28.9.2019 AutoAgentit Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  Rangaistukset (0)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulokset
AutoAgentit Ralli
28.9.2019
EK 6, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Yellow Racing Team
Venetaho
 
Luokka 3, HR 4wd / kaikki vm., Lähti:2
EK6, 10.8km, nopein: 89.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen7:15,0
223Harri Pulkkinen7:40,625,6
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Kari Mynttinen26:40,1
223Harri Pulkkinen28:35,2 1:55,1

 
Luokka 4, Naiset 2wd / 4wd cc vapaa, Lähti:1
EK6, 10.8km, nopein: 70km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola9:15,2
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Anne Tapola35:10,9

 
Luokka 5, Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N,A, Lähti:4
EK6, 10.8km, nopein: 87km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
127Juho Silvennoinen7:26,7
226Jari Päivärinta7:31,54,8
325Solatie Janne8:03,536,8
428Tatu Savela8:22,655,9
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jari Päivärinta28:00,9
227Juho Silvennoinen28:19,3 18,4
325Solatie Janne30:22,8 2:21,9
428Tatu Savela30:43,7 2:42,8

 
Luokka 6, Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A, Lähti:7
EK6, 10.8km, nopein: 91km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo7:07,4
235Jukka Koskinen7:23,416,0
329Esa Sarkimo7:42,635,2
432Pekka Särkipuro7:44,937,5
530Janne Karppinen7:50,943,5
634Vilppu Linjama7:55,448,0
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
136Tomi Vanhatalo27:02,4
235Jukka Koskinen27:27,2 24,8
329Esa Sarkimo28:43,0 1:40,6
432Pekka Särkipuro29:12,0 2:09,6
534Vilppu Linjama29:24,8 2:22,4
630Janne Karppinen29:45,9 2:43,5


Keskeyttäneet: 31, Rami Tauriainen, 5B, Ulosajo
 
Luokka 7, Seniorit 2wd cc vapaa, Lähti:11
EK6, 10.8km, nopein: 93.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Petri Honkanen6:55,2
240Timo Nousiainen7:02,87,6
339Tarmo Latvanen7:06,711,5
447Tero Linden7:35,640,4
538Rauno Jaakkola7:36,341,1
644Jussi Kananoja7:47,852,6
746Kimmo Vilenius7:55,31:00,1
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Petri Honkanen26:23,2
240Timo Nousiainen26:34,1 10,9
339Tarmo Latvanen26:34,2 11,0
447Tero Linden27:59,2 1:36,0
538Rauno Jaakkola28:42,1 2:18,9
644Jussi Kananoja28:59,7 2:36,5
746Kimmo Vilenius28:59,7 2:36,5


Keskeyttäneet: 41, Mika Ihalainen, 4A, Takajarrut  -   42, Petteri Nousiainen, 6A, Tekninen vika  -   43, Jari Jokinen, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   45, Timo Ahonen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 8, HR alle 1400 cc / Vakio alle 1600 cc, Lähti:18
EK6, 10.8km, nopein: 90km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi7:11,8
261Toni Koskela7:14,52,7
359Tommi Väisänen7:18,87,0
452Joonas Tonteri7:26,915,1
553Marko Sinisalo7:34,722,9
656Esko Sarjula7:38,226,4
751Ville Sällinen7:39,027,2
864Petri Riihimäki7:40,929,1
962Henry Jäppinen7:41,129,3
1067Juha Veijonen7:44,132,3
1166Jari-Jussi Aaltonen7:45,934,1
1265Marko Mäkelä7:47,235,4
1360Janne Kotamäki7:49,337,5
1454Tomi Auranen7:52,240,4
1558Tomi Mäkinen7:53,942,1
1657Mikko Vallden7:57,946,1
1750Jarmo Nikku10:41,33:29,5
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
163Henri Kallioniemi27:02,4
252Joonas Tonteri27:20,5 18,1
362Henry Jäppinen27:49,8 47,4
459Tommi Väisänen27:54,1 51,7
561Toni Koskela27:55,4 53,0
656Esko Sarjula28:33,6 1:31,2
767Juha Veijonen28:45,1 1:42,7
866Jari-Jussi Aaltonen28:48,0 1:45,6
960Janne Kotamäki28:49,8 1:47,4
1065Marko Mäkelä29:16,1 2:13,7
1154Tomi Auranen29:25,4 2:23,0
1253Marko Sinisalo29:30,3 2:27,9
1358Tomi Mäkinen29:51,7 2:49,3
1457Mikko Vallden30:26,6 3:24,2
1551Ville Sällinen31:05,0 4:02,6
1664Petri Riihimäki38:11,3 11:08,9
1750Jarmo Nikku39:12,5 12:10,1


Keskeyttäneet: 55, Jukka Pylvänäinen, 6A, Tekninen vika
 
Luokka 9, H2050 / V2000, Lähti:2
EK6, 10.8km, nopein: 85.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki7:32,7
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
169Toni Ketomäki28:03,6


Keskeyttäneet: 68, Mikko Viitanen, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 10, HR alle 1650 cc, Lähti:8
EK6, 10.8km, nopein: 94.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen6:51,3
276Tommi Lämsä7:12,220,9
373Pasi Martikainen7:28,337,0
472Jarkko Honkanen7:29,738,4
570Timo Autere7:31,139,8
674Tapio Kotiranta9:50,32:59,0
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
171Raimo Kovanen25:29,0
276Tommi Lämsä26:44,2 1:15,2
373Pasi Martikainen26:51,8 1:22,8
472Jarkko Honkanen27:33,9 2:04,9
570Timo Autere28:07,9 2:38,9
674Tapio Kotiranta36:40,5 11:11,5


Keskeyttäneet: 75, Jukka Salo, 6A, Tekninen vika  -   78, Niko Tukia, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 11, HR alle 2050 cc, Lähti:11
EK6, 10.8km, nopein: 95.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo6:48,2
287Miko Jalava6:54,76,5
380Olli Rämänen7:19,731,5
486Mirco Ilminen7:25,437,2
584Toni Virtanen7:29,841,6
681Tom Tähtinen7:44,756,5
779Mika Mäkelä7:49,21:01,0
883Ville Virtanen7:52,11:03,9
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
188Mikko Kortesuo25:00,1
287Miko Jalava25:34,8 34,7
380Olli Rämänen26:47,6 1:47,5
484Toni Virtanen27:22,1 2:22,0
586Mirco Ilminen27:24,3 2:24,2
681Tom Tähtinen27:54,9 2:54,8
779Mika Mäkelä28:52,5 3:52,4
883Ville Virtanen28:59,8 3:59,7


Keskeyttäneet: 82, Toni Torkell, 2B, Voimansiirto  -   85, Kyösti Kotamäki, 4A, Tekninen vika  -   89, Juha Lindström, 6B, Vaihdelaatikko
 
Luokka 12, HR yli 2050 cc, Proto, Lähti:13
EK6, 10.8km, nopein: 94km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola6:53,5
2100Sami Ahonen6:53,60,1
390Tero Laitinen6:54,51,0
495Tero Karppi7:00,16,6
597Eemil Hosionaho7:01,17,6
691Roope Uurainen7:14,721,2
794Tuomo Palola7:17,423,9
892Anssi Laurell7:17,724,2
9104Juho Kauppinen7:18,525,0
1093Ville Pulkkinen7:20,527,0
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
199Joonas Lehtola25:41,1
290Tero Laitinen25:43,4 2,3
3100Sami Ahonen25:52,3 11,2
495Tero Karppi26:19,5 38,4
597Eemil Hosionaho26:23,5 42,4
691Roope Uurainen26:42,6 1:01,5
7104Juho Kauppinen26:50,6 1:09,5
894Tuomo Palola27:02,0 1:20,9
993Ville Pulkkinen27:19,7 1:38,6
1092Anssi Laurell27:41,6 2:00,5


Keskeyttäneet: 96, Jarmo Hosionaho, 5A, Tekninen vika  -   98, Esa Puupponen, 2B, Tekninen vika  -   121, Pauli Junttila, 3A, Maalattuun kiveen
 
Luokka 13, Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet, Lähti:12
EK6, 10.8km, nopein: 90.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen7:11,2
2107Tuomas Luoma7:12,71,5
3108Jani Kuivas7:13,01,8
4114Henri Pitkänen7:16,95,7
5105Sami Sabell7:17,96,7
6109Jani Laitinen7:19,38,1
7111Hannu Hautakoski7:24,112,9
8106Pasi Hirvikoski7:25,614,4
9116Kristian Pannula7:39,628,4
10115Jari Saloinen7:40,229,0
11112Hannu Perälä8:04,353,1
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1113Ville Karjalainen26:56,0
2114Henri Pitkänen27:02,9 6,9
3107Tuomas Luoma27:06,3 10,3
4105Sami Sabell27:15,7 19,7
5106Pasi Hirvikoski27:18,2 22,2
6108Jani Kuivas27:20,4 24,4
7109Jani Laitinen27:24,6 28,6
8115Jari Saloinen27:47,9 51,9
9111Hannu Hautakoski27:50,6 54,6
10116Kristian Pannula29:02,0 2:06,0
11112Hannu Perälä29:53,6 2:57,6


Keskeyttäneet: 110, Matti Löytynoja, 2A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 14, Nuoret 15 - 18 v alle 2050 cc (2wd), Lähti:4
EK6, 10.8km, nopein: 83.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Santtu Pylvänäinen7:43,4
2120Eetu Tukiainen7:55,412,0
3119Luka Manninen8:49,01:05,6
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1120Eetu Tukiainen28:37,5
2118Santtu Pylvänäinen29:28,9 51,4
3119Luka Manninen32:28,7 3:51,2


Keskeyttäneet: 117, Nuutti Korhonen, 5A, Tekninen vika