01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 4, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Jukkola Systems Oy
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 83.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami5:22,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami27:08,2*


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
*Rangaistukset: 24, Heino Sami, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS4, 7.48km, nopein: 93.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami4:48,0
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami28:24,5

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS4, 7.48km, nopein: 91.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole4:55,7
229Mustapuro Onni4:58,02,3
327Nieminen Harry4:58,42,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole23:49,3
229Mustapuro Onni24:29,8 40,5
327Nieminen Harry24:33,9 44,6

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 87.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari5:06,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari25:42,0


Keskeyttäneet: 30, Heinänen Antti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS4, 7.48km, nopein: 91.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari4:54,3
234Sartovuo Hannu4:55,10,8
332Hänninen Veijo5:00,66,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari24:20,9
234Sartovuo Hannu24:26,3*5,4
332Hänninen Veijo24:49,7 28,8


Keskeyttäneet: 33, Leander Matti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 88.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti5:05,2
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti24:47,3


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS4, 7.48km, nopein: 89.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha5:01,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha24:49,0

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS4, 7.48km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko4:39,9
239Lappalainen Jussi4:43,83,9
340Sinkkonen Toni5:04,524,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
141Allinen Niko23:17,9
239Lappalainen Jussi23:36,6 18,7
340Sinkkonen Toni25:05,3 1:47,4

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS4, 7.48km, nopein: 94.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi4:45,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi23:58,2


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 94.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo4:45,6
246Karppinen Janne4:56,911,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo23:26,4
246Karppinen Janne24:47,3 1:20,9

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS4, 7.48km, nopein: 94.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo4:44,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo23:38,8

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS4, 7.48km, nopein: 100.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne4:29,0
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne22:14,7

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS4, 7.48km, nopein: 100.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti4:27,2
250Ahola Jani4:40,613,4
353Salmi Jani4:41,614,4
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti22:11,3
253Salmi Jani23:12,4 1:01,1
350Ahola Jani23:27,7 1:16,4


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 85.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa5:13,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa24:57,0


Keskeyttäneet: 54, Niemenmaa Riku, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 90.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami4:57,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami23:38,0


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 95.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika4:41,2
259Pitkäniemi Timo4:43,92,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika23:02,4
259Pitkäniemi Timo23:13,6 11,2

 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS4, 7.48km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti4:40,0
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti22:55,9

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki4:33,0
261Jauhianen Ville4:42,29,2
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki22:29,2
261Jauhianen Ville23:31,9 1:02,7

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS4, 7.48km, nopein: 90.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka4:57,5
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka23:51,4


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0