2.3.2019 Lielahden Autokeskus Rallispecial

Tulokset  Keskeyttäneet (4)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2       Luokkatulos
AJAKSI OY07.08.2022 - 22:28
Lielahden Autokeskus Rallispecial
2.3.2019
YLEISKILPAILUN TULOKSET
Kaikki luokat
Rallimiehet Ry
 
 
SijNroKuljettajaSeuraLk/PosAutoTulosEroEro ed.
1
33
Jonni Ruottunen
0
Lempäälä
0
9 / 1 volvo 240 8:54,0
2
27
Raimo Kovanen
Simo Sällinen
Konginkangas
Äänekoski
8 / 1 Toyota Corolla FX-GT 9:01,4 7,47,4
3
26
Teemu Kuusinen
Jukka Kivelä
Multia
Uurainen
8 / 2 Toyota Starlet 9:04,8 10,83,4
4
1
Henri Tuomisto
Jukka Rasi
Keuruu
Jyväskylä
1 / 1 Opel Astra Gsi 9:06,2 12,21,4
5
64
Jari Suontausta
Suvi Kemppainen
0
0
1 / 2 Honda Civic TypeR9:11,6 17,65,4
6
10
Jukka Lappalainen
Jarmo Nissinen
Varpaisjärvi
Keuruu
3 / 1 Mitsu Evo VII 9:16,6 22,65,0
7
29
Henri Hakamäki
Henna Kauppinen
Keuruu
Keuruu
9 / 2 Nissan almera 9:21,4 27,44,8
8
65
Petteri Rantanen
Jari Riihonen
0
0
10 / 1 BMW9:25,4 31,44,0
9
9
Esa Puhakka
Minna Tuovinen
Vantaa
Vantaa
3 / 2 Ford Sierra Cosworth 4x4 9:27,0 33,01,6
10
34
Samuel Uusitalo
Otto Kultalahti
Tervajoki
Seinäjoki
9 / 3 Opel Astra GSi 16v 9:28,8 34,81,8
11
5
matti ahonen
Flyktman Kristian
Lievestuore
Korpilahti
1 / 3 Bmw 325 9:33,8 39,85,0
12
52
Jonna-Julia Valme
Juho Nykänen
Mänttä
Mänttä
11 / 1 Honda Civic Type R 9:37,9 43,94,1
13
57
Tero Linden
0
Vesanka
0
12 / 1 Volvo 240 9:42,2 48,24,3
14
25
Jussi Iivari
Jooa Iivari
Korpilahti
Korpilahti
1 / 4 Volvo 9:44,7 50,72,5
15
60
Markus Minkkilä
Heikki Hautala
jyväskylä
jyväskylä
12 / 2 Bmw e36 compact 9:45,2 51,20,5
16
8
Mikko Suvinen
Mika Roponen
Kolho
Kolho
3 / 3 Mitsubishi evo4 9:46,6 52,61,4
17
40
Petri Laine
Ali Laine
Keuruu
Keuruu
9 / 4 Opel Ascona 9:47,3 53,30,7
18
66
Nico Valkonen
0
Jyväskylä
0
7 / 1 09:50,4 56,43,1
19
59
Toni Hagelin
Ari Gylden
Nurmijärvi
Nurmijärvi
12 / 3 bmw 325i e36 9:50,6 56,60,2
20
28
Jan Talso
Talso Jenna
Jyväskylä
Laukaa
8 / 3 Citroen C2 VTS 9:51,3 57,30,7
21
36
Tuomo Hinttu
Juha-Pekka Pohjankivi
Jämijärvi
Kullaa
9 / 5 BMW 9:51,5 57,50,2
22
24
Jukka - Kossu - Koskinen
Ari Normala
Orivesi
Pälkäne
7 / 2 Toyota Celica 1600 9:51,8 57,80,3
23
54
Henri Liimatainen
Hanna Hokkanen
Saarijärvi
Saarijärvi
12 / 4 Opel Astra gsi16v 9:51,9 57,90,1
24
42
Rami Härkönen
0
Haapamäki
0
9 / 6 Nissan Almera 9:53,1 59,11,2
25
2
Joni Kohonen
Severi Kohonen
Mänttä
Mänttä
1 / 5 BMW 325i 9:54,8 1:00,81,7
26
43
Aukusti Moilanen
Matias Heinänen
Saarijärvi
Saarijärvi
8 / 4 VW Polo 1,4 9:55,8 1:01,81,0
27
39
Heikki Knuuttila
Eero Koski-Lammi
Kauhajoki
Jalasjärvi
9 / 7 Vw Golf 10:03,0 1:09,07,2
28
47
Arto Tuomoja
Pekka Kivinen
Keuruu
Keuruu
10 / 2 Toyota corolla gt 10:05,1 1:11,12,1
29
32
Jani Rahkonen
Vesa Ritvaniemi
Laukaa
Laukaa
9 / 8 Ford Escort RS 10:05,7 1:11,70,6
30
49
erik parkkonen
markku heinävaara
toivakka
jyväskylä
10 / 3 volvo 242 10:05,7 1:11,7
31
58
Emil Nyblom
Tommi Alkula
NOKIA
Pirkkala
12 / 5 Citroen C2 R2 Max 10:06,3 1:12,30,6
32
31
Kimmo Särkikoski
Mika Lampi
IKAALINEN
Hämeenkyrö
9 / 9 Ford Escort 10:06,6 1:12,60,3
33
51
Juha Kaipainen
Heli Kortelainen
Laukaa
Laukaa
10 / 4 BMW 325 10:07,0 1:13,00,4
34
48
Vesa Minkkilä
Kari Minkkilä
petäjävesi
jyväskylä
10 / 5 opel ascona b 10:07,4 1:13,40,4
35
13
Ilkka Manier
Aki Uuttera
Keuruu
Keuruu
4 / 1 Renault megane v1600 10:09,7 1:15,72,3
36
38
Henri Saukkomaa
0
Keuruu
0
9 / 10 Bmw 325 10:10,7 1:16,71,0
37
61
Juha-matti Kinnunen
Janne Kautto
Laukaa
Jyväskylä
12 / 6 Honda Integra type-R 10:11,0 1:17,00,3
38
55
Herkko Saukkomaa
0
Keuruu
0
12 / 7 Bmw 325 i 10:11,5 1:17,50,5
39
35
Esa Kirjonen
Antti Pietari Finland
Hollola
0
9 / 11 Ford Escort MK1 10:12,3 1:18,30,8
40
23
Eetu Ekonen
Tomi Hämäläinen
Puuppola
Petäjävesi
7 / 3 Volvo 240 Turbo 10:13,3 1:19,31,0
41
12
Joonas Tonteri
Pasi Paavola
Joutsa
Jyväskylä
4 / 2 Vw Lupo GTI 10:15,2 1:21,21,9
42
6
Aatu Tunturi
Juha Arponen
Muurame
Muurame
2 / 1 Subaru Justy sti evo2 10:20,0 1:26,04,8
43
17
Jimi Hokkanen
Jari Niemelä
Keuruu
Keuruu
5 / 1 Opel Kadett e Gsi 16v 10:20,7 1:26,70,7
44
46
Jyrki Maukonen
0
Puuppola
0
10 / 6 Ford Escort RS 2000 10:22,0 1:28,01,3
45
50
Jari Päivärinta
Pasi Nikkilä
Keuruu
Keuruu
6 / 1 Ford Escort 1300 GT 10:24,5 1:30,52,5
46
7
Joona Paatsola
Jouni Järvenpää
Jämsänkoski
Muurame
2 / 2 Lancer evo 5 10:30,3 1:36,35,8
47
4
niko tukia
jorma turkki
forssa
forssa
1 / 6 toyota starlet 10:30,8 1:36,80,5
48
15
Ville Sällinen
Hannu Sällinen
Vantaa
Nurmijärvi
4 / 3 Opel Astra-g-cc-v1600 10:41,6 1:47,610,8
49
56
Riku Hokkanen
Jari Hokkanen
Jyväskylä
Joutsa
12 / 8 Opel Astra F Gsi 16v 10:42,7 1:48,71,1
50
16
Juuso Mäkinen
Juho Kyrönviita
Lempäälä
Tampere
4 / 4 Honda Civic 10:55,5 2:01,512,8
51
18
Raine Lepoaho
Matti Lepoaho
Keuruu
Jyväskylä
6 / 2 Morris Cooper S 11:06,3 2:12,310,8
52
11
Eetu Tukiainen
0
Keuruu
0
4 / 5 Citroen c2 v1600 11:09,2 2:15,22,9
53
14
Mika Laitinen
Harri Pylväläinen
Kangasniemi
Hollola
4 / 6 Fiat Bravo V1600 11:13,6 2:19,64,4
54
19
juha heikkilä
antti salmi
jämsänkoski
jämsä
6 / 3 VAZ 1200 11:21,1 2:27,17,5
55
22
JYRKI MERONEN
ANTTI TEMONEN
Jämsä
Jämsä
7 / 4 FORD 11:40,0 2:46,018,9
56
21
Veijo Ylimys
Jaakko Ylimys
Virrat
Virrat
6 / 4 Fiat 127 11:51,2 2:57,211,2
57
53
Tiina Tanner
Suvi Tanner
Uurainen
Uurainen
11 / 2 Citroen 13:42,2 4:48,21:51,0

Keskeyttäneet: 20, Janne Solatie, 2B, sähkövika   -   30, Juha Sällinen, 2B, Tekninen   -   37, Teppo Flyktman, 1B, öljy loppu   -   44, Ville Keljo, 2B, Tekninen