01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 5, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Korsu Oy
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 96.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami9:18,0
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami36:26,2*


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
*Rangaistukset: 24, Heino Sami, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS5, 14.99km, nopein: 105.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami8:29,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami36:53,9

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS5, 14.99km, nopein: 106.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole8:26,2
227Nieminen Harry8:34,28,0
329Mustapuro Onni8:56,129,9
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole32:15,5
227Nieminen Harry33:08,1 52,6
329Mustapuro Onni33:25,9 1:10,4

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 101km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari8:54,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari34:36,4


Keskeyttäneet: 30, Heinänen Antti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS5, 14.99km, nopein: 104km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari8:39,1
234Sartovuo Hannu8:43,54,4
332Hänninen Veijo8:44,25,1
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari33:00,0
234Sartovuo Hannu33:09,8*9,8
332Hänninen Veijo33:33,9 33,9


Keskeyttäneet: 33, Leander Matti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 98.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti9:06,6
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti33:53,9


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS5, 14.99km, nopein: 102.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha8:44,3
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha33:33,3

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS5, 14.99km, nopein: 100km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni8:59,7
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni34:05,0


Keskeyttäneet: 39, Lappalainen Jussi, 5B, Tekninen syy  -   41, Allinen Niko, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS5, 14.99km, nopein: 104.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi8:36,2
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi32:34,4


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 108.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo8:18,3
246Karppinen Janne8:45,827,5
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo31:44,7
246Karppinen Janne33:33,1 1:48,4

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS5, 14.99km, nopein: 105.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo8:30,6
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo32:09,4

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS5, 14.99km, nopein: 112.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne7:58,1
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne30:12,8

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS5, 14.99km, nopein: 114.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti7:50,6
250Ahola Jani8:16,826,2
353Salmi Jani8:19,929,3
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti30:01,9
253Salmi Jani31:32,3 1:30,4
350Ahola Jani31:44,5 1:42,6


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 100.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa8:58,0
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa33:55,0


Keskeyttäneet: 54, Niemenmaa Riku, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 104.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami8:38,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami32:16,4


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 106.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika8:27,8
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika31:30,2


Keskeyttäneet: 59, Pitkäniemi Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 59, Pitkäniemi Timo, 4C, Myöhä, 30,0
 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS5, 14.99km, nopein: 109.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti8:12,8
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti31:08,7

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 111.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki8:03,1
261Jauhianen Ville8:23,520,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki30:32,3
261Jauhianen Ville31:55,4 1:23,1

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS5, 14.99km, nopein: 100.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka8:55,3
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka32:46,7


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0