24.8.2019 Mšnttš 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Mšnttš 200-Ajo
24.8.2019
EK 2, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
EK2
 
Luokka 4, Seniorit 50-v ja yli, 2WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:12
EK2, 8.95km, nopein: 107.6km/h
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari4:59,4
255Suokas Lauri5:11,211,8
354Nurminen Jari5:14,815,4
450Honkanen Petri5:15,816,4
551Kukkonen Veli5:18,719,3
652Aaltonen Ari5:24,124,7
757Ruusiala Hannu5:25,125,7
849Minkkinen Vesa5:32,132,7
948Saari Ilpo5:33,233,8
1058Lindroos Harras5:37,538,1
1153Järvinen Asko5:39,540,1
1256Wirtanen Kari5:42,743,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari4:59,4
255Suokas Lauri5:11,2 11,8
354Nurminen Jari5:14,8 15,4
450Honkanen Petri5:15,8 16,4
551Kukkonen Veli5:18,7 19,3
652Aaltonen Ari5:24,1 24,7
757Ruusiala Hannu5:25,1 25,7
849Minkkinen Vesa5:32,1 32,7
948Saari Ilpo5:33,2 33,8
1058Lindroos Harras5:37,5 38,1
1153Järvinen Asko5:39,5 40,1
1256Wirtanen Kari5:42,7 43,3

 
Luokka 5, Seniorit 50-v ja yli, 4WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 6, A, FIN R ja FIA R1/A 2WD enint√§√§n 1400, Lähti:5
EK2, 8.95km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
163Laaksomaa Pasi5:24,5
260Santala Kim5:25,91,4
361Moilanen Aukusti5:33,59,0
459Pihlman Kai5:35,110,6
562Syvänoro Tero5:47,623,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Laaksomaa Pasi5:24,5
260Santala Kim5:25,9 1,4
361Moilanen Aukusti5:33,5 9,0
459Pihlman Kai5:35,1 10,6
562Syvänoro Tero5:47,6 23,1

 
Luokka 7, FIA R1/B tai V1600 2WD enint√§√§n 1600, Lähti:9
EK2, 8.95km, nopein: 100.3km/h
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho5:21,1
265Sahila Aki5:30,99,8
366Ylinen Joni5:32,911,8
467Kallioniemi Henri5:35,114,0
569Aro Otto5:35,214,1
668Jutila Tomi5:38,217,1
770Ylennysmäki Jouni5:42,821,7
872Haapasalmi Esko5:50,229,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho5:21,1
265Sahila Aki5:30,9 9,8
366Ylinen Joni5:32,9 11,8
467Kallioniemi Henri5:35,1 14,0
569Aro Otto5:35,2 14,1
668Jutila Tomi5:38,2 17,1
770Ylennysmäki Jouni5:42,8 21,7
872Haapasalmi Esko5:50,2 29,1


Keskeyttäneet: 71, M√§kinen Juuso, 2B, Ulosajo
 
Luokka 8, A, N, F, S1600, FIN R(2WD), FIA R2 ja R3 (sis. R3D ja R3T) 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:18
EK2, 8.95km, nopein: 110.9km/h
SijNroNimiTulosEro
187Ruottunen Jonni4:50,6
289Häkkinen Marko4:59,08,4
377Saari Kari-Pekka4:59,18,5
482Kauppinen Juho4:59,18,5
588Högström Juha5:00,610,0
675Mäkitalo Markus5:02,311,7
790Kuusinen Teemu5:03,312,7
886Aaltonen Antti5:07,617,0
984Henttonen Juha5:12,521,9
1080Saari Sami5:13,923,3
1179Stålhammar Eetu5:15,024,4
1281Latvala Eetu5:16,125,5
1385Puupponen Jarno5:17,727,1
1478Talso Jan5:26,736,1
1574Mieskonen Ari5:29,238,6
1676Rantanen Keijo5:46,255,6
1783Kananoja Jussi5:50,71:00,1
1873Lindlöf Albert5:57,61:07,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
187Ruottunen Jonni4:50,6
289Häkkinen Marko4:59,0 8,4
377Saari Kari-Pekka4:59,1 8,5
482Kauppinen Juho4:59,1 8,5
588Högström Juha5:00,6 10,0
675Mäkitalo Markus5:02,3 11,7
790Kuusinen Teemu5:03,3 12,7
886Aaltonen Antti5:07,6 17,0
984Henttonen Juha5:12,5 21,9
1080Saari Sami5:13,9 23,3
1179Stålhammar Eetu5:15,0 24,4
1281Latvala Eetu5:16,1 25,5
1385Puupponen Jarno5:17,7 27,1
1478Talso Jan5:26,7 36,1
1574Mieskonen Ari5:29,2 38,6
1676Rantanen Keijo5:46,2 55,6
1783Kananoja Jussi5:50,7 1:00,1
1873Lindlöf Albert5:57,6 1:07,0

 
Luokka 9, A (sis. WRC), N, FIN R (4WD), FIA R4 ja R5, S2000 4WD, kuutiotilavuus vapaa (paitsi S2000, enint√§√§n 2000ccm), Lähti:0