01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 3, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Autoliike Nystedt Oy
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 85.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami2:13,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami21:35,5


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS3, 3.19km, nopein: 97.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami1:58,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami23:36,5

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS3, 3.19km, nopein: 99.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole1:54,9
227Nieminen Harry2:00,96,0
329Mustapuro Onni2:02,07,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole18:53,6
229Mustapuro Onni19:31,8 38,2
327Nieminen Harry19:35,5 41,9

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 91.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari2:05,3
230Heinänen Antti6:00,03:54,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari20:35,7
230Heinänen Antti25:49,3*5:13,6


*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS3, 3.19km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
134Sartovuo Hannu1:59,4
235Valtaala Jari2:00,41,0
333Leander Matti2:01,01,6
432Hänninen Veijo2:02,53,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari19:26,6
234Sartovuo Hannu19:31,2*4,6
333Leander Matti19:31,9 5,3
432Hänninen Veijo19:49,1 22,5


*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 95.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti2:00,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti19:42,1


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS3, 3.19km, nopein: 95.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha2:00,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha19:47,7

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS3, 3.19km, nopein: 101.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
139Lappalainen Jussi1:53,1
241Allinen Niko1:57,64,5
340Sinkkonen Toni2:03,410,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko18:38,0
239Lappalainen Jussi18:52,8 14,8
340Sinkkonen Toni20:00,8 1:22,8

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS3, 3.19km, nopein: 97.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi1:57,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi19:12,4


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 101.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo1:52,8
246Karppinen Janne1:59,56,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo18:40,8
246Karppinen Janne19:50,4 1:09,6

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS3, 3.19km, nopein: 101.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo1:53,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo18:54,2

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS3, 3.19km, nopein: 103.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne1:50,9
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne17:45,7

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS3, 3.19km, nopein: 106.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti1:47,9
253Salmi Jani1:54,16,2
350Ahola Jani1:56,58,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti17:44,1
253Salmi Jani18:30,8 46,7
350Ahola Jani18:47,1 1:03,0


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 97.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa1:58,1
254Niemenmaa Riku2:04,56,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa19:43,2
254Niemenmaa Riku19:52,3 9,1

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 96.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami1:58,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami18:40,7


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 101.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika1:52,9
259Pitkäniemi Timo1:54,61,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika18:21,2
259Pitkäniemi Timo18:29,7 8,5

 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS3, 3.19km, nopein: 101.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti1:53,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti18:15,9

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 102.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki1:52,4
261Jauhianen Ville1:58,46,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki17:56,2
261Jauhianen Ville18:49,7 53,5

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS3, 3.19km, nopein: 95.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka2:00,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka18:53,9


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0