24.8.2019 Mšnttš 200-Ajo

Tulokset  Keskeyttäneet (16)  AT-pisteet (1)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY12.08.2020 - 14:44
Mšnttš 200-Ajo
24.8.2019
LUOKKATULOKSET
Nuottiluokat
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
 
 
 
Luokka 10, Ennakkotutustuttava, FIA R5, - Super2000 Rally, - FIN R 4WD (sis. A, Super2000 (vanhentuinen luokituksin) ja WRC-2002 ja sit√§ ennen luokitellut autot), - alkuper√§isen FIA-luokituksensa mu, Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
24
Salo Juha
Luhtinen Topi
KaUA
PiekUA
Skoda Fabia R524:25,9
2
22
Metsälä Juuso
Kangas Matti
KeurUA
EPUA
Skoda Fabia R525:24,0 58,158,1
3
20
Koljonen Juha
Tuhkanen Mikko
TerUA
TerUA
Subaru Impreza 55526:00,4 1:34,536,4
4
21
Seilo Joni
Salonen Janne
ParkUA
ParkUA
Mitsubishi Lancer E926:35,0 2:09,134,6
5
25
Laine Antero
Hämäläinen Tatu
UAU
AL-Kangasniemi
Skoda Fabia R526:49,0 2:23,114,0

Keskeyttäneet: 23, Ruotsalainen Esa, 1B, Vetoakseli
 
Luokka 11, Ennakkotutustuttava, FIA R1 - FIA R2B enint√§√§n 1600 - Ryhm√§ N enint√§√§n 2000 - FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 - FIA R3T /R3D - Super1600 - Ryhm√§ N/A (TDI 2-veto), Lähti:7
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
26
Hokkala Henri
Pahkala Kimmo
ALTI
PetUA
Peugeot 208 R226:12,1
2
27
Korhonen Roope
Laitinen Jani
LMM
LMM
Citro√ęn C2 R226:56,6 44,544,5
3
30
Patajoki Peetu
Vastamäki Arttu
TeisUA
HuiUA
Citro√ęn C2 R227:39,7 1:27,643,1
4
32
Forsgren Kim
Kärpijoki Jussi
MäntsMK
RaisUA
Ford Fiesta R228:09,4*1:57,329,7
5
29
Kalmi Niko
Levänen Tuomas
HyUA
PiekUA
Citro√ęn C2 R228:54,8 2:42,745,4

Keskeyttäneet: 28, Hakulinen Antti, 3B, Ulosajo  -   31, Hein√§nen Matias, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 32, Forsgren Kim, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 12, Ennakkotutustuttava, Ryhm√§ F enint√§√§n 3000, Lähti:10
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
41
Valkonen Nico
Kallio Kari
LMM
UuUA
Volkswagen Golf GTI 16V26:40,0
2
38
Pulkkinen Marko
Aho Matti
Huuha UA
Huuha UA
BMW 325i (E36/2)27:26,3 46,346,3
3
36
Koverola Henrik
Brofors Sami
HamUA
MhMK
BMW M327:29,2 49,22,9
4
35
Virolainen Sami
Wahlman Tero
HyUA
UAU
BMW 325i28:38,3 1:58,31:09,1
5
42
Patajoki Niko
Vaaleri Samu
TeisUA
TamUA
Ford Escort RS 200028:38,4 1:58,40,1
6
34
Joni Keskinen
Kleimola Arto
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW M3 (E36)29:03,3 2:23,324,9

Keskeyttäneet: 37, Kinnunen Marko, 4B, Tekninen vika  -   39, Juhannusvuori Kimmo, 1B, Tekninen vika  -   40, Hannula Juha-Mikael, 1B, Tekninen vika  -   43, Hiipakka Joni, 1B, Ulosajo
 
Luokka 13, Ennakkotutustuttava, V1600, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
44
Valkama Timo
Laine Lassi
PR-Rac
UUA
Volkswagen Golf IV35:58,0
 
Luokka 14, Ennakkotutustuttava, WRC 2010 ja uudemmat, RGT, Lähti:0
 
Luokka 15, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 enint√§√§n 1300, Lähti:1

Keskeyttäneet: 15, V√§lim√§ki Harri, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 1301-1600, Lähti:0
 
Luokka 17, Ennakkotutustuttava, Historic, Ik√§kaudet E-J2 yli 1600, Lähti:2
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
16
Söyring Petri
Takala Timo
TerUA
RiiUA
Opel Kadett GTE31:37,6

Keskeyttäneet: 17, Aalto Yrj√∂, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 18, Ennakkotutustuttava, Seniorit 50-v ja yli, 2WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot) kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
45
Orbinski Mika
Luhanko Harri
KUA
AL-Kangasniemi
BMW 125i Coupe29:35,0
 
Luokka 19, Ennakkotutustuttava, Seniorit 50-v ja yli, 4WD (autourheilun s√§√§nt√∂kirjan liite J:n mukaisesti luokitellut autot) kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0