,4 5:24,2
6123Jokinen Jari50:39,2 6:59,0
7119Kelloperä Joni54:23,2 10:43,0


Keskeyttäneet: 115, Kyt√∂l√§ Mika, 2A, Tekninen syy  -   116, Ij√§s Ari, 4B, Tekninen syy  -   117, Bruun Kai, 1B, Tekninen syy  -   118, Saarinen Heikki, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 13, Juniorit, 16 rengas (F,FinR,FIA,R2,FIA R3,A,N) yli 2200cc, Lähti:5
EK5, 24.98km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Lehtonen Ville14:37,2
2128Rantanen Joonas15:11,234,0
3130Tuuri Tuomas15:23,346,1
4132Lehtonen Markus15:31,754,5
5131Mieskonen Ari16:01,01:23,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Lehtonen Ville43:51,1
2132Lehtonen Markus46:04,0 2:12,9
3130Tuuri Tuomas46:18,9 2:27,8
4128Rantanen Joonas46:41,4 2:50,3
5131Mieskonen Ari48:44,7 4:53,6

 
Luokka 14, Yleinen, Juniori, Seniori, Nuotti, Fia-R5, Super 2000 rally, Fia N, Fia R4, WRC 02-18, RE85 polttoaineella ajavat Fin-R ja Fin-N autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1
EK5, 24.98km, nopein: 102km/h
SijNroNimiTulosEro
1133Luoto Aarre14:41,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1133Luoto Aarre44:13,4

 
Luokka 15, Yleinen, Juniori, Seniori, Nuotti, FIA R2. FIA R3, FIA R3T, FIA R3D, Super 1600. Ryhm√§ N/A TDi 2-veto, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK5, 24.98km, nopein: 100.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1134Autio Anssi14:58,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1134Autio Anssi45:21,5


Keskeyttäneet: 135, Joensuu Toni, 3B, Tekninen syy  -   136, Pietik√§inen Juho, 2B, Tekninen syy  -   137, Ker√§nen Joonas, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 16, Nuoret; V1600, alle 1600cc, Lähti:4
EK5, 24.98km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1140Saarinen Konsta15:38,2
2138Helander Leevi15:52,013,8
3139Nurmi Luka16:11,132,9
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1140Saarinen Konsta46:09,1
2138Helander Leevi47:29,8 1:20,7
3139Nurmi Luka48:45,0 2:35,9


Keskeyttäneet: 141, Etel√§niemi Jesse, 1B, Ulosajo
 
Luokka 17, Trophy, V1600 A, Fin-R, FIA R1 Trophy 1400, V1600, Lähti:7
EK5, 24.98km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1146Suokas Ville15:10,2
2149Laaksomaa Pasi15:18,17,9
3142Savikko Aleksi15:28,518,3
4144Haarla Aarne15:32,522,3
5148Koskema Janne15:54,544,3
6145Jutila Tomi16:29,81:19,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1149Laaksomaa Pasi45:52,8
2146Suokas Ville46:02,4 9,6
3144Haarla Aarne46:17,0 24,2
4142Savikko Aleksi46:40,3 47,5
5148Koskema Janne47:16,1 1:23,3
6145Jutila Tomi50:12,3 4:19,5


Keskeyttäneet: 147, Kurkinen Kimmo, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet alle 1300cc, Lähti:0
 
Luokka 19, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet alle 1600cc, Lähti:1
EK5, 24.98km, nopein: 94.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Kortelahti Eero15:55,9
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Kortelahti Eero47:06,2

 
Luokka 20, Yleinen, Juniorit. Historic, kaikki ik√§kaudet yli 1600cc, Lähti:1
EK5, 24.98km, nopein: 62.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1153Söyring Petri23:49,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1153Söyring Petri59:09,4