24.8.2019 Mšnttš 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Mšnttš 200-Ajo
24.8.2019
EK 3, LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
EK3
 
Luokka 10, Ennakkotutustuttava, FIA R5, - Super2000 Rally, - FIN R 4WD (sis. A, Super2000 (vanhentuinen luokituksin) ja WRC-2002 ja sit√§ ennen luokitellut autot), - alkuper√§isen FIA-luokituksensa mu, Lähti:6
EK3, 10.47km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiTulosEro
124Salo Juha5:36,9
220Koljonen Juha5:58,321,4
322Metsälä Juuso6:02,625,7
421Seilo Joni6:09,532,6
525Laine Antero6:16,739,8
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
124Salo Juha17:27,1
222Metsälä Juuso18:08,0 40,9
320Koljonen Juha18:34,2 1:07,1
421Seilo Joni18:59,6 1:32,5
525Laine Antero19:08,2 1:41,1


Keskeyttäneet: 23, Ruotsalainen Esa, 1B, Vetoakseli
 
Luokka 11, Ennakkotutustuttava, FIA R1 - FIA R2B enint√§√§n 1600 - Ryhm√§ N enint√§√§n 2000 - FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 - FIA R3T /R3D - Super1600 - Ryhm√§ N/A (TDI 2-veto), Lähti:7
EK3, 10.47km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiTulosEro
126Hokkala Henri6:05,0
227Korhonen Roope6:14,49,4
332Forsgren Kim6:23,918,9
430Patajoki Peetu6:24,219,2
529Kalmi Niko6:43,338,3
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Hokkala Henri18:39,3
227Korhonen Roope19:14,6 35,3
330Patajoki Peetu19:43,6 1:04,3
432Forsgren Kim19:56,3*1:17,0
529Kalmi Niko20:34,6 1:55,3


Keskeyttäneet: 28, Hakulinen Antti, 3B, Ulosajo  -   31, Hein√§nen Matias, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 32, Forsgren Kim, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12, Ennakkotutustuttava, Ryhm√§ F enint√§√§n 3000, Lähti:10
EK3, 10.47km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kinnunen Marko6:08,3
241Valkonen Nico6:09,41,1
342Patajoki Niko6:10,72,4
436Koverola Henrik6:18,29,9
538Pulkkinen Marko6:19,010,7
635Virolainen Sami6:36,528,2
734Joni Keskinen7:20,31:12,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Kinnunen Marko18:55,4
241Valkonen Nico18:59,5 4,1
338Pulkkinen Marko19:24,8 29,4
436Koverola Henrik19:39,7 44,3
535Virolainen Sami20:26,3 1:30,9
634Joni Keskinen20:53,5 1:58,1
742Patajoki Niko20:57,9 2:02,5


Keskeyttäneet: 39, Juhannusvuori Kimmo, 1B, Tekninen vika  -   40, Hannula Juha-Mikael, 1B, Tekninen vika  -   43, Hiipakka Joni, 1B, Ulosajo
 
Luokka 13, Ennakkotutustuttava, V1600, Lähti:1
EK3, 10.47km, nopein: 81.9km/h
SijNroNimiTulosEro
144Valkama Timo7:40,5
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Valkama Timo25:48,8

 
Luokka 14, Ennakkotutustuttava, WRC 2010 ja uudemmat, RGT, Lähti:0
 
Luokka 15, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 enint√§√§n 1300, Lähti:1

Keskeyttäneet: 15, V√§lim√§ki Harri, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 1301-1600, Lähti:0
 
Luokka 17, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 yli 1600, Lähti:2
EK3, 10.47km, nopein: 86.3km/h
SijNroNimiTulosEro
116Söyring Petri7:16,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Söyring Petri22:22,7


Keskeyttäneet: 17, Aalto Yrj√∂, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 18, Ennakkotutustuttava, Seniorit 50-v ja yli, 2WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot) kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1
EK3, 10.47km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiTulosEro
145Orbinski Mika6:48,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Orbinski Mika20:57,1

 
Luokka 19, Ennakkotutustuttava, Seniorit 50-v ja yli, 4WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot) kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0