24.8.2019 Mänttä 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Luokkatulos
Mänttä 200-Ajo
24.8.2019
EK 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Nuottiluokat
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
EK2
 
EK2, 8.95km, nopein: 118.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Salo Juha104:32,3
222Metsälä Juuso104:38,76,4
320Koljonen Juha104:45,112,8
442Patajoki Niko124:51,319,0
526Hokkala Henri114:51,619,3
625Laine Antero104:53,421,1
741Valkonen Nico124:53,621,3
821Seilo Joni104:55,623,3
937Kinnunen Marko124:55,923,6
1027Korhonen Roope114:57,024,7
1138Pulkkinen Marko124:57,325,0
1228Hakulinen Antti115:04,231,9
1336Koverola Henrik125:05,833,5
1430Patajoki Peetu115:07,134,8
1532Forsgren Kim115:08,035,7
1634Joni Keskinen125:12,239,9
1729Kalmi Niko115:17,745,4
1835Virolainen Sami125:18,346,0
1945Orbinski Mika185:27,355,0
2017Aalto Yrjö175:47,71:15,4
2116Söyring Petri175:52,71:20,4
2244Valkama Timo136:15,91:43,6
Tulos EK 2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
124Salo Juha10(1) 11:50,2
222Metsälä Juuso10(2) 12:05,4 15,2
326Hokkala Henri11(1) 12:34,3 44,1
420Koljonen Juha10(3) 12:35,9 45,7
537Kinnunen Marko12(1) 12:47,1 56,9
621Seilo Joni10(4) 12:50,1 59,9
741Valkonen Nico12(2) 12:50,1 59,9
825Laine Antero10(5) 12:51,5 1:01,3
927Korhonen Roope11(2) 13:00,2 1:10,0
1038Pulkkinen Marko12(3) 13:05,8 1:15,6
1128Hakulinen Antti11(3) 13:14,5 1:24,3
1230Patajoki Peetu11(4) 13:19,4 1:29,2
1336Koverola Henrik12(4) 13:21,5 1:31,3
1432Forsgren Kim11(5) 13:32,4*1:42,2
1534Joni Keskinen12(5) 13:33,2 1:43,0
1635Virolainen Sami12(6) 13:49,8 1:59,6
1729Kalmi Niko11(6) 13:51,3 2:01,1
1845Orbinski Mika18(1) 14:08,2 2:18,0
1942Patajoki Niko12(7) 14:47,2 2:57,0
2017Aalto Yrjö17(1) 14:57,8 3:07,6
2116Söyring Petri17(2) 15:06,1 3:15,9
2244Valkama Timo13(1) 18:08,3 6:18,1


Keskeyttäneet: 15, Välimäki Harri, 1B, Tekninen vika   -   23, Ruotsalainen Esa, 1B, Vetoakseli   -   31, Heinänen Matias, 2A, Tekninen vika   -   39, Juhannusvuori Kimmo, 1B, Tekninen vika   -   40, Hannula Juha-Mikael, 1B, Tekninen vika   -   43, Hiipakka Joni, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 32, Forsgren Kim, 1L, Vilppilähtö, 10,0