14-15.6.2024 SM Pohjanmaa Ralli

Tulokset  Lähtöön oikeutetut  Aikataulu  Keskeyttäneet (33)  Rangaistukset (21)  Tilastot Vanha tulosnäyttö  


 << EK1 EK3 >> Luokkatulokset
SM Pohjanmaa Ralli
14-15.6.2024
SS 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
2WD
POHJANMAA-RALLI RY
Nopankylä
 
SS2, 9.48km, nopein: 0km/h
SijNumOhjaajaLkTulosEro
14Asunmaa Teemu14:20,0
21Korhonen Roope14:21,81,8
32Korhola Benjamin14:23,03,0
43Rytkönen Anssi14:24,54,5
55Grönholm Niclas14:26,26,2
610Latvala Jari-Matti74:28,78,7
79Liiten Jari14:29,39,3
811Hokkala Henri24:32,212,2
96Jylhä Tommi14:32,812,8
1016Lähdeniemi Arttu54:33,513,5
117Eskelinen Mikko14:35,915,9
1212Kallio Jesse24:36,216,2
1319Kivioja Tuukka-Matias14:36,616,6
1414Gill Taylor24:37,017,0
1513Borodin Petr24:37,317,3
1615Keski-Korsu Pekka54:39,519,5
1732Kauppinen Tuukka34:39,519,5
188Iivari Jooa14:41,121,1
1921AL-Rashed Rakan14:41,121,1
2025Saarelainen Veli-Matti54:43,823,8
2117Hautamäki Ville54:44,624,6
2271Lemmetti Mika64:44,724,7
2374Koski-Lammi Heikki64:47,027,0
2433Korhonen Joni34:47,227,2
2531Lassila Leevi34:47,627,6
2635Vaher Jaspar34:47,927,9
2720Burger Kees14:48,928,9
2823Sæves Waskaas Petter94:49,829,8
2918Vuokila Miikka54:50,430,4
3034Dahlqvist Raoul34:50,830,8
3173Altomaa Henri64:50,830,8
3275Valkonen Matias64:52,232,2
3336Kalmi Niko34:52,932,9
3426Hast Mikko24:53,533,5
3572Forsgren Kim64:53,533,5
3637Trentin Giovanni34:54,334,3
3743Wesslén Johan84:57,037,0
3840Martens Thomas34:57,937,9
3939Ledda Valentino34:59,039,0
4024Hosike Jarkko55:00,440,4
4181Pellinen Tero65:03,943,9
4279Karjalainen Ville65:04,244,2
4328Kuivinen Timo55:04,444,4
4478Muhonen Reijo65:05,445,4
4541Matsushita Takumi35:06,546,5
4677Kalliokoski Jere65:06,846,8
4727Kankkunen Jukka55:07,347,3
4842Goto Shotaro35:07,747,7
4982Plosila Tuomas65:08,048,0
5022Frisiero Fabio15:08,348,3
5187Karhumäki Arttu175:12,752,7
5249Halonen Lauri45:13,753,7
53104Pollari Juho265:14,054,0
5429Karppanen Mika55:14,454,4
5551Aallontie Verneri45:15,355,3
5686Reinikainen Petri175:16,756,7
5753Hirvonen Roope45:16,956,9
5884Arras Rasmus65:16,956,9
5959Salminen Viljami45:17,157,1
6056Huikuri Tuomas45:17,557,5
6152Kytömäki Esko45:17,857,8
6260Hakalehto Aatu45:18,558,5
6362Lammi Juuso45:18,858,8
6446Vatanen Ville45:19,159,1
6548Sääskilahti Henri45:19,159,1
66106Riihimäki Tomi265:20,91:00,9
6757Järvinen Onni45:21,01:01,0
6858Mäenpää Niklas45:21,01:01,0
6988Ylinen Petri175:21,21:01,2
7090Mäkinen Jerry195:22,31:02,3
7164Tuomisto Miska45:24,61:04,6
7247Tikkinen Tomi45:25,61:05,6
7366Koski Valtteri45:27,11:07,1
7480Lauhasmaa Mikko65:29,11:09,1
7561Nevalainen Matias45:29,71:09,7
7683Hautaniemi Mika65:29,81:09,8
7789Ristolainen Marko195:32,71:12,7
78101Kankaanpää Tomi265:33,01:13,0
7954Kangas Jose45:33,81:13,8
8055Rajala Kimi45:34,01:14,0
8168Lehtinen Juho45:34,51:14,5
82100Latvanen Markus255:35,11:15,1
8363Koljonen Max45:35,61:15,6
84109Nieminen Lenni265:35,61:15,6
8565Korhonen Nuutti45:36,81:16,8
8697Laurila Sami215:38,21:18,2
87105Näykki Janne265:41,91:21,9
8870Ekroos Cecilia45:42,11:22,1
8994Valtaala Elina205:43,11:23,1
90103Peräsalo Eetu265:44,91:24,9
91111Pentinmäki Arttu275:47,11:27,1
92107Uusineva Ville265:47,21:27,2
9396Jaakkola Tuomas215:47,81:27,8
9469Jyrkiäinen Suvi45:47,91:27,9
9591Keskinen Ville195:49,01:29,0
9692Kananoja Jussi195:52,41:32,4
9785Hämäläinen Teuvo115:54,31:34,3
98110Pitkänen Onni275:55,01:35,0
99116Lindlöf Arttu275:58,81:38,8
100114Penttilä Pekka276:00,21:40,2
10193Annala Vesa196:02,51:42,5
102115Peltomäki Erno276:04,41:44,4
103108Appelgren Aati Allan266:09,21:49,2
10495Sorvisto Maria206:10,21:50,2
105113Karhu Jussi276:13,41:53,4
106112Loppi Miro276:21,02:01,0
10799Perttu Jari237:01,12:41,1
10845Heinonen Toni37:10,82:50,8
10938Pohjanharju Ossi39:39,55:19,5
11044Jokioinen Severi39:39,55:19,5
11176Hannula Juha-Mikael69:44,75:24,7
11230Eson Brådhe Jonna99:49,85:29,8
113102Koivula Hannu2610:14,05:54,0
Tulos 2 ek: jälkeen
SijNumOhjaajaLk(sij)TulosEro
14Asunmaa Teemu1(1) 5:37,3
21Korhonen Roope1(2) 5:39,6 2,3
32Korhola Benjamin1(3) 5:41,6 4,3
43Rytkönen Anssi1(4) 5:42,3 5,0
55Grönholm Niclas1(5) 5:45,7 8,4
69Liiten Jari1(6) 5:47,1 9,8
710Latvala Jari-Matti7(1) 5:47,6 10,3
811Hokkala Henri2(1) 5:52,2 14,9
96Jylhä Tommi1(7) 5:54,2 16,9
1016Lähdeniemi Arttu5(1) 5:54,4 17,1
117Eskelinen Mikko1(8) 5:54,5 17,2
1213Borodin Petr2(2) 5:56,2 18,9
1319Kivioja Tuukka-Matias1(9) 5:56,3 19,0
1414Gill Taylor2(3) 5:56,5 19,2
1512Kallio Jesse2(4) 5:56,7 19,4
1615Keski-Korsu Pekka5(2) 5:58,3 21,0
178Iivari Jooa1(10) 6:01,1 23,8
1832Kauppinen Tuukka3(1) 6:04,0 26,7
1921AL-Rashed Rakan1(11) 6:04,7 27,4
2025Saarelainen Veli-Matti5(3) 6:05,1 27,8
2117Hautamäki Ville5(4) 6:06,9 29,6
2220Burger Kees1(12) 6:10,0 32,7
2335Vaher Jaspar3(2) 6:11,9 34,6
2431Lassila Leevi3(3) 6:12,2 34,9
2533Korhonen Joni3(4) 6:13,0 35,7
2618Vuokila Miikka5(5) 6:14,7 37,4
2771Lemmetti Mika6(1) 6:14,7 37,4
2874Koski-Lammi Heikki6(2) 6:15,1 37,8
2926Hast Mikko2(5) 6:15,9 38,6
3036Kalmi Niko3(5) 6:16,0 38,7
3123Sæves Waskaas Petter9(1) 6:16,6 39,3
3234Dahlqvist Raoul3(6) 6:16,7 39,4
3373Altomaa Henri6(3) 6:19,9 42,6
3437Trentin Giovanni3(7) 6:22,6 45,3
3575Valkonen Matias6(4) 6:22,8 45,5
3643Wesslén Johan8(1) 6:23,3 46,0
3740Martens Thomas3(8) 6:24,3 47,0
3839Ledda Valentino3(9) 6:25,6 48,3
3924Hosike Jarkko5(6) 6:25,9 48,6
4028Kuivinen Timo5(7) 6:29,9 52,6
4122Frisiero Fabio1(13) 6:33,9 56,6
4272Forsgren Kim6(5) 6:34,3*57,0
4341Matsushita Takumi3(10) 6:35,2 57,9
4477Kalliokoski Jere6(6) 6:36,0 58,7
4542Goto Shotaro3(11) 6:36,1 58,8
4678Muhonen Reijo6(7) 6:38,6 1:01,3
4782Plosila Tuomas6(8) 6:38,9 1:01,6
4879Karjalainen Ville6(9) 6:39,1 1:01,8
4949Halonen Lauri4(1) 6:42,4 1:05,1
5029Karppanen Mika5(8) 6:43,2 1:05,9
5186Reinikainen Petri17(1) 6:43,8 1:06,5
5227Kankkunen Jukka5(9) 6:44,1 1:06,8
5387Karhumäki Arttu17(2) 6:45,3 1:08,0
54104Pollari Juho26(1) 6:45,9 1:08,6
5548Sääskilahti Henri4(2) 6:48,3 1:11,0
5651Aallontie Verneri4(3) 6:48,5 1:11,2
5788Ylinen Petri17(3) 6:48,5 1:11,2
5852Kytömäki Esko4(4) 6:49,3 1:12,0
5960Hakalehto Aatu4(5) 6:49,6 1:12,3
6081Pellinen Tero6(10) 6:50,3*1:13,0
6146Vatanen Ville4(6) 6:50,4 1:13,1
6253Hirvonen Roope4(7) 6:50,9 1:13,6
6384Arras Rasmus6(11) 6:51,7 1:14,4
6459Salminen Viljami4(8) 6:52,1 1:14,8
6562Lammi Juuso4(9) 6:52,2 1:14,9
66106Riihimäki Tomi26(2) 6:54,1 1:16,8
6790Mäkinen Jerry19(1) 6:54,7 1:17,4
6858Mäenpää Niklas4(10) 6:55,1 1:17,8
6957Järvinen Onni4(11) 6:55,5 1:18,2
7047Tikkinen Tomi4(12) 6:58,7 1:21,4
7156Huikuri Tuomas4(13) 6:59,1*1:21,8
7283Hautaniemi Mika6(12) 6:59,4 1:22,1
7366Koski Valtteri4(14) 7:01,2 1:23,9
7464Tuomisto Miska4(15) 7:05,4 1:28,1
7561Nevalainen Matias4(16) 7:06,0 1:28,7
76101Kankaanpää Tomi26(3) 7:06,2 1:28,9
77109Nieminen Lenni26(4) 7:07,7 1:30,4
7868Lehtinen Juho4(17) 7:10,2 1:32,9
7989Ristolainen Marko19(2) 7:10,7 1:33,4
80100Latvanen Markus25(1) 7:10,8 1:33,5
8165Korhonen Nuutti4(18) 7:11,4 1:34,1
8280Lauhasmaa Mikko6(13) 7:11,4*1:34,1
8363Koljonen Max4(19) 7:11,9 1:34,6
8454Kangas Jose4(20) 7:13,2 1:35,9
8597Laurila Sami21(1) 7:13,3 1:36,0
8655Rajala Kimi4(21) 7:15,0 1:37,7
87105Näykki Janne26(5) 7:19,0 1:41,7
8870Ekroos Cecilia4(22) 7:21,7 1:44,4
89103Peräsalo Eetu26(6) 7:22,0 1:44,7
9094Valtaala Elina20(1) 7:22,9 1:45,6
9196Jaakkola Tuomas21(2) 7:25,3 1:48,0
92111Pentinmäki Arttu27(1) 7:27,7 1:50,4
9369Jyrkiäinen Suvi4(23) 7:27,9 1:50,6
9492Kananoja Jussi19(3) 7:28,2 1:50,9
9585Hämäläinen Teuvo11(1) 7:32,5 1:55,2
96107Uusineva Ville26(7) 7:33,6 1:56,3
97116Lindlöf Arttu27(2) 7:34,0 1:56,7
98110Pitkänen Onni27(3) 7:34,7 1:57,4
9991Keskinen Ville19(4) 7:36,0*1:58,7
10093Annala Vesa19(5) 7:39,9 2:02,6
101114Penttilä Pekka27(4) 7:40,1 2:02,8
102108Appelgren Aati Allan26(8) 7:46,7 2:09,4
103115Peltomäki Erno27(5) 7:49,0 2:11,7
10495Sorvisto Maria20(2) 7:50,9 2:13,6
105113Karhu Jussi27(6) 7:57,8 2:20,5
106112Loppi Miro27(7) 8:08,3 2:31,0
10799Perttu Jari23(1) 8:50,3 3:13,0
10845Heinonen Toni3(12) 9:09,8 3:32,5
10930Eson Brådhe Jonna9(2) 11:15,1 5:37,8
11076Hannula Juha-Mikael6(14) 11:15,3 5:38,0
111102Koivula Hannu26(9) 11:48,1 6:10,8
11238Pohjanharju Ossi3(13) 16:02,6 10:25,3
11344Jokioinen Severi3(14) 16:02,6 10:25,3