24.8.2019 Mšnttš 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Mšnttš 200-Ajo
24.8.2019
EK 4, LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
EK4
 
Luokka 4, Seniorit 50-v ja yli, 2WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:12
EK4, 13.77km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari7:44,4
254Nurminen Jari8:01,116,7
355Suokas Lauri8:08,824,4
452Aaltonen Ari8:12,728,3
550Honkanen Petri8:16,432,0
651Kukkonen Veli8:24,640,2
749Minkkinen Vesa8:31,747,3
857Ruusiala Hannu8:37,953,5
948Saari Ilpo8:40,456,0
1058Lindroos Harras8:43,559,1
1153Järvinen Asko8:45,31:00,9
1256Wirtanen Kari8:46,21:01,8
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Kytölä Kari19:05,6
254Nurminen Jari19:56,5 50,9
355Suokas Lauri19:56,8 51,2
450Honkanen Petri20:03,5 57,9
552Aaltonen Ari20:18,7 1:13,1
651Kukkonen Veli20:22,3 1:16,7
749Minkkinen Vesa20:57,3 1:51,7
848Saari Ilpo21:07,4 2:01,8
957Ruusiala Hannu21:08,2 2:02,6
1053Järvinen Asko21:25,2 2:19,6
1158Lindroos Harras21:30,0 2:24,4
1256Wirtanen Kari21:40,5 2:34,9

 
Luokka 5, Seniorit 50-v ja yli, 4WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot). Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 6, A, FIN R ja FIA R1/A 2WD enint√§√§n 1400, Lähti:5
EK4, 13.77km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
160Santala Kim8:22,9
263Laaksomaa Pasi8:25,32,4
361Moilanen Aukusti8:35,212,3
459Pihlman Kai8:42,719,8
562Syvänoro Tero8:43,220,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
163Laaksomaa Pasi20:36,4
260Santala Kim20:42,2 5,8
361Moilanen Aukusti21:05,8 29,4
459Pihlman Kai21:24,4 48,0
562Syvänoro Tero21:35,0 58,6

 
Luokka 7, FIA R1/B tai V1600 2WD enint√§√§n 1600, Lähti:9
EK4, 13.77km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho8:25,9
267Kallioniemi Henri8:32,16,2
365Sahila Aki8:36,810,9
466Ylinen Joni8:37,811,9
569Aro Otto8:49,423,5
670Ylennysmäki Jouni8:49,924,0
772Haapasalmi Esko8:55,930,0
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
164Nykänen Juho20:29,3
265Sahila Aki20:56,9 27,6
367Kallioniemi Henri21:02,1 32,8
466Ylinen Joni21:12,1 42,8
569Aro Otto21:26,6 57,3
670Ylennysmäki Jouni21:38,4 1:09,1
772Haapasalmi Esko21:56,3 1:27,0


Keskeyttäneet: 68, Jutila Tomi, 3B, Tekninen vika  -   71, M√§kinen Juuso, 2B, Ulosajo
 
Luokka 8, A, N, F, S1600, FIN R(2WD), FIA R2 ja R3 (sis. R3D ja R3T) 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:18
EK4, 13.77km, nopein: 109.7km/h
SijNroNimiTulosEro
187Ruottunen Jonni7:31,8
288Högström Juha7:34,83,0
389Häkkinen Marko7:41,69,8
477Saari Kari-Pekka7:46,014,2
590Kuusinen Teemu7:46,214,4
681Latvala Eetu7:52,720,9
780Saari Sami8:00,929,1
886Aaltonen Antti8:01,729,9
985Puupponen Jarno8:04,632,8
1079Stålhammar Eetu8:17,245,4
1174Mieskonen Ari8:23,051,2
1284Henttonen Juha8:24,752,9
1376Rantanen Keijo8:29,657,8
1473Lindlöf Albert8:56,61:24,8
1583Kananoja Jussi8:59,91:28,1
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
187Ruottunen Jonni18:35,8
288Högström Juha18:48,8 13,0
377Saari Kari-Pekka18:53,4 17,6
489Häkkinen Marko18:56,8 21,0
590Kuusinen Teemu19:12,9 37,1
681Latvala Eetu19:39,7 1:03,9
786Aaltonen Antti19:42,5 1:06,7
880Saari Sami19:50,9 1:15,1
985Puupponen Jarno19:58,1 1:22,3
1079Stålhammar Eetu20:11,8 1:36,0
1184Henttonen Juha20:16,6 1:40,8
1274Mieskonen Ari20:41,7 2:05,9
1376Rantanen Keijo21:05,4 2:29,6
1473Lindlöf Albert21:49,2 3:13,4
1583Kananoja Jussi22:11,9 3:36,1


Keskeyttäneet: 75, M√§kitalo Markus, 3B, Tekninen vika  -   78, Talso Jan, 3B, Tekninen vika  -   82, Kauppinen Juho, 3B, Ulosajo
 
Luokka 9, A (sis. WRC), N, FIN R (4WD), FIA R4 ja R5, S2000 4WD, kuutiotilavuus vapaa (paitsi S2000, enint√§√§n 2000ccm), Lähti:0