01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK2 EK4 >> Luokkatulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 3, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Historic
Kokkolan UA
Autoliike Nystedt Oy
 
SS3, 3.19km, nopein: 106.4km/h
SijNumOhjaajaLkTulosEro
151Jaatinen Matti141:47,9
249Lindberg Janne131:50,93,0
362Westerlund Heikki291:52,44,5
447Hietanen Ilpo111:52,84,9
558Karpiola Mika271:52,95,0
639Lappalainen Jussi91:53,15,2
748Hållfast Keijo121:53,45,5
860Leponiemi Antti281:53,55,6
953Salmi Jani141:54,16,2
1059Pitkäniemi Timo271:54,66,7
1128Lindell Ole41:54,97,0
1250Ahola Jani141:56,58,6
1343Männistö Pasi101:57,59,6
1441Allinen Niko91:57,69,7
1526Jaakkola Sami31:58,110,2
1655Lindroos Esa161:58,110,2
1761Jauhianen Ville291:58,410,5
1857Tuominen Sami171:58,810,9
1934Sartovuo Hannu61:59,411,5
2046Karppinen Janne111:59,511,6
2164Riskusalo Jukka-Pekka302:00,012,1
2238Berner Juha82:00,212,3
2335Valtaala Jari62:00,412,5
2437Sarasto Martti72:00,812,9
2527Nieminen Harry42:00,913,0
2633Leander Matti62:01,013,1
2729Mustapuro Onni42:02,014,1
2832Hänninen Veijo62:02,514,6
2940Sinkkonen Toni92:03,415,5
3054Niemenmaa Riku162:04,516,6
3131Ohrankämmen Jari52:05,317,4
3224Heino Sami22:13,725,8
3330Heinänen Antti56:00,04:12,1
Tulos 3 ek: jälkeen
SijNumOhjaajaLk(sij)TulosEro
151Jaatinen Matti14(1) 17:44,1
249Lindberg Janne13(1) 17:45,7 1,6
362Westerlund Heikki29(1) 17:56,2 12,1
460Leponiemi Antti28(1) 18:15,9 31,8
558Karpiola Mika27(1) 18:21,2 37,1
659Pitkäniemi Timo27(2) 18:29,7 45,6
753Salmi Jani14(2) 18:30,8 46,7
841Allinen Niko9(1) 18:38,0 53,9
957Tuominen Sami17(1) 18:40,7 56,6
1047Hietanen Ilpo11(1) 18:40,8 56,7
1150Ahola Jani14(3) 18:47,1 1:03,0
1261Jauhianen Ville29(2) 18:49,7 1:05,6
1339Lappalainen Jussi9(2) 18:52,8 1:08,7
1428Lindell Ole4(1) 18:53,6 1:09,5
1564Riskusalo Jukka-Pekka30(1) 18:53,9 1:09,8
1648Hållfast Keijo12(1) 18:54,2 1:10,1
1743Männistö Pasi10(1) 19:12,4 1:28,3
1835Valtaala Jari6(1) 19:26,6 1:42,5
1934Sartovuo Hannu6(2) 19:31,2*1:47,1
2029Mustapuro Onni4(2) 19:31,8 1:47,7
2133Leander Matti6(3) 19:31,9 1:47,8
2227Nieminen Harry4(3) 19:35,5 1:51,4
2337Sarasto Martti7(1) 19:42,1 1:58,0
2455Lindroos Esa16(1) 19:43,2 1:59,1
2538Berner Juha8(1) 19:47,7 2:03,6
2632Hänninen Veijo6(4) 19:49,1 2:05,0
2746Karppinen Janne11(2) 19:50,4 2:06,3
2854Niemenmaa Riku16(2) 19:52,3 2:08,2
2940Sinkkonen Toni9(3) 20:00,8 2:16,7
3031Ohrankämmen Jari5(1) 20:35,7 2:51,6
3124Heino Sami2(1) 21:35,5 3:51,4
3226Jaakkola Sami3(1) 23:36,5 5:52,4
3330Heinänen Antti5(2) 25:49,3*8:05,2


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy   -   36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy   -   42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy   -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy   -   52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy   -   56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy   -   63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy   -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0  -   30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0