24.8.2019 Mšnttš 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Mšnttš 200-Ajo
24.8.2019
EK 3, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
EK3
 
Luokka 4, Seniorit 50-v ja yli, 2WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:12
EK3, 10.47km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari6:21,8
250Honkanen Petri6:31,39,5
355Suokas Lauri6:36,815,0
451Kukkonen Veli6:39,017,2
554Nurminen Jari6:40,618,8
652Aaltonen Ari6:41,920,1
749Minkkinen Vesa6:53,531,7
848Saari Ilpo6:53,832,0
953Järvinen Asko7:00,438,6
1057Ruusiala Hannu7:05,243,4
1158Lindroos Harras7:09,047,2
1256Wirtanen Kari7:11,649,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari11:21,2
250Honkanen Petri11:47,1 25,9
355Suokas Lauri11:48,0 26,8
454Nurminen Jari11:55,4 34,2
551Kukkonen Veli11:57,7 36,5
652Aaltonen Ari12:06,0 44,8
749Minkkinen Vesa12:25,6 1:04,4
848Saari Ilpo12:27,0 1:05,8
957Ruusiala Hannu12:30,3 1:09,1
1053Järvinen Asko12:39,9 1:18,7
1158Lindroos Harras12:46,5 1:25,3
1256Wirtanen Kari12:54,3 1:33,1

 
Luokka 5, Seniorit 50-v ja yli, 4WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 6, A, FIN R ja FIA R1/A 2WD enint√§√§n 1400, Lähti:5
EK3, 10.47km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
163Laaksomaa Pasi6:46,6
260Santala Kim6:53,46,8
361Moilanen Aukusti6:57,110,5
462Syvänoro Tero7:04,217,6
559Pihlman Kai7:06,620,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Laaksomaa Pasi12:11,1
260Santala Kim12:19,3 8,2
361Moilanen Aukusti12:30,6 19,5
459Pihlman Kai12:41,7 30,6
562Syvänoro Tero12:51,8 40,7

 
Luokka 7, FIA R1/B tai V1600 2WD enint√§√§n 1600, Lähti:9
EK3, 10.47km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho6:42,3
265Sahila Aki6:49,26,9
367Kallioniemi Henri6:54,912,6
466Ylinen Joni7:01,419,1
569Aro Otto7:02,019,7
670Ylennysmäki Jouni7:05,723,4
772Haapasalmi Esko7:10,227,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho12:03,4
265Sahila Aki12:20,1 16,7
367Kallioniemi Henri12:30,0 26,6
466Ylinen Joni12:34,3 30,9
569Aro Otto12:37,2 33,8
670Ylennysmäki Jouni12:48,5 45,1
772Haapasalmi Esko13:00,4 57,0


Keskeyttäneet: 68, Jutila Tomi, 3B, Tekninen vika  -   71, M√§kinen Juuso, 2B, Ulosajo
 
Luokka 8, A, N, F, S1600, FIN R(2WD), FIA R2 ja R3 (sis. R3D ja R3T) 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:18
EK3, 10.47km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
177Saari Kari-Pekka6:08,3
287Ruottunen Jonni6:13,45,1
388Högström Juha6:13,45,1
489Häkkinen Marko6:16,27,9
590Kuusinen Teemu6:23,415,1
681Latvala Eetu6:30,922,6
786Aaltonen Antti6:33,224,9
885Puupponen Jarno6:35,827,5
980Saari Sami6:36,127,8
1084Henttonen Juha6:39,431,1
1179Stålhammar Eetu6:39,631,3
1274Mieskonen Ari6:49,541,2
1376Rantanen Keijo6:49,641,3
1473Lindlöf Albert6:55,046,7
1583Kananoja Jussi7:21,31:13,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
187Ruottunen Jonni11:04,0
277Saari Kari-Pekka11:07,4 3,4
388Högström Juha11:14,0 10,0
489Häkkinen Marko11:15,2 11,2
590Kuusinen Teemu11:26,7 22,7
686Aaltonen Antti11:40,8 36,8
781Latvala Eetu11:47,0 43,0
880Saari Sami11:50,0 46,0
984Henttonen Juha11:51,9 47,9
1085Puupponen Jarno11:53,5 49,5
1179Stålhammar Eetu11:54,6 50,6
1274Mieskonen Ari12:18,7 1:14,7
1376Rantanen Keijo12:35,8 1:31,8
1473Lindlöf Albert12:52,6 1:48,6
1583Kananoja Jussi13:12,0 2:08,0


Keskeyttäneet: 75, M√§kitalo Markus, 3B, Tekninen vika  -   78, Talso Jan, 3B, Tekninen vika  -   82, Kauppinen Juho, 3B, Ulosajo
 
Luokka 9, A (sis. WRC), N, FIN R (4WD), FIA R4 ja R5, S2000 4WD, kuutiotilavuus vapaa (paitsi S2000, enint√§√§n 2000ccm), Lähti:0