01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK5 EK7 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 6, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Kokkola 400v
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 87.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami2:11,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami39:38,0*


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
*Rangaistukset: 24, Heino Sami, 6A, Ennakko, 1:00,0  -   24, Heino Sami, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS6, 3.19km, nopein: 97.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami1:58,1
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami38:52,0

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS6, 3.19km, nopein: 95.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole2:00,3
227Nieminen Harry2:02,92,6
329Mustapuro Onni2:09,69,3
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole34:15,8
227Nieminen Harry35:11,0 55,2
329Mustapuro Onni35:35,5 1:19,7

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 93.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari2:02,4
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari36:38,8


Keskeyttäneet: 30, Heinänen Antti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS6, 3.19km, nopein: 98.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari1:57,1
234Sartovuo Hannu1:57,80,7
332Hänninen Veijo2:07,910,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari34:57,1
234Sartovuo Hannu35:07,6*10,5
332Hänninen Veijo35:41,8 44,7


Keskeyttäneet: 33, Leander Matti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 93.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti2:03,1
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti35:57,0


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS6, 3.19km, nopein: 96.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha1:58,7
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha35:32,0

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS6, 3.19km, nopein: 92.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni2:03,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni36:08,8


Keskeyttäneet: 39, Lappalainen Jussi, 5B, Tekninen syy  -   41, Allinen Niko, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS6, 3.19km, nopein: 96.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi1:58,6
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi34:33,0


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 103km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo1:51,5
246Karppinen Janne1:59,37,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo33:36,2
246Karppinen Janne35:32,4 1:56,2

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS6, 3.19km, nopein: 99km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo1:56,0
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo34:05,4

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS6, 3.19km, nopein: 105.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne1:48,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne32:01,6

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS6, 3.19km, nopein: 108.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti1:45,8
253Salmi Jani1:49,43,6
350Ahola Jani1:54,89,0
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti31:47,7
253Salmi Jani33:21,7 1:34,0
350Ahola Jani33:39,3 1:51,6


Keskeyttäneet: 52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 94km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa2:02,2
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa35:57,2


Keskeyttäneet: 54, Niemenmaa Riku, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 98.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami1:57,1
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami34:13,5


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 99.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika1:55,7
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika33:25,9


Keskeyttäneet: 59, Pitkäniemi Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 59, Pitkäniemi Timo, 4C, Myöhä, 30,0
 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS6, 3.19km, nopein: 102.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti1:52,3
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti33:01,0

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 104.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki1:49,6
261Jauhianen Ville1:55,35,7
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki32:21,9
261Jauhianen Ville33:50,7 1:28,8

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS6, 3.19km, nopein: 96km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka1:59,6
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka34:46,3


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0