2.3.2019 Lielahden Autokeskus Rallispecial

Tulokset  Keskeyttäneet (4)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 Maali> Yleiskilpailun tulos
Lielahden Autokeskus Rallispecial
2.3.2019
EK 2, LUOKKATULOKSET
Kaikki luokat
Rallimiehet Ry
EK 2
 
Luokka 1, Nuotti 2wd / cc vapaa, Lähti:6
EK2, 7.7km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiTulosEro
11Henri Tuomisto4:25,0
264Jari Suontausta4:34,09,0
35matti ahonen4:41,516,5
425Jussi Iivari4:46,721,7
52Joni Kohonen4:52,427,4
64niko tukia5:14,849,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Henri Tuomisto9:06,2
264Jari Suontausta9:11,6 5,4
35matti ahonen9:33,8 27,6
425Jussi Iivari9:44,7 38,5
52Joni Kohonen9:54,8 48,6
64niko tukia10:30,8 1:24,6

 
Luokka 2, Nuotti 4wd / cc vapaa, Lähti:2
EK2, 7.7km, nopein: 93.8km/h
SijNroNimiTulosEro
16Aatu Tunturi4:55,4
27Joona Paatsola5:03,88,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Aatu Tunturi10:20,0
27Joona Paatsola10:30,3 10,3

 
Luokka 3, 4wd / cc vapaa, Lähti:3
EK2, 7.7km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiTulosEro
110Jukka Lappalainen4:32,2
29Esa Puhakka4:39,77,5
38Mikko Suvinen4:48,316,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Jukka Lappalainen9:16,6
29Esa Puhakka9:27,0 10,4
38Mikko Suvinen9:46,6 30,0

 
Luokka 4, Nuoret, vakio / gr 1 / N alle 1600 cc, Lähti:6
EK2, 7.7km, nopein: 94.8km/h
SijNroNimiTulosEro
113Ilkka Manier4:52,4
212Joonas Tonteri5:04,311,9
315Ville Sällinen5:06,414,0
411Eetu Tukiainen5:12,820,4
516Juuso Mäkinen5:16,223,8
614Mika Laitinen5:21,128,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Ilkka Manier10:09,7
212Joonas Tonteri10:15,2 5,5
315Ville Sällinen10:41,6 31,9
416Juuso Mäkinen10:55,5 45,8
511Eetu Tukiainen11:09,2 59,5
614Mika Laitinen11:13,6 1:03,9

 
Luokka 5, Nuoret, A / F / Historic alle 2050cc, Lähti:1
EK2, 7.7km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiTulosEro
117Jimi Hokkanen4:57,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
117Jimi Hokkanen10:20,7

 
Luokka 6, Historic alle 1350 cc, Lähti:5
EK2, 7.7km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
150Jari Päivärinta5:06,9
218Raine Lepoaho5:23,316,4
319juha heikkilä5:32,025,1
421Veijo Ylimys5:41,634,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Jari Päivärinta10:24,5
218Raine Lepoaho11:06,3 41,8
319juha heikkilä11:21,1 56,6
421Veijo Ylimys11:51,2 1:26,7


Keskeyttäneet: 20, Janne Solatie, 2B, s√§hk√∂vika
 
Luokka 7, Historic yli 1350 cc, Lähti:4
EK2, 7.7km, nopein: 97km/h
SijNroNimiTulosEro
166Nico Valkonen4:45,9
224Jukka - Kossu - Koskinen4:51,25,3
323Eetu Ekonen5:00,915,0
422JYRKI MERONEN5:45,859,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
166Nico Valkonen9:50,4
224Jukka - Kossu - Koskinen9:51,8 1,4
323Eetu Ekonen10:13,3 22,9
422JYRKI MERONEN11:40,0 1:49,6

 
Luokka 8, Hr / A / F / Proto alle 1650 cc, Lähti:5
EK2, 7.7km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
127Raimo Kovanen4:27,9
226Teemu Kuusinen4:28,20,3
343Aukusti Moilanen4:48,420,5
428Jan Talso4:51,123,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
127Raimo Kovanen9:01,4
226Teemu Kuusinen9:04,8 3,4
328Jan Talso9:51,3 49,9
443Aukusti Moilanen9:55,8 54,4


Keskeyttäneet: 44, Ville Keljo, 2B, Tekninen
 
Luokka 9, Hr / A / F / Proto yli 1650cc, Lähti:13
EK2, 7.7km, nopein: 104.1km/h
SijNroNimiTulosEro
133Jonni Ruottunen4:26,2
229Henri Hakamäki4:33,97,7
334Samuel Uusitalo4:34,98,7
440Petri Laine4:46,720,5
536Tuomo Hinttu4:48,522,3
642Rami Härkönen4:49,723,5
731Kimmo Särkikoski4:54,628,4
839Heikki Knuuttila4:55,529,3
938Henri Saukkomaa4:55,729,5
1032Jani Rahkonen4:57,431,2
1135Esa Kirjonen5:01,335,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Jonni Ruottunen8:54,0
229Henri Hakamäki9:21,4 27,4
334Samuel Uusitalo9:28,8 34,8
440Petri Laine9:47,3 53,3
536Tuomo Hinttu9:51,5 57,5
642Rami Härkönen9:53,1 59,1
739Heikki Knuuttila10:03,0 1:09,0
832Jani Rahkonen10:05,7 1:11,7
931Kimmo Särkikoski10:06,6 1:12,6
1038Henri Saukkomaa10:10,7 1:16,7
1135Esa Kirjonen10:12,3 1:18,3


Keskeyttäneet: 30, Juha S√§llinen, 2B, Tekninen  -   37, Teppo Flyktman, 1B, √∂ljy loppu
 
Luokka 10, Senior / cc vapaa, Lähti:6
EK2, 7.7km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
165Petteri Rantanen4:35,6
247Arto Tuomoja4:39,94,3
348Vesa Minkkilä4:55,219,6
449erik parkkonen4:57,021,4
551Juha Kaipainen4:57,221,6
646Jyrki Maukonen5:04,328,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
165Petteri Rantanen9:25,4
247Arto Tuomoja10:05,1 39,7
349erik parkkonen10:05,7 40,3
451Juha Kaipainen10:07,0 41,6
548Vesa Minkkilä10:07,4 42,0
646Jyrki Maukonen10:22,0 56,6

 
Luokka 11, Naiset / cc vapaa, Lähti:2
EK2, 7.7km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
152Jonna-Julia Valme4:42,5
253Tiina Tanner6:48,22:05,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Jonna-Julia Valme9:37,9
253Tiina Tanner13:42,2 4:04,3

 
Luokka 12, Aloittelijat alle 5 kilpailua / cc vapaa, Lähti:8
EK2, 7.7km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
159Toni Hagelin4:43,4
260Markus Minkkilä4:44,00,6
357Tero Linden4:45,62,2
454Henri Liimatainen4:48,55,1
558Emil Nyblom4:58,415,0
655Herkko Saukkomaa4:58,915,5
761Juha-matti Kinnunen4:59,115,7
856Riku Hokkanen5:03,820,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Tero Linden9:42,2
260Markus Minkkilä9:45,2 3,0
359Toni Hagelin9:50,6 8,4
454Henri Liimatainen9:51,9 9,7
558Emil Nyblom10:06,3 24,1
661Juha-matti Kinnunen10:11,0 28,8
755Herkko Saukkomaa10:11,5 29,3
856Riku Hokkanen10:42,7 1:00,5