24.10.2020 Askolan Granit-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (41)  Rangaistukset (1)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK4       Yleiskilpailun tulokset
AJAKSI OY26.11.2020 - 13:46
Askolan Granit-ralli
24.10.2020
LUOKKATULOS
Ilman nuottia
RALLY DRIVERS TEAM
 
 
 
Luokka 10, FIA R1 ja V1600 Ryhmä N/A FIN R, Lähti:4
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
98
Koskela Toni
Jauhiainen Miikka
HyUA
HyUA
Volkswagen Polo 16V 1.420:15,5
2
97
Noso Annina
Viljamaa Peetu
LopUA
HyUA
Volkswagen Golf IV22:26,0 2:10,52:10,5
3
95
Jutila Ilkka
Jutila Kimmo
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Renault Megane24:13,4 3:57,91:47,4

Keskeyttäneet: 99, Laaksonen Jani, 1A, Kytkin
 
Luokka 11, FIA R1 ja V1600 Ryhmä N/A FIN R, Lähti:14
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
104
Lehtinen Juho
Litjo Iiro
RaisUA
KySUA
Peugeot 10621:12,9
2
100
Suomalainen Roope
Rasi Nuutti
ValUA
ValUA
Suzuki Swift GTI21:24,5 11,611,6
3
111
Tukiainen Tero
Lassila Leevi
ParkUA
KvanUA
Renault Clio 1.621:56,2 43,331,7
4
110
Wikman Juha-Pekka
Suvanto Laura
TUA
TUA
Volkswagen Golf22:11,6 58,715,4
5
101
Anttonen Mikko
Siikala Antti
OriUA
OriUA
Skoda Fabia 1.4 16V22:13,7 1:00,82,1
6
108
Venho Jesse
Venho Mika
SaloUA
SaloUA
Peugeot 206 XS22:21,6 1:08,77,9
7
113
Launonen Marko
punnonen mikko
HyUA
mhmk
Peugeot 206 XS22:37,0 1:24,115,4
8
112
Äyräväinen Henry
Volanen Pyry
AUK J-äijät
AUK J-Äijät
Renault Megane22:41,7 1:28,84,7
9
109
Toivola Niko
Toivola Jyrki
PoSUA
PoSUA
Audi A322:54,2 1:41,312,5
10
107
Jokioinen Severi
Palohalme Jenna
PaiUA
ValUA
Renault Clio 1.623:24,6 2:11,730,4
11
103
Laine Markku
Raitanen Kimmo
MäntsMK
MäntsMK
Ford Fiesta25:23,3 4:10,41:58,7
12
106
Arte Sakari
Ruismäki Janne
AlavUA
AlavUA
Peugeot 106 Rallye26:09,9 4:57,046,6

Keskeyttäneet: 102, Kantoluoto Ville, 2A, Tekninen vika  -   105, Väänänen Ossi, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 12, FIA R2 / R2B / R2T Ryhmä N/A R3 FIA R3T / R3D Super 1600, Lähti:0
 
Luokka 13, Ryhmä F / FIN R Enintään 1600 cm3, Lähti:9
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
119
Högström Juha
Meritähti Samuli
MäntsMK
EPUA
Toyota Corolla GT19:38,3
2
118
Kaapu Mika
Salmela Riku
HämUA
TamUA
Toyota Starlet20:36,1 57,857,8
3
122
Kulmala Tero
Paavilainen Sami
LemUA
PadMU
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)20:51,7 1:13,415,6
4
116
Saari Sami
Niemenmaa Olli
PR-Rac
TamUA
Toyota Starlet20:56,0 1:17,74,3
5
114
Järvinen Asko
Öblom Mikko
LamUA
HyUA
Toyota Starlet22:15,5 2:37,21:19,5
6
115
Laaksonen Juhani
Nyberg Göran
SiAk
SiAk
Volkswagen 1302 S23:52,2 4:13,91:36,7

Keskeyttäneet: 117, Koivusaari Sami, 4A, Tekninen vika  -   120, Heino Jani, 3A, Laturin hihna  -   121, Pasanen Heikki, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Ryhmä F / FIN R yli 1600 cm3, Lähti:11
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
133
Velling Toni
Peltonen Timo
OriUA
Mäntsälä MK
Ford Escort MK219:54,6
2
132
Rantanen Joonas
Jääskeläinen Henri
HausUA
LopUA
BMW 328i19:56,2 1,61,6
3
123
Paulanto Janne
Aksela Jorma
HRF
RDT
BMW 328i19:57,0 2,40,8
4
130
Makiainen Marko
Kolehmainen Petri
LamUA
LamUA
Volvo 24020:28,0 33,431,0
5
129
Laitinen Mikko
Juselius Mika
LohUA
0
Ford Escort20:31,1 36,53,1
6
128
Aaltonen Antti
Haapaniemi Toni
HyUA
HyUA
Opel Astra F GSi 16V /20:31,6 37,00,5
7
131
Riuttanen Jukka
Väisänen Tapani
RiiUA
0
Opel Kadett GSi 16V20:39,8 45,28,2
8
125
Pienmunne Sami
Laari Jani
LuuUA
LuuUA
Ford Escort RS200021:33,6 1:39,053,8
9
124
Kirjonen Esa
Kirjonen Nea
LahUA
LAHDEN URHEILUAUTOILIJAT
Ford Escort RS 200021:46,4 1:51,812,8
10
126
Lejon Risto
Nokua Markus
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i21:54,0 1:59,47,6
11
127
Kuparinen Teuvo
Kuparinen Tommi
TerUA
TerUA
BMW M322:31,2 2:36,637,2
 
Luokka 15, Historic kaikki ikäkaudet enintään 1600 cm3, Lähti:4
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
164
Taskinen Sami
Taskinen Titta-Liisa
HRCF
HRCF
Ford Escort 160021:31,4
2
161
Laine Risto
Wickström Ben
SiAk
SiAk
Fiat 127 Sport24:11,1 2:39,72:39,7

Keskeyttäneet: 162, Lindroos Esa, 3A, Valot  -   163, Haapalainen Kari, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Historic kaikki ikäkaudet yli 1600 cm3, Lähti:2

Keskeyttäneet: 165, Kolehmainen Joonas, 2A, Lämmöt  -   167, Kesseli Raimo, 1B, Ulosajo
 
Luokka 17, Historic kaikki ikäkaudet enintään 1600 cm3, Lähti:6
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
172
Kortelahti Eero
Mälkönen Elisa
VeSa
LamUA
Sunbeam Avenger 1600 GT22:46,0
2
171
Korte Juha
Nikkinen Jere
HyUA
NuUA
Ford Escort23:03,1 17,117,1
3
173
Kukkonen Erkki
Tynkkynen Mika
NuUA
EMSC
Sunbeam Avenger24:02,8 1:16,859,7
4
168
Heinonen Timo
Vuorinen Ari
PoSUA
PoSUA
Fiat 85026:39,3 3:53,32:36,5

Keskeyttäneet: 169, Hållfast Keijo, 2B, Ulosajo  -   170, Niittymäki Tero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 18, Historic kaikki ikäkaudet yli 1600 cm3, Lähti:2

Keskeyttäneet: 174, Eerola Harri, 1B, Ulosajo  -   175, Malmberg Markku, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 19, FIA R2 / R2B / R2T Ryhmä N/A R3 FIA R3T / R3D Super 1600, Lähti:0
 
Luokka 20, Ryhmä F / FIN R enintään 1600 cm3, Lähti:5
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
134
Jorvala Juuso
Törmä Pasi
TerUA
RiiUA
Toyota Corolla GT20:02,8
2
135
LAURILA SAMI
Laakkio Antti
AL-Myrskylä
AL MYRSKYLÄN OSASTO
Toyota Starlet20:43,0 40,240,2
3
136
Majander Daniel
Hannunen Jasmin
AL-Myrskylä
HRCF
Toyota Starlet21:56,2 1:53,41:13,2
4
138
Friman Matti
Seppänen Petri
AL-Kangasniemi
MikUA
Lada 120021:58,6 1:55,82,4
5
137
Meskus Petteri
Tiihonen Aki
EMSC
UAU
Toyota Starlet23:09,2 3:06,41:10,6
 
Luokka 21, Ryhmä F / FIN R yli 1600 cm3, Lähti:21
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
147
Seppälä Mika
Seppälä Ari
LopUA
LopUA
Opel Astra F GSi 16V /20:26,8
2
159
Mäkitalo Markus
Ranta Sami
ÄetUA
ÄetUA
BMW 32520:38,7 11,911,9
3
146
Hutri Sami
Hutri Esa
LopUA
LopUA
BMW 328i20:43,5 16,74,8
4
154
Lehtojoki Ville
Pokkinen Juho-Matti
PR-Rac
PR-Rac
BMW M320:59,3 32,515,8
5
141
Hinttu Tuomo
Hinttu Tapio
KankUA
KankUA
BMW 325i21:06,8 40,07,5
6
144
Haapasalo Juha
Ojala Sami
UAU
HyUA
BMW M321:20,9 54,114,1
7
160
Loppi Sami
Vuori Tuomas
UUA
UUA
Ford Escort RS 200021:21,5 54,70,6
8
139
Baarman Bjarne
Kärpänen Kristian
EMSC
MäntsMK
Honda Civic Type R (EP3)21:33,2 1:06,411,7
9
153
Kölhi Petri
Ahjoniemi Tomi
VihUA
VihUA
Opel Astra F GSi 16V /21:49,1 1:22,315,9
10
148
Väli-Torala Tuomo
Mantere Antti
AlavUA
AlavUA
BMW M321:54,9 1:28,15,8
11
143
Kuosmanen Jukka
Kuosmanen Markku
KaUA
KaUA
Ford Escort22:29,5 2:02,734,6
12
156
Paronen Marko
Vilola Ollipekka
KotkaUA
ValUA
BMW 32522:45,8 2:19,016,3
13
155
Suominen Ville
Will Antti
AAU
VaToSUA
BMW 325i23:09,3 2:42,523,5
14
145
Harju Jarmo
Hirvonen Jarkko
KotkaUA
OriUA
Honda Civic Type R (EP3)23:28,6 3:01,819,3
15
140
Halen Aleksi
Keskikallio Tuomas
EMSC
EMSC
BMW 32525:04,1 4:37,31:35,5

Keskeyttäneet: 149, Vasenius Simo, 2A, Tukivarsi  -   150, Tuuri Tuomas, 4B, Ulosajo  -   151, Kauppinen Petteri, 2B, Öljynpaineet  -   152, Richardt Tuomas, 3A, Tekninen vika  -   157, Mattila Antti, 3A, Tekninen vika  -   158, Martikainen Mika, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 22, V1600, Lähti:9
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
77
Saarinen Konsta
Mäkelä Joni
OrSUA
TeisUA
Ford Fiesta20:57,8
2
79
Helander Leevi
Räty Marko
RiiUA
RiiUA
Suzuki Ignis Sport21:31,3 33,533,5
3
83
Korhonen Nuutti
Söderström Teppo
HyUA
HyUA
Ford Focus22:40,6 1:42,81:09,3
4
85
Kemmo Ossi
Oksanen Marko
HyUA
UuUA
Opel Astra G CC /22:41,8 1:44,01,2
5
78
Seppä Anton
Mauno Harri
ValUA
ValUA
Toyota Yaris22:43,1 1:45,31,3
6
84
Räikkönen Justus
Rönnberg Mika
EMSC
EMSC
Toyota Yaris (NCP10)22:46,5 1:48,73,4
7
80
Pietarinen Kasper
Pietarinen Henrik
MäntsMK
SiAk
Ford Fiesta 1,622:53,1 1:55,36,6
8
81
Hatakka Feetu
Ahola Jari
LopUA
LopUA
Volkswagen Golf IV24:16,5 3:18,71:23,4

Keskeyttäneet: 82, Dahlqvist Raoul, 4B, Ulosajo
 
Luokka 23, Seniorit, 2WD, 1-ohjaajana 50- vuotta kilpailupäivään mennessä täyttänyt kilpailija, 2-ohjaaja saa olla nuorempi, mutta hän ei saa ajaa erikoiskokeella, Lähti:9
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
87
Jaakkola Aimo
Jaakkola Sini
PukMU
PukMU
Ford Escort RS200020:23,6
2
94
Suokas Lauri
Suokas Eetu
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Starlet20:36,2 12,612,6
3
89
Mustonen Jarmo
Tuominen Timo
MäntsMK
SMILE
BMW 325i20:44,5 20,98,3
4
93
Puhakka Timo
Puhakka Leevi
AnkUA
ANJALANKOSKEN URHEILUAUTOILIJAT
BMW 328i21:14,3 50,729,8
5
91
Hinkka Reijo
Hinkka Hannu
LamUA
LamUA
Ford Escort RS 200021:21,5 57,97,2
6
90
Kalliomäki Iivari
Lavio Jaakko
TUA
AUK J-äijät
BMW 325i21:25,7 1:02,14,2
7
92
Oksanen Petri
Ikonen Urpo
LohUA
HanUA
Honda Civic Type R (EP3)21:37,9 1:14,312,2

Keskeyttäneet: 86, Wirtanen Kari, 4A, Valoton  -   88, Juottonen Ismo, 4A, Tekninen vika