8.8.2020 AUK Jämsän Äijät Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (27)  Rangaistukset (5)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK3       Yleiskilpailun tulokset
AJAKSI OY11.08.2020 - 16:06
AUK Jämsän Äijät Ralli
8.8.2020
LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Auk Jämsän Äijät
 
 
 
Luokka 11, 2 WD, F, A, N, Fin-R sekä liitteen J mukaiset autot, yli 2200 cc, Lähti:10
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
62
Laaksonen Tommi
Flyktman Arttu
AUK J-äijät
AUK J-äijät
BMW M312:57,6*
2
61
Pousi Petri
Pietikäinen Janne
TullUA
TullUA
BMW M313:06,8 9,29,2
3
58
Honkanen Petri
Elonen Jari
AUK J-äijät
AUK J-äijät
BMW M313:15,8 18,29,0
4
59
Lindroos Jouni
Lindroos Taina
TullUA
0
BMW M3 (E36)13:26,5 28,910,7
5
63
Kuparinen Teuvo
Kuparinen Tommi
TerUA
TerUA
BMW M313:38,1 40,511,6
6
55
Sinkkonen Pauli
Sinkkonen Päivi
JoeUA
JoeUA
BMW M314:08,4 1:10,830,3
7
64
Jokinen Timo
Riihinen Marko
AUK J-äijät
0
BMW 325i (E36)14:36,5 1:38,928,1
8
60
Kytölä Kari
Laakso Jorma
P-HUA
HyUA
BMW M3 (E36)24:08,0*11:10,49:31,5

Keskeyttäneet: 56, Mieskonen Ari, 1B, Tekninen syy  -   57, Hyttinen Anssi, 1A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 62, Laaksonen Tommi, 3L, Vilppi, 10,0  -   60, Kytölä Kari, 2A, Muu syy, 10:00,0
 
Luokka 12, 2 WD, F, A, N, Fin-R sekä liitteen J mukaiset autot, alle 2200 cc, Lähti:10
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
69
Artjoki Markku
Lahdenpää Sami
LohUA
LohUA
Honda Civic Type R (EP3)12:42,4
2
72
Häkkinen Marko
Tawast Anssi
LMM
LMM
Ford Escort RS200012:53,5 11,111,1
3
68
Valtaala Jari
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Altezza RS20013:17,7 35,324,2
4
73
Oksanen Matias
Siekkinen Ari-Pekka
HankUA
HankUA
Ford Escort RS 200013:25,7 43,38,0
5
65
Tuohinen Sami
Kanasuo Jarkko
AL/AKU-Jkl
SaloUA
Ford Fiesta R213:56,7 1:14,331,0
6
66
Stålhammar Eetu
Seppälä Sami
OrSUA
0
Opel Astra F GSi 16V /14:20,5 1:38,123,8
7
67
Lindroos Harras
Jyrki Helander
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Escort RS 200014:36,0 1:53,615,5

Keskeyttäneet: 70, Kuusinen Teemu, 3A, Tekninen syy  -   71, Linden Jari, 1B, Tekninen syy  -   74, Suuronen Juha-Pekka, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 13, 2 WD, V 1600, Trophy, 1400 cc, Lähti:11
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
78
Suomalainen Roope
Rasi Nuutti
ValUA
ValUA
Suzuki Swift GTI13:55,2
2
81
Heino Risto-Matti
Nykänen Juho
AUK J-äijät
EUROPEAN SPEED AND RALLY CLUB
Alfa Romeo 14714:11,6 16,416,4
3
83
Kallioniemi Henri
Mäntynen Ville
AUK J-äijät
0
Renault Clio14:19,6 24,48,0
4
86
Hautamäki Jussi
Latvala Sami
EPUA
EPUA
Citroën C2 VTS14:38,9 43,719,3
5
79
Kamppila Joona
Väätänen Arto
OrSUA
0
Skoda Fabia 1.4 16V14:53,0 57,814,1
6
80
Mike Crazy
Tyry Juha
RiiUA
0
Toyota Yaris15:13,3 1:18,120,3
7
75
Toivola Niko
Toivola Jyrki
0
PoSUA
Audi A315:39,9 1:44,726,6
8
76
Zitting Jani
Kukkonen Janne
AUK J-äijät
LievUA
Suzuki 2005 Swift (RS)16:04,2 2:09,024,3

Keskeyttäneet: 77, Tomi Jutila, 2A, Tekninen syy  -   82, Jutila Ilkka, 1B, Tekninen syy  -   85, Rantasalo Riku, 2A, tekninen
 
Luokka 14, 2 WD, F, A, N, Fin-R sekä liitteen J mukaiset autot, yli 2200 cc, Lähti:5
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
89
Uurainen Roope
Sauvala Vesa
HeiUA
HeiUA
BMW 325i (E36)13:32,2
2
90
HUKKANEN KAI
Tamminiemi Toni
SaarUA
JyvUA
BMW M313:36,5 4,34,3
3
88
Minkkinen Vesa
Vaahtio Mikko
AUK J-äijät
RiiUA
BMW 325i (E36)14:01,3 29,124,8
4
87
Koikkalainen Arto
Toni Varjoranta
AUK J-äijät
AUTOURHEILUKERHO JÄMSÄN ÄIJÄT RY
BMW 325i (E36)16:55,5 3:23,32:54,2

Keskeyttäneet: 91, Keinänen Antti-Jussi, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 15, 2 WD, F, A, N, Fin-R sekä liitteen J mukaiset autot, alle 2200 cc, Lähti:10
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
92
Suokas Lauri
Mannoja Jere
AUK J-äijät
HamUA
Toyota Starlet13:23,4
2
101
Tiainen Saku
Palohalme Jenna
ValUA
ValUA
Opel Astra F GSi 16V /14:10,0 46,646,6
3
100
Puikkonen Jani
Mäkinen Tomi
LievUA
LievUA
Toyota Starlet14:23,3*59,913,3
4
96
Häyrinen Joona
Luostarinen Pinja
AL VARKAUS
AL VARKAUS
Volkswagen Golf GTI 16V 2.014:40,1 1:16,716,8
5
97
Karjalainen Kari
Kärkkäinen Sari
PiekUA
PiekUA
Ford Escort14:54,7 1:31,314,6
6
99
Kelloperä Seppo
Huhtinen Jari
JämSUA
AUK J-äijät
Opel Ascona i 200015:16,0 1:52,621,3
7
95
Huttunen Tomi
Bergström Niko
LahUA
LahUA
Honda Civic Type R16:47,9 3:24,51:31,9

Keskeyttäneet: 93, Baarman Bjarne, 1B, Ulosajo  -   94, Forsell Henri, 3A, Tekninen syy  -   98, Kelloperä Joni, 3A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 100, Puikkonen Jani, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 16, Historic, 2 WD, kaikki ikäkaudet, yli 1600 cc, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
102
Laine Risto
Wickström Ben
SiAk
SiAk
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)14:08,6

Keskeyttäneet: 103, Sakselin Antero, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic, 2 WD, kaikki ikäluokat, alle 1600 cc, Lähti:5
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
104
Taskinen Sami
Kankus Tomi
HRCF
RiiUA
Ford Escort 160013:51,8
2
105
Linden Raimo
Repo Toni
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Celica 160014:09,5 17,717,7
3
106
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Talbot Sunbeam TI 1.614:16,3 24,56,8
4
107
Sarkimo Esa
Sarkimo Ari
THU-TEAM
THU-TEAM
Ford Escort 160015:26,7 1:34,91:10,4
5
108
Meronen Jyrki
Meronen Jyrki
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT16:26,9 2:35,11:00,2
 
Luokka 18, Historic, 2 WD, kaikki ikäkaudet, alle 1300 cc, Lähti:4
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
110
Aalto Asko
Riihonen Jari
ESRC
ESRC
Suzuki Swift14:43,4
2
109
Heikkilä Juha
Salmi Antti
ViSUA
ViSUA
Vaz 210117:00,4 2:17,02:17,0
3
112
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini17:56,9 3:13,556,5

Keskeyttäneet: 111, Glad Vesa, 2A, Tekninen syy