01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 2, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Simetek Works Oy
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 80.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami9:43,4
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami19:21,8


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS2, 12.99km, nopein: 91km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami8:34,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami21:38,4

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS2, 12.99km, nopein: 90.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole8:35,4
229Mustapuro Onni8:41,46,0
327Nieminen Harry8:49,414,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole16:58,7
229Mustapuro Onni17:29,8 31,1
327Nieminen Harry17:34,6 35,9

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 85.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari9:09,6
230Heinänen Antti9:34,725,1
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari18:30,4
230Heinänen Antti19:19,3 48,9

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS2, 12.99km, nopein: 89.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari8:40,5
233Leander Matti8:43,83,3
334Sartovuo Hannu8:46,45,9
432Hänninen Veijo9:02,321,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
134Sartovuo Hannu17:21,8
235Valtaala Jari17:26,2 4,4
333Leander Matti17:30,9 9,1
432Hänninen Veijo17:46,6 24,8

 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 86.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti8:59,1
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti17:41,3


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS2, 12.99km, nopein: 87.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha8:51,9
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha17:47,5

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS2, 12.99km, nopein: 92.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko8:24,5
239Lappalainen Jussi8:29,14,6
340Sinkkonen Toni9:02,437,9
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko16:40,4
239Lappalainen Jussi16:59,7 19,3
340Sinkkonen Toni17:57,4 1:17,0

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS2, 12.99km, nopein: 90.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi8:38,4
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi17:14,9


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 91.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo8:29,0
246Karppinen Janne8:50,821,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo16:48,0
246Karppinen Janne17:50,9 1:02,9

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS2, 12.99km, nopein: 91.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo8:32,6
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo17:00,8

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS2, 12.99km, nopein: 98.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne7:56,7
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne15:54,8

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS2, 12.99km, nopein: 97.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti8:00,2
250Ahola Jani8:19,118,9
353Salmi Jani8:23,022,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti15:56,2
253Salmi Jani16:36,7 40,5
350Ahola Jani16:50,6 54,4


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 88.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
154Niemenmaa Riku8:51,0
255Lindroos Esa8:56,85,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa17:45,1
254Niemenmaa Riku17:47,8 2,7

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 92.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami8:24,7
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami16:41,9


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 95.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika8:07,9
259Pitkäniemi Timo8:20,913,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika16:28,3
259Pitkäniemi Timo16:35,1 6,8

 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS2, 12.99km, nopein: 93.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti8:20,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti16:22,4

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 96.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki8:02,6
261Jauhianen Ville8:19,617,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki16:03,8
261Jauhianen Ville16:51,3 47,5

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS2, 12.99km, nopein: 91.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka8:31,1
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka16:53,9


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0