2.3.2019 Lielahden Autokeskus Rallispecial

Tulokset  Keskeyttäneet (4)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Lielahden Autokeskus Rallispecial
2.3.2019
EK 1, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Rallimiehet Ry
EK 1
 
Luokka 1, Nuotti 2wd / cc vapaa, Lähti:6
EK1, 7.7km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
164Jari Suontausta4:37,6
21Henri Tuomisto4:41,23,6
35matti ahonen4:52,314,7
425Jussi Iivari4:58,020,4
52Joni Kohonen5:02,424,8
64niko tukia5:16,038,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Jari Suontausta4:37,6
21Henri Tuomisto4:41,2 3,6
35matti ahonen4:52,3 14,7
425Jussi Iivari4:58,0 20,4
52Joni Kohonen5:02,4 24,8
64niko tukia5:16,0 38,4

 
Luokka 2, Nuotti 4wd / cc vapaa, Lähti:2
EK1, 7.7km, nopein: 85.4km/h
SijNroNimiTulosEro
16Aatu Tunturi5:24,6
27Joona Paatsola5:26,51,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Aatu Tunturi5:24,6
27Joona Paatsola5:26,5 1,9

 
Luokka 3, 4wd / cc vapaa, Lähti:3
EK1, 7.7km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiTulosEro
110Jukka Lappalainen4:44,4
29Esa Puhakka4:47,32,9
38Mikko Suvinen4:58,313,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Jukka Lappalainen4:44,4
29Esa Puhakka4:47,3 2,9
38Mikko Suvinen4:58,3 13,9

 
Luokka 4, Nuoret, vakio / gr 1 / N alle 1600 cc, Lähti:6
EK1, 7.7km, nopein: 89.2km/h
SijNroNimiTulosEro
112Joonas Tonteri5:10,9
213Ilkka Manier5:17,36,4
315Ville Sällinen5:35,224,3
416Juuso Mäkinen5:39,328,4
514Mika Laitinen5:52,541,6
611Eetu Tukiainen5:56,445,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Joonas Tonteri5:10,9
213Ilkka Manier5:17,3 6,4
315Ville Sällinen5:35,2 24,3
416Juuso Mäkinen5:39,3 28,4
514Mika Laitinen5:52,5 41,6
611Eetu Tukiainen5:56,4 45,5

 
Luokka 5, Nuoret, A / F / Historic alle 2050cc, Lähti:1
EK1, 7.7km, nopein: 85.8km/h
SijNroNimiTulosEro
117Jimi Hokkanen5:22,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Jimi Hokkanen5:22,9

 
Luokka 6, Historic alle 1350 cc, Lähti:5
EK1, 7.7km, nopein: 87.3km/h
SijNroNimiTulosEro
150Jari Päivärinta5:17,6
218Raine Lepoaho5:43,025,4
319juha heikkilä5:49,131,5
420Janne Solatie5:56,338,7
521Veijo Ylimys6:09,652,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Jari Päivärinta5:17,6
218Raine Lepoaho5:43,0 25,4
319juha heikkilä5:49,1 31,5
420Janne Solatie5:56,3 38,7
521Veijo Ylimys6:09,6 52,0

 
Luokka 7, Historic yli 1350 cc, Lähti:4
EK1, 7.7km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiTulosEro
124Jukka - Kossu - Koskinen5:00,6
266Nico Valkonen5:04,53,9
323Eetu Ekonen5:12,411,8
422JYRKI MERONEN5:54,253,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Jukka - Kossu - Koskinen5:00,6
266Nico Valkonen5:04,5 3,9
323Eetu Ekonen5:12,4 11,8
422JYRKI MERONEN5:54,2 53,6

 
Luokka 8, Hr / A / F / Proto alle 1650 cc, Lähti:5
EK1, 7.7km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
127Raimo Kovanen4:33,5
226Teemu Kuusinen4:36,63,1
344Ville Keljo4:58,224,7
428Jan Talso5:00,226,7
543Aukusti Moilanen5:07,433,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Raimo Kovanen4:33,5
226Teemu Kuusinen4:36,6 3,1
344Ville Keljo4:58,2 24,7
428Jan Talso5:00,2 26,7
543Aukusti Moilanen5:07,4 33,9

 
Luokka 9, Hr / A / F / Proto yli 1650cc, Lähti:13
EK1, 7.7km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Jonni Ruottunen4:27,8
229Henri Hakamäki4:47,519,7
334Samuel Uusitalo4:53,926,1
430Juha Sällinen4:56,428,6
540Petri Laine5:00,632,8
636Tuomo Hinttu5:03,035,2
742Rami Härkönen5:03,435,6
839Heikki Knuuttila5:07,539,7
932Jani Rahkonen5:08,340,5
1035Esa Kirjonen5:11,043,2
1131Kimmo Särkikoski5:12,044,2
1238Henri Saukkomaa5:15,047,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Jonni Ruottunen4:27,8
229Henri Hakamäki4:47,5 19,7
334Samuel Uusitalo4:53,9 26,1
430Juha Sällinen4:56,4 28,6
540Petri Laine5:00,6 32,8
636Tuomo Hinttu5:03,0 35,2
742Rami Härkönen5:03,4 35,6
839Heikki Knuuttila5:07,5 39,7
932Jani Rahkonen5:08,3 40,5
1035Esa Kirjonen5:11,0 43,2
1131Kimmo Särkikoski5:12,0 44,2
1238Henri Saukkomaa5:15,0 47,2


Keskeyttäneet: 37, Teppo Flyktman, 1B, √∂ljy loppu
 
Luokka 10, Senior / cc vapaa, Lähti:6
EK1, 7.7km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
165Petteri Rantanen4:49,8
249erik parkkonen5:08,718,9
351Juha Kaipainen5:09,820,0
448Vesa Minkkilä5:12,222,4
546Jyrki Maukonen5:17,727,9
647Arto Tuomoja5:25,235,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Petteri Rantanen4:49,8
249erik parkkonen5:08,7 18,9
351Juha Kaipainen5:09,8 20,0
448Vesa Minkkilä5:12,2 22,4
546Jyrki Maukonen5:17,7 27,9
647Arto Tuomoja5:25,2 35,4

 
Luokka 11, Naiset / cc vapaa, Lähti:2
EK1, 7.7km, nopein: 93.8km/h
SijNroNimiTulosEro
152Jonna-Julia Valme4:55,4
253Tiina Tanner6:54,01:58,6
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Jonna-Julia Valme4:55,4
253Tiina Tanner6:54,0 1:58,6

 
Luokka 12, Aloittelijat alle 5 kilpailua / cc vapaa, Lähti:8
EK1, 7.7km, nopein: 93.5km/h
SijNroNimiTulosEro
157Tero Linden4:56,6
260Markus Minkkilä5:01,24,6
354Henri Liimatainen5:03,46,8
459Toni Hagelin5:07,210,6
558Emil Nyblom5:07,911,3
661Juha-matti Kinnunen5:11,915,3
755Herkko Saukkomaa5:12,616,0
856Riku Hokkanen5:38,942,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Tero Linden4:56,6
260Markus Minkkilä5:01,2 4,6
354Henri Liimatainen5:03,4 6,8
459Toni Hagelin5:07,2 10,6
558Emil Nyblom5:07,9 11,3
661Juha-matti Kinnunen5:11,9 15,3
755Herkko Saukkomaa5:12,6 16,0
856Riku Hokkanen5:38,9 42,3